Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Po pauze dôležitý súboj s Podbrezovou

Po pauze dôležitý súboj s Podbrezovou

spartak |

24.11.2023 |

preview

Počas víkendu sa opäť rozbehne ligový kolotoč, ktorý sa krátko zastavil počas bojov o miestenky na budúcoročné majstrovstvá Európy, kam sa prebojovala aj slovenská reprezentácia. Spartakovcov čaká náročný duel na Horehroní, kde sa v zápase o priebežné 3. miesto stretnú s Podbrezovou.

„Dúfam, že nás tá repre pauza nepribrzdila, lebo sme mali dobrú formu a robili sme výsledky. Využili sme ju na to, aby sme si čo najviac odpočinuli, chalani aby zregenerovali. Nejakí hráči sa nám uzdravili a v tomto nám to padlo vhod. Nemali sme zápasový rytmus a tiež som zvedavý, ako to mužstvo bude reagovať a ako bude vyzerať v prvom zápase po dvojtýždennej pauze,“ hovorí tréner Michal Gašparík, ktorého teší, že počas uplynulého obdobia sa zoznam zranených hráčov o čosi stenčil. „V tomto nám pomohla pauza. Bernát, Mikovič, Gorosito a Bojali trénujú s tímom, čo je plus a chcel by som v tejto súvislosti vyzdvihnúť prácu realizačného tímu, fyzioterapeutov Lenky a Andyho, maséra Tomáša aj kondičného trénera Kuka. Veľa na tom pracovali a hráči sú veľmi dobre pripravení, aby mohli naskočiť a pomôcť mužstvu. Záleží už len na hráčoch, aké miesto si naspäť vybojujú.“

Spartak v prvom tohtosezónnom zápase nad železiarmi vyhral doma 2:0 po góloch Bainoviča a Breznika. Aj dva zápasy predtým sa skončili víťazstvom Spartaka, na ktorú by chceli Trnavčania nadviazať. „Vnímame tú pozitívnu sériu s nimi a pevne verím, že na to nadviažeme. Plus mínus vieme, čo od nich očakávať, tak verím, že sa na nich nachystáme, nič nepodceníme a budeme pokračovať v dobrých výkonoch,“ myslí si Lukáš Štetina, ktorý však varuje pred silnou ofenzívou domácich. Podbrezová má len o bod menej ako Trnava, no nastrieľala o 11 gólov viac. Najviac spomedzi všetkých ligistov.

„Majú slušne prepracovanú ofenzívnu stránku. Keď som sem prišiel a hrali sme tam, tak sme prehrali. Hovoril som si, že to bol od nich slušný výkon. Potom sme si dali pozor, ale stále platí, že sú veľmi dobre ladení do ofenzívy.“

Stretnutie medzi Podbrezovou a Spartakom sa v nedeľu začína od 17:30 h a v priamom prenose ho odvysiela televízia DAJTO. Hlavným rozhodcov bude Michal Očenáš a videorozhodcom bude Filip Glova.

Zeljkovič v hľadáčiku

Počas reprezentačnej pauzy si svoje povinnosti plnil aj slovinský stredopoliar Adrian Zeljkovič, ktorý sa blysol gólom do siete tureckej dvadsaťjednotky pri remíze 1:1. Renomovaný taliansky novinár Fabrizio Romano priniesol informáciu, že o 21-ročného záložníka majú záujem kluby z talianskej Serie A či z bundesligy.

„Je to taká dobrý vizitka pre nás ako klub, lebo sme si ho vyskautovali. Brali sme ho na kľúčovú pozíciu v našom systéme a namiesto kľúčového hráča Savvidisa, ktorý bol nenahraditeľný a nevedeli sme si bez neho predstaviť zostavu. Dáta nám ukazovali, že Zeljkovič môže byť ešte výraznejší ako Savi a zatiaľ to potvrdzuje. Bola by to dobrá vizitka, ak by sa mladý chalan dokázal od nás predať do lepšej ligy. Zaujímajú sa oňho dobré kluby, dá sa speňažiť a uvidíme, či to bude v tomto prestupovom období, čo by bolo veľmi zaujímavé, ak by to bolo už po pol sezóne. Skôr predpokladám, že aktuálnejšie to bude až v lete,“ myslí si Michal Gašparík, ktorý bez ohľadu na túto skutočnosť hľadá posily na viaceré posty, keďže v lete môže prísť k výraznejšej obmene v kádri.

„Rozpozerávame sa po tejto pozícii, ale aj po iných. V lete končia viacerým hráčom zmluvy a máme už teraz nejaké mená vyskautované, aby sme boli pripravení a budú prebiehať rokovania s hráčmi, o ktorých máme záujem.“

24.11.2023
24.11.2023