21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Proti Banskej Bystrici strelecky a bodovo naprázdno

Proti Banskej Bystrici strelecky a bodovo naprázdno

06.05.2023 |

Zápas

Štadión Antona Malatinského, Fortuna liga, 8. kolo nadstavby o titul, 14. 1. 2023 o 18:00

DUKLA BANSKÁ BYSTRICA

0:1

FC Spartak Trnava:

Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša (66. Ristovski), Twardzik – Savvidis – Procházka (67. Oseni), Bukata (46. Štefánik) – Ofori, Taiwo, Daniel (46. Azevedo)

Dukla:

Hruška – Uhrinčať, Gorosito, Willwéber – Pišoja (66. Slávik), Migaľa (66. Depetris), Ľupták, Záhumenský – Faško (90.+ Svetlík), Balič (90.+ Hanes) – Rymarenko (89. Káčerík)

Gól: 60. Rymarenko

Rozhodovali: Dzivjak – Straka, Jánošík

Diváci: 2701

Polčas: (0:0)

Hostia z Banskej Bystrice pricestovali do Trnavy bez zraneného strelca Polievku a tak mala spartakovská obrana na čele s brankárom Vantrubom o starosť menej. Prvé nebezpečné zakončenie v zápase mierilo na trnavskú bránku. Vantruba na Štetinom tečovnú strelu Ľuptáka v ôsmej minúte však nemusel reagovať.

Andeli postupne pridávali na tempe, náznaky šancí a nebezpečné lopty pred brankárom Hruškom pribúdali. Najnebezpečnejšia akcia prišla v dvadsiatej minúte, keď kapitán Procházka z pravej strany centroval do šestnástky a Taiwovi chýbali decimetre na zakončenie.

Taiwo mohol skórovať aj v 24. minúte, keď si chrbtom k bráne prebral prihrávku od Daniela, ale z otočky namieril do gólmana Hrušku. Banskobystričania reagovali pred polhodinou hry, Faškova strela spoza šestnástky minula brvno.

Aktivita bola na strane Spartaka aj v ďalších minútach prvého dejstva, ale góly neprichádzali. Dukla pohrozila v závere polčasu, keď Rymarenko prekvapivou strelou tesne netrafil bránku.

Po prestávke nahradil Azevedo Daniela a namiesto Bukatu prišiel Štefánik.  Presne po hodine hry Záhumenský centroval z ľavej strany a Štetina mal pri odhlavičkovaní lopty veľkú smolu. Lopta sa mu nešťastne odrazila od tela a napádajúci Rymarenko ponúknutú možnosť využil a strelil úvodný gól stretnutia – 0:1.

Reakcia trénera Gašparíka prišla prakticky ihneď, do hry sa dostali Oseni za Procházku a Ristovski za Kóšu. Práve Ristovski mal po pár minútach pobytu na ihrisku na hlave vyrovnanie. Po rohovom kope Twarzdika už prekonal Hrušku, ale lopta sa od tyče odrazila pred bránku.

Dukla dlhé minúty Spartaku nič nebezpečné nedovolila, sľubný pokus mal z vnútra šestnástky Oseni, ale jeho strele chýbala v 83. minúte presnosť. Agilný stredopoliar sa do zakončenia dostal aj o dve minúty neskôr, ale pokus sa skončil rohovým kopom. Práve po tejto štandardke mohol vyrovnať Štetina, ale pozorný Hruška bol na mieste. Na výsledku sa už nič nezmenilo, pretože Taiwo v poslednej akcii duelu nedosiahol na centrovanú loptu od Oseniho a Spartak tak prehral s Duklou 0:1.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): „Celé to bolo dnes unavené, chýbala dynamika, prehrávali sme osobné súboje, aj napriek tomu sme mali šance, tri góly sme mohli dať. Nedali sme a z jednej situácie, kedy sa lopta odrazila sme inkasovali. Musíme bojovať o tretie miesto.“

Michal Ščasný (Banskej Bystrice): „Veľmi si víťazstvo cením. Spôsob hry, akým sme sa tu prezentovali v našom prvom meraní síl v sezóne a teraz bol diametrálne odlišný. To je to, čo ma teší. Trnava má výbornú defenzívu, aj silné individuality dopredu. To sme si postrážili, samozrejme, mali nejaké šance, ale ustáli sme to. Či skončíme tretí, štvrtí, alebo na piatom mieste, ideme ďalej a uvidíme, kam nás to vynesie.“