FC Spartak: Vantruba (90. Takáč) – Koštrna, Štetina, Kóša, Bolaji (46. Mikovič) – Savvidis – Daniel, Procházka (46. Oseni), Paur (81. Karhan), Taiwo (87. Ristovski) – Boateng

Michalovce: Kožuchar – Magda, Ranko, Kotula, Mendez – Njie, Begaľa (66. Peňa, 90+ Záhradník) – Marcin, Slebodník (78. Kanu), Šimamura (46. Jánošík) – Adler

Góly: 49. Boateng (Paur), 79. Daniel (Oseni) – 58. Jánošík, 89. Marcin

ŽK: Procházka – Ranko, Begaľa, Slebodník

Rozhodovali: Očenáš – Vorel, Ferenc

Diváci: 703

Polčas: (0:0)

V riadnom hracom čase: (2:2)

Pohárové stretnutie začal Spartak proti Michalovciam očakávaným tlakom a ako prvý ohrozil v deviatej minúte svojho brankára paradoxne Ranko, od ktorého sa odrazila strela Koštrnu. Následná dorážka Paura už mierila vysoko nad bránku.

V 14. minúte smeroval prudký center cez šestnástku Daniel, ale na zadnej tyči loptu nedorazil do odkrytej bránky Boateng, chýbali decimetre. O dve minúty neskôr sa do zakončenia dostali aj hostia, ale center z pravej strany slabo hlavičkoval k pripravenému Vantrubovi Šimamura.

K súvislejšiemu tlaku sa Trnavčania vrátili po polhodine hry, obliehanie bránky sa napokon aj skončilo gólom, ale presnú hlavičku Štetinu rozhodca neuznal pre ofsajd. Prišli aj ďalšie nebezpečné situácie, ale vyložená gólová šanca chýbala.

Krátko pred polčasom centroval pred Vantrubu z pravej strany Magda, Adler umne loptu v šestnástke tečoval a trnavský gólman v poslednej chvíli vyrazil do bezpečia. Prvé dejstvo sa skončilo priamym kopom Procházku, Kožuchar však nemal problém a loptu zobral.

Do druhého polčasu poslal tréner Gašparík Mikoviča a Oseniho, nahradili Bolajiho a Procházku. Výsledok v podobe gólu na seba nenechal dlho čakať. V 49. minúte po priamom kope v blízkosti šestnástky padla lopta pred Boatenga a ten ju zblízka napálil do siete – 1:0.

Michalovce zahrávali v 58. minúte rohový kop a k lopte sa za šestnástkou dostal Jánošík, následne poslal center na bránku, na ktorý Vantruba nedosiahol a na prekvapenie všetkých z toho bol vyrovnávajúci gól – 1:1.

Hlavou mohol rýchlo po inkasovanom góle skórovať v 63. minúte Savvidis, ale zakončeniu chýbal dôraz. Nebezpečná bola aj Oseniho strela o minútu neskôr, pokus z priameho kopu narobil brankárovi starosti, ale skóre sa nemenilo. Nevyužitá ostala aj dorážka Paura v 69. minúte, po prieniku Oseniho sa síce dostal do dobrej pozície, ale Kožuchar končekmi prstov vyrazil na rohový kop.

Plejáda nevyužitých šancí pokračovala v 72. minúte, keď Paur prihral Koštrnovi, ten dal pod seba na Oseniho a mladík v drese Trnavy bez prípravy trafil tyč bránky hostí.

Druhý trnavský gól prišiel v 79. minúte, keď Taiwo vybojoval loptu, posunul na Oseniho a ten poslal ju za obranu, kde si nabehol rýchlo Daniel a utešenou strelou z halfvoleja prekonal brankára hostí – 2:1. Michalovce sa po inkasovanom góle prebrali iniciatívu a v 89. po krátkych prihrávkach technicky pätou zakončil zblízka Marcin povedľa Vanrubu a bolo vyrovnané – 2:2.

Na blížiace sa penalty nahradil gólmana Vantrubu Takáč a išlo sa do rozstrelu.

Po dráme kedy nerozhodlo prvých päť strelcov na každej strane sa kopali ďalšie dve penalty a tú rozhodujúcu premenil Kóša. Spartak tak po smolne inkasovaných góloch a napínavom rozstrele postúpil do ďalšieho kola národného pohára.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): „Na konci som to videl tak, že si nezaslúžime postúpiť, pretože, dvakrát vedieme, necháme si streliť v 90 minúte gól. Na penalty máme dva mečbaly, pošleme tam dvoch hrotových hráčov a ani jeden nedá gól. Ten postup je Takáčov, pretože ten to dnes vychytal. Na penalty sme sa chystali, mal som tam päť hráčov na ihrisku, ktorí to dobre kopali, dnes nedali, ale Takáča sme mali pripraveného.“

Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec: „Teší ma, že sme sa dvakrát boli schopní vrátiť do zápasu a sťažili sme postup obhajcovi minuloročného prvenstva. Pri penaltách už to bolo hore-dole, oni mali mečbal, potom my sme boli na koni. Je to už lotéria. Pre mňa je podstatné, že na ihrisku sme sa boli schopní súperovi vyrovnať, odohrali sme dobrú partiu, zápas mal dobré tempo aj z našej strany. Dali sme pekné góly. Odchádzame však domov smutní a bez postupu, pre ktorý sme sem išli. Dali sme dnes priestor aj hráčom, ktorí boli menej vyťažení. Chceli sme zostavu obtočiť, aby sme hrali s čerstvými nohami, navyše v sobotu hráme ďalší zápas. My sme takí cestovatelia, keďže v nedeľu nad ránom sme sa vrátili zo Skalice, v pondelok sadli do autobusu naspäť na západ. Máme precestované Slovensko, to je tiež faktor, že únava zohráva úlohu. Záťaž musíme precízne rozkladať.“