01.09.2024 18:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Pohárový úvod v Jaslovských Bohuniciach sme zvládli

Pohárový úvod v Jaslovských Bohuniciach sme zvládli

Pavol Popovec |

11.09.2024 |

Správy

Slovnaft Cup a štart pohárovej cesty v snahe nadviazať na úspešné výsledky z troch predošlých ročníkov.

Tribúny na štadióne v Jaslovských Bohuniciach boli zaplnené už dlho pred samotným výkopom, čo potvrdzovalo výnimočnosť pohárových zápasov pre kluby z nižších súťaží. Sviatok futbalu so všetkým, čo k tomu patrí a k tomu skvelé počasie.

Žičlivá atmosféra a hymny oboch klubov pred výkopom naznačovali tradičnú pohárovú atmosféru.

1. polčas

Na úvod sme videli oťukávanie z oboch strán a o prvý prienik do súperovej obrany sa pokúsil po ľavej strane Azango. S jeho centrom si ale domáca obrana poradila.

Prvú štandardku sme mali k dispozícii v 6. minúte, Mikovičov center z pravej strany si ale našiel len rukavice domáceho brankára. Prvý náznak šance prišiel z našej strany v 11. minúte, keď Holík posielal center do šestnástky z pravej strany a Ofori sa dostal k odrazenej lopte. Jeho pokus ale domáca obrana zablokovala.

Peknou strelou spoza pokutového územia sa v 16. minúte prezentoval Kubista. Jeho pokus ale nemal gólové parametre a domáci gólman si ho bez problémov pokryl.

Loptu sme ale držali na svojich kopačkách a kombinovali smerom k súperovej bráne. Aj v 20. minúte sme čakali na otvárací gól. Pozor sme si dávali po prieniku domácich hráčov a následnom rohovom kope. Centrovaná lopta ale len presvišťala našim pokutovým územím.

Naďalej sme sa snažili kombinovať smerom k domácej bráne, chýbala ale presná strela alebo prieniková prihrávka za obranu.

Pekná akcia po pravej strane neskončila v 28. minúte gólom. Erik Daniel zakončoval v ťažkej pozícii v sklze a jeho pokus nemal potrebnú razanciu. O minútu neskôr musel domáci brankár boxovať centrovaný pokus aktívneho Holíka na rohový kop a naši fanúšikovia si pýtali gól. Teraz to príde. Neprišlo. Polhodina hry a 0:0.

V 33. minúte bol ošetrovaný náš kapitán Mikovič a musel ísť dole z ihriska. Namiesto neho išiel do hry Pich. Brankári na oboch stranách veľa práce nemali. Z letargie prebral divákov na malú chvíľu Erik Daniel, keď z veľkej diaľky poslal odkaz do náručia domáceho brankára.

43. minúta a nebezpečná štandardná situácia pre domácich. Priamy kop si ale Vantruba postrážil. Rozhodca nadstavil jednu minútu.

V prvom polčase sme tak gól nevideli.

2. polčas

Jednoznačne sme potrebovali streliť gól, aby sme našli potrebný pokoj na kopačkách. Súper húževnato bránil a bol v poriadnom defenzívnom bloku s čím sme si nevedeli poradiť. V úvode druhého polčasu posielal loptu z pravej strany do vápna Pich. Nič vážnejšie sme z toho ale nevyťažili.

Väčší vzruch pred domácou bránou prišiel v 52. minúte. Center Daniela našiel Azanga, k odrazenej lopte sa dostal Pich, ale gól z toho nebol.

Ofori preveril v 53. minúte strelou k pravej tyčke pozornosť domáceho brankára.

Postupne sme stupňovali tlak a túžili po presnom zásahu.

Ten konečne prišiel v 58. minúte zásluhou Ďuriša.

V 60. minúte sme druhýkrát striedali. Dole išiel Štetina, do hry naskočil Sabo.

58´ 0:1 – Ďuriš

Pekná akcia bola k videniu v 62. minúte po dlhej prihrávke Ujlakyho zakončoval z prvej Pich len do bočnej siete.

Domáci potrebovali hrať útočnejšie a viac sa otvárali okná do ich obrany.

V 71. minúte sme videli trojité striedanie na našej strane. Z hry išli Ďuriš, Daniel a Ofori. Do hry nabehli Patrick Karhan, Procházka a Corryn.

Naďalej sme ale museli byť pozorní v defenzíve, pretože domáci túžili po vyrovnaní.

Zápas sledovalo 1592 divákov.

Pekný moment prišiel v 75. minúte. Patrick Karhan pomáhal svojmu bratovi Alexovi, ktorý ležal na trávniku a napokon musel striedať. Ich spoločný pobyt na trávniku tak bol veľmi krátky.

Patrick Karhan videl v 80. minúte žltú kartu a po jeho faule mali domáci možnosť priameho kopu, ktorý sme dokázali odpratať mimo nebezpečnej zóny.

V 85. minúte sme strelili druhý gól zásluhou Romana Procházku a naše farby boli pokojnejšie.

Domáci sa snažili o čestný úspech ale vedenie 2:0 sme si postrážili a postúpili do 3. kola Slovnaft Cupu, kde nás čakajú Častkovce.