UEFA Konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

UEFA Konferenčná liga

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

FK Sarajevo

21:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Procházka s novou zmluvou, viacerí hráči končia

Procházka s novou zmluvou, viacerí hráči končia

spartak |

01.06.2023 |

Správy

Futbalisti Spartaka Trnava momentálne čerpajú dovolenky a prvýkrát sa stretnú na spoločnom zraze 15. júna. Viacerým hráčom končia po sezóne zmluvy. Novými hráčmi sú zatiaľ bývalú futbalisti Trenčína Azango a Bainovič.

Medzi tými, ktorým sa skončil kontrakt, ale klub má naďalej záujem o ich zotrvanie je Roman Procházka. So Spartakom sa dohodol na pokračovaní a predĺžil zmluvu o rok, s opciou na ďalšiu sezónu. Procházka prešiel mládežníckymi kategóriami v Trnave a do svojho materského klubu sa vrátil v roku 2021 po zahraničných angažmánoch v Levski Sofia, Viktorii Plzeň a Górniku Zabrze. Za červeno-čierne farby odohral 236 zápasov, v ktorých nastrieľal 25 gólov. V tejto sezóne trafil dva razy a oba zásahy boli do siete Podbrezovej pri domácom víťazstve v nadstavbe 6:1.

„Som rád, že môžem pokračovať vo svojej kariére v Spartaku. Je to moja srdcová záležitosť a ťažko si viem predstaviť, že by som hral ešte v inom klube. Verím, že budem osožný pre mužstvo na ihrisku aj mimo neho,“ povedal po podpise zmluvy Roman Procházka.

„Prochy je odchovancom klubu, ktorí tvoria dušu kabíny a chcem, aby ich tam bolo čo najviac. Počas sezóny podával konštantnú výkonnosť a dalo sa naňho spoľahnúť. Vie alternovať na viacerých pozíciách, ak je treba a je pre nás veľmi platný na ihrisku aj v kabíne,“ zhrnul dôvody prečo chce mať Procházku tíme tréner Gašparík.

Klub má záujem aj o zotrvanie Martina Bukatu a Ľuboša Kamenára, ktorým sa končia kontrakty a je s nimi dohodnutý na pokračovaní. Všetko je na dobrej ceste a na zmluvách chýbajú už iba ich podpisy, keďže futbalisti čerpajú svoje dovolenky.

Hráči, ktorým sa končia zmluvy a už ďalej nebudú pokračovať v Spartaku sú Matej Čurma, Alex Iván, Dyjan Azevedo a Kyriakos Savvidis. Realizačný tím tiež nepočíta ani so štvoricou hráčov, ktorí boli v uplynulej sezóne na hosťovaniach v iných kluboch – Gergely Tumma, Kelvin Boateng, Kenneth Ikugar a Samuel Benovič. Na hosťovaní v Myjave bol aj útočník Stanislav Olejník, ktorému klub ponúkol nový kontrakt a rokoval s ním o návrate do Spartaka, no hráč sa napokon rozhodol v Trnave nepokračovať.

Tréneri pri skladaní kádra na novú sezónu nepočítajú ani s dvojicou Milan Ristovski a Jakub Paur, ktorí si napriek platnej zmluve môžu v nadchádzajúcom prestupovom období hľadať iné pôsobisko.

Všetkým hráčom, ktorí obliekali spartakovský dres ďakujeme za odvedené služby a podiel na úspechoch klubu. Želáme im veľa zdravia v ďalšej futbalovej kariére.

Keďže prestupové obdobie sa začína 15. júna, v kádri nie sú vylúčené ďalšie odchody a, samozrejme, vedenie klubu pracuje na ďalších príchodoch.

01.06.2023
01.06.2023