Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Premiérovým gólom pokazil debut kamarátovi

Premiérovým gólom pokazil debut kamarátovi

spartak |

15.04.2024 |

Správy

Pred zápasom sme avizovali, že po dlhom zranení bude k dispozícii aj stredopoliar Samuel Štefánik, ktorý napokon v zápase dostal príležitosť od začiatku a odohral celý zápas. V strele poľa sa snažil do rozohrávky vniesť pokoj, rozdával lopty na krídla, odkiaľ prichádzali najmä v prvom polčase centre do šestnástky. Po jednom z nich dostal Bainovič šancu otvoriť skóre z penalty. Nepodarilo sa, ale napokon to nemuselo mrzieť.

„Ťažký zápas pre nás, ale myslím, že sme ho zvládli fajn. Nedali sme na začiatku penaltu, čo by nám určite pomohlo, ale postupom zápasu sa nám hralo lepšie a lepšie a prinieslo nám to gól. Až na konci polčasu nás Podbrezová trocha zatlačila, ale celkovo sme zápas zvládli dobre,“ hovoril po stretnutí Štefánik, ktorý nehral od 12. novembra, no hneď po návrate do zostavy sa blysol gólom, svojím druhým v sezóne.

„Bol to dlhý čas, päť mesiacov a som rád, že som nastúpil v základnej zostave. Gól bol už len čerešničkou, naším cieľom bolo víťazstvo.“

Hrdinom zápasu bol mladý trnavský stopér Marek Ujlaky. V tejto sezóne hráva prevažne za druholigové Malženice, no po zranení Štetinu odohral už druhý zápas v rade v základnej zostave Trnavy. Bol je to jediný čistokrvný stopér Spartaka, keďže Kóša je vykartovaný a Ɖuriča tiež vyradilo zranenie. Ujlaky podal nielen zodpovedný výkon v defenzíve, ale korunoval ho aj otváracím gólom.

„Mne sa tam odrazila lopta a nejako som ju dopravil do siete. Teší ma, že som pomohol mužstvu k dôležitým trom bodom,“ hovorí 20-ročný obranca, ktorý sa presadil vo svojom 13. ligovom zápase.

„Budem si ho určite pamätať navždy. Dal som ho navyše veľmi dobrému kamarátovi Dankovi, s ktorým som hrával v Trnava v mládežníckych tímoch. Po zápase sme sa rozprávali. Tento zápas bude ako debut a budem si ho pamätať. On hral svoj prvý ligový zápas a tiež si ma bude pamätať,“ dodal s úsmevom šťastný strelec, ktorý si svoje debut odkrútil pre tromi rokmi.

Jeho otec len nedávno oslávil okrúhlu päťdesiatku a na zápase nemohol byť osobne, no isto by bol na svojho syna pyšný, hoci ten ho len veľmi ťažko doženie v gólovej bilancii. Jeho úlohou je gólom zabraňovať. „Otec je na dovolenke a bude ťažšie sa s ním spojiť, ale verím, že si pozrel aspoň výsledky a určite sa bude v Ománe oslavovať.“

Spartak sa po výhre pevnejšie usadil na priebežnej druhej priečke, pred dvojicou prenasledovateľov. „Utiekli sme Žiline aj Dunajskej Strede na šesť bodov. Liga je pre nás veľmi dôležitá, ale v stredu si to pôjdeme znova rozdať v pohári o finále.“

Ujlakyho pochválil za predvedené výkony jaj tréner Michal Gašparík. „Ten gól je čerešnička, ale Marek odohral dobrý zápas a aj predtým v Ružomberku. Som veľmi rád, že bojuje o miesto v tíme. V Trnave to nie je ľahké, ani pre tých odchovancov. On je na rozhraní, že keď nie je u nás, tak je v Malženiciach. Teraz dva zápasy vyzeral veľmi dobre a gratulujem mu ku gólu a bodaj by pridal aj ďalšie.“

Už v stredu budú chcieť spartakovci na rovnakom mieste s tým istým súperom potvrdiť svoj postup do finále pohára. Z prvého zápasu si priviezli tesný náskok 1:0, no domáci avizujú nielen búrlivejšiu atmosféru v pre nich najdôležitejšom zápase, ale aj sebavedomejší výkon na trávniku.

Potom už príde na rad v nedeľu od 17:30 posledné tohtosezónne derby, ktoré obstará prvé a druhé mužstvo tabuľky.

15.04.2024
15.04.2024