Štadión Červeník, prípravný zápas, 4. 7. 2023 o 17:00

FC SPARTAK:

Takáč (46. Rusov) – Procházka, Koštrna (46. Azango), Ujlaky, Mikovič – Daniel, Štefánik (46. Oseni), Bainovič, Bukata, Ofori – Ristovski

(62. Ikugar, Karhan, Rýzek, Nagy, Tumma)

WISLA:

Zielinski – Niepsuj, Kapuadi, Czajka, Chrupalla, Witek, Zynek, Mokrzycki, Janus, Kuchko, Szczutowski (Klon, Szymanski, Chrzanowski, Maslak, Lesniak, Spremo, Hiaszpanski, Szwoch, Cielemecki, Kpcyla, Vallo, Srečkovič, Laskowski, Gerbowski)

Góly: 43. Ofori, 89. Ikugar – 53. Szczutkowski

ŽĶ: Gerbowski

Rozhodoval: Matej Choreň

Polčas: (1:0)

Prvý domáci zápas v prípave odohrali Trnavčania v Červeníku proti poľskej Wisle Plock. Stretnutie, v ktorom mali herne mierne navrch domáci futbalisti napokon skončilo ich tesnou výhrou.

Úvodný polčas bol celkom svižný a nebezpečenstvo hrozilo Poliakom najmä z pravej strany, kde operoval schuti hrajúci Daniel. V 20. min nacentroval pred bránku a pred Mikovičom na poslednú chvíľu zasahoval jeden z obrancov. Potom po spolupráci so Štefánikom pálil Bukata z voleja, ale po teči skončila lopta nad bránkou. V závere polčasu Kuchko pod tlakom ohrozil vlastného brankára ťažkou malou domov. Po následnom rohu si Daniel naviedol loptu na šestnástku, mieril k bližšej tyčke, ale netrafil. Potom ešte Ristovski stihol obrať o loptu stopéra Kapuadiho, ale vystrelil až následne Daniel, bohužiaľ, netrafil k vzdialenejšej tyčke. Spartak sa dočkal tesne pred prestávkou, keď na vysokú loptu bežal brankár, dvaja stopéri aj Ofori a z následnej skrumáže vyšiel najlepšie práve trnavský krídelník, pred ktorým ostala prázdna bránka a lopta na kopačke – 1:0.

Druhý polčas začal nebezpečnou strelou Azango, ale ani on netrafil bránku z uhla. V 53. min Azango zašil nepresnou prihrávkou Ujlakyho, ten ešte odvrátil pred Szczutowskim, ale následne Procházka zavadil o nohu Laskowskeho a rozhodca odpískal penaltu, ktorú premenil Szczutowski. V druhom polčase, najmä po masívnom prestriedaní boli Poliaci aktívnejší, ale rozhodnúť mohol Bukata, ktorý si pekne stiahol loptu v päťke, vystrelil z otočky, ale Chrzanowski na čiare zastúpil brankára. Spartak rozhodol až tesne pred koncom. Ikugar svojou aktivitou vybojoval roh, po ktorom sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred bránkou a napokon bol posledný, kto sa dotkol lopty predtým, než prešla za čiaru.

POVEDAL PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): „Bol to vyrovnaný zápas, nebolo veľa šancí. Z našej strany bolo v zostave veľa improvizácií, vynútených, aj takých, že sme si chceli vyskúšať nejaké alternatívy. Bolo to na našom výkone cítiť, no o výsledok až tak nešlo.“