Štadión Antona Malatinského, 1. zápas semifinále SC, 3. 4. 2023 o 15:30

Takáč – Koštrna, Durič, Kóša, Mikovič – Zeljkovič – Šulek (75. Poznar), Procházka (90. Bainovič), Ofori, Azango (85. Bukata) – Daniel

Danko – Mrva (46. Mielke), Bakaľa, Bartoš – Faško (46. Assinor), Bajo – Kováčik, Paraj (79. Masaryk), Chyla, Sanusi – Kabongo

ŽK: Koštrna, Šulek, Poznar – Kováčik, Bajo

Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Pozor

Diváci: 3738

Polčas: 1:0

Na prvý zápas semifinále Slovanft Cupu zvolil tréner Michal Gašparík totožnú zostavu ako na ostatné ligové kolo, iba s virózou bojujúceho Michala Ďuriša nahradil v základe Martin Šulek. Na hrot sa namiesto skúseného strelca postavil Erik Daniel.

Prvý polčas poznamenal rýchly gól Trnavčana Romana Procházku. Andelom sa hralo ľahšie, mali šance na navýšenie skóre, na strane druhej Dominik Takáč zachránil pred jasným gólom svojim odvážnym zákrokom. Druhý polčas Spartak zvládol takticky, zo zabezpečenej obrany čakal na kontry a gólový rozdiel mohol byť aj vyšší, ale VAR potvrdil ofsajd pri góle Erika Daniela. Podbrezová nevyužila viaceré šance a tak do odvety ide trnavský tím s jednogólovým náskokom.

5

Po priamom kope Romana Procházku sa jeho strieľaný center z ľavej strany ocitol za chrbtom brankára Adama Danka – 1:0.

14

Peter Kováčik unikol po pravej strane Martinovi Mikovičovi a prihrávku do šestnástky našťastie pre Spartak nevyužil  Christophe Kabongo.

31

Kelvin Ofori našiel lobom za obranu Philipa Azanga, jeho strela z ťažkého uhlu mierila iba do brankára Adama Danka a skóre sa tak nemenilo.

33

Jedno pozvanie na večeru má u Kristiána Koštrnu Dominik Takáč. Po chybe obrancu sa trnavský gólman skvelým zákrokom pred Christophom Kabongom postaral o to, že Spartak ostal vo vedení.

43

Pekná akcia na jeden dotyk, cez pravú stranu sa lopta dostala k Philipovi Azangovi, jeho priťuknutie proti nohe našlo Romana Procházku a jeho bomba mierila do spojnice bránky Podbrezovej.

46

Spartak pokračoval po zmene strán v rovnakom zložení, hostia siahli k dvom zmenám.

49

Erik Daniel po prihrávke za obranu prekonal umiestnenou strelou brankára hostí, jeho gól však rozhodca neuznal pre ofsajd. Situáciu potvrdil aj VAR.

68

Po rýchlo prechode pred šestnástku Podbrezovej sa do streleckého zakončenia dostal Kelvin Ofori, jeho technický pokus zneškodnil Adam Danko.

75

Martina Šuleka nahradil Tomáš Poznar.

77

Po rohovom kope Petra Kováčika prestrelil kapitán hostí Mikuláš Bakaľa bránku Spartaka asi z piatich metrov.

88

Tlak hostí vyústil do nebezpečnej prihrávky na Christopha Kabonga, ktorý sa z otočky našťastie nepresadil, ale poslal loptu mimo bránky Spartaka.

90+6

Centrovaná lopta z ľavej strany smerovala na Adriana Zeljkoviča, jeho hlavičkové zakončenie mierilo nad.

Michal Gašparík (Spartak): „Som trochu sklamaný z výsledku. Mohli sme byť po prvom polčase kúsok od finále, zápas sa vyvíjal presne ako sme chceli. Dali sme hneď gól a vytvárali sme ďalšie šance, pre mňa mal skončiť našimi tromi – štyrmi gólmi, možno aj viac pretože sme mali šance, ktoré sme neriešili správne. Naopak sme im ponúkli šancu pre Kabonga. Škoda prvého polčasu, bol kľúčový, uvidíme ako bude vyzerať druhý zápas. Začiatok druhého polčasu, začali sme dobre a prišiel milimetrový ofsajd. Oni začali riskovať, všetko dali do ofenzívy a nám dochádzali sily. Bol cítiť ten chýbajúci deň, keď hráte na tretí či štvrtý deň. Mohli sme mať brejky, potrestať ich a znovu, nedotiahli sme ich do úspešného konca. Myslím si, že tento výsledok pre nás nie je dobrý.

Roman Skuhravý (Podbrezová): „Prvý gól a prostredie v Trnave rozhodlo o tom, že sme v prvom polčase nehrali dobre. Nemali sme dobrý pohyb ani kombináciu. Aj tak sme si vypracovali pre našu ofenzívu dôležitú šancu cez Kabonga a v druhom polčase sme zmenili nejaké veci a ukázali sme, že odveta môže byť ešte zaujímavá. Mali sme dnes tri situácie, kde sme mali dať gól, Trnava však góly nedostáva, je v tom veľmi silná.“