Kukučka – Mičuda, Pires, Stojsavljevič, Madu (83. Witan) – Ibrahim (78. Letenay), Lavrinčík, Bainovič (78. Hollý) – Demitra (46. Kmeť), Kupusovič (56. Gajdoš), Sousa

Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič – Daniel (74. Taiwo), Procházka, Savvidis, Paur (89. Štefánik), Iván (80. Bolaji) – Ristovski (74. Boateng)

Góly: 27. Ristovski (Daniel), 52. Kóša (Procházka)

ŽK: Stojsavljevič, Bainovič – Savvidis

Rozhodoval: Filip Glova

Diváci: 1519

Polčas: (0:1)

V prvej štvrtine zápasu sa hral obojstranne svižný futbal, no zväčša medzi šestnástkami bez strely na bránu. Tú prvú vyslal v 22. min domáci Lavričník, no bol to skôr propagačný pokus z 20 metrov do stredu bránky. Na druhej strane sa po akcii z ľavej strany dostala lopta k Ristovskemu, no stopér mu strelu zblokoval. Zakrátko sa však trnavský útočník presadil. Mikovič odcentroval cez celú šestnástku na vzdialenejšiu tyčku, kde Daniel ešte udržal loptu v hre, spätne ju prihral voľnému Ristovskemu, ktorý ráznou strelou otvoril skóre. Po góle prebrali opticky iniciatívu domáci, ale do šance sa nedostali. Práve naopak, Spartak mohol vyhrávať v prestávke aj vyšším rozdielom. V 43. min Paur získal loptu na osi ihriska, vymenili si ju s Danielom, ktorý ho uvoľnil v šestnástke. Paur ešte skúšal vrátiť Danielovi pred bránku, ale tomu chýbal kúsok, aby loptu dobehol. Po následnom rohu Štetina na bližšej tyčke hlavičkoval tesne nad bránku. V nadstavenom čase sa Koštrna preštrikoval až do šestnástky, zasekol si obrancu, skúsil prekvapiť strelou k bližšej tyčke, hoci všetci čakali prihrávku, ale Kukučka na poslednú chvíľu nohou loptu vyrazil.

Highlights AS Trenčín – FC Spartak Trnava

Spartak vstúpil dobre aj do druhého polčasu. Procházka zahral roh po zemi na šestnástku Danielovi, ktorý mu loptu vrátil. Až potom Procházka odcentroval pred bránu, kde presnou loptou našiel Kóšu, ktorý hlavou nedal šancu Kukučkovi – 0:2. V 70. min mohol na 3:0 zvýšiť po podobnom centri Savvidis. Z opačnej strany ho našiel Koštrna, Savvidis bol úplne voľný, hlavičkoval do zeme, ale Kukučka mu koníčka chytil. Domáci Gajdoš sa potom otočil v našej šestnástke, ale nestihol zakončiť presne. Prvé minúty dostal k dispozícii v trnavskom drese aj Taiwo. Päť minút pred koncom zápasu narazil v šestnástke Boatengovi, ktorému sa vkĺzačkou do lopty hodil Stojsavljevič. Rozhodca Glova najskôr ukázal na biely bod, ale potom si bol pozrieť video a penaltu zrušil. Na opačnej strane mohli domáci znížiť, keď v dobrej pozícii hlavičkoval Pires, ale veľmi nepresne. Spartak si už záver zápasu postrážil a poskočil v tabuľke pred derby na druhé miesto.

| Tlačová konferencia |? AS Trenčín vs. FC Spartak Trnava

OHLASY PO ZÁPASE

Michal Gašparík (Trnava): „Dnes sme mali cieľ získať tri body a dostať sa na druhé miesto. Chceli sme ísť do derby z druhého miesta, aby sme na štadión prilákali čo najviac ľudí. Zápas vyzeral presne tak, ako sme ho modelovali. Chceli sme uhrať nulu vzadu, mať dobrú defenzívu a na to musíte veľa pracovať bez lopty a byť aktívni, aby ste nepúšťali Trenčín do šancí. Prial som si, aby sme boli efektívni a to sa dnes stalo. Vedeli sme, že tých šancí nebude ako predtým, ale potrebujeme ich premeniť. Dali sme hneď prvú, druhú a potom sa hrá lepšie. Škoda na konci tých brejkových situácií, ktoré sme nedoriešili, ale sme spokojní aj s výkonom aj s výsledkom.“