20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Ofori sa vrátil do zostavy gólom

Ofori sa vrátil do zostavy gólom

spartak |

15.04.2023 |

Zápas

Štadión Pod Dubňom, Fortuna liga, 5. kolo nadstavby o titul, 15. 4. 2023 o 15:00

MŠK ŽILINA

FC SPARTAK TRNAVA
1:1

ŽILINA:

Slávik – Leitner, Stojčevski, Nemčík – Rusnák (89. Essomba), Gidi, Iľko (74. Sauer), Bari – Ďuriš, Jambor (74. Ado), Galčík (89. Owusu)

TRNAVA:

Vantruba – Koštrna, Štetina, Twardzik, Čurma (73. Oseni) – Daniel, Bukata (73. Ristovski), Savvidis, Štefánik (63. Paur), Azevedo (63. Ofori) – Taiwo (88. Kóša)

Góly: 51. Iľko – 84. Ofori (Koštrna)

ŽK: Stojčevski

Rozhodoval: Erik Gemzický

Diváci: 2216

Polčas: (0:0)

V prvej štvrtine zápase sa hralo obojstranne celkom svižne, ale len od šestnástky po šestnástku. Prvý strelecký pokus vyslal až v 23. min Azevedo, keď z prvej napálil odrazenú loptu z hranice pokutového územia. Cez spleť nôh si však lopta cestu až k bránke nenašla. To však nabudilo domácich a do prestávky boli lepším mužstvom. Rusníkovi na pravom krídle vyšiel brejk, zasekol si Čurmu, ale v dobrej pozícii nepochopiteľne ešte prihrával a zo šance nič nebolo. Pekne individuálne sa na šestnástke Spartaka uvoľnil aj Gidi, ale Twardzik mu stihol vložiť nohu do strely. Pozíciu na strelu si v 36. min vytvoril aj Leitner, pekne a tvrdo vystrelil, ale Vantruba skvelým brankárskym zákrokom vytlačil loptu na brvno, od neho sa odrazila pred Galčíka, ale Vantruba sa stihol presunúť a hodil sa mu pod nohy. Záver polčasu patril domácim, ktorí však z tlaku gól nestihli vyťažiť.

V druhom polčase to už domácim vyšlo, keď si Iľko nenechal zobrať loptu pred šestnástkou, vystrelil medzi nohy jedného z brániacich hráčov a trafil presne k tyčke. Krátko nato Štefánik uvoľnil Daniela, ktorý z uhla vypálil k vzdialenejšej tyčke, ale minul. Z podobnej strany to skúšal Daniel aj o chvíľu neskôr, ale trafil len bližšie tyčku. Po hodine hry poslal Gašparík Oforiho s Paurom a neskôr aj Ristovskeho s Osenim v snahe zvýšiť ofenzívnu silu. Žilina však mohla pridať druhý gól, ale voľný Bari zblízka prestrelil prázdnu bránku. Ďalšiu tutovku po nedorozumení zahodil Nemčík, ktorému strelu chytil Vantruba. Potom už sa hralo viac-menej pred Slávikovou bránkou. V 75. min vypálil jedovatú strelu Oseni, Slávik ju vyrazil, podobne ako dorážku Daniela. Stúpajúci tlak Trnavy napokon viedol k zaslúženému vyrovnaniu, keď Koštrna prihral Oforimu, ten si prehodil loptu na ľavačku a utešene trafil k vzdialenejšej žrdi, od ktorej sa lopta odrazila do bránky. Stanovil tak konečný výsledok.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Jaroslav Hynek (Žilina): „Odohrali sme dobrý zápas. Chlapci do toho dali, to čo sme chceli. Ofenzívne aj v defenzíve sme mali dlho zápas pod kontrolou. Už v prvom polčase sme mohli si urobiť komfortný náskok, aby sme Trnavu vylákali. To sa, bohužiaľ, nepodarilo. Dali sme gól, ktorý možno vyzeral lacno, ale bola to odmena za tlak a pracovitosť v zápase. V závere zápasu sme mali pripravené striedania skôr, aby sme občerstvili hráčov, aj zareagovali na zmenu rozostavenia od Trnavy. Vystriedali sme neskoro a v tejto fáze mal súper šance. Ten gól napokon prišiel a majú bod, neviem či zaslúžený, ale my sme mali vyťažiť viac. Spokojní nie sme, je to výkonný vzostup, ale výsledková strata.“

Michal Gašparík (Trnava): „Pre nás veľmi dôležitý bod, lebo sme sa priblížili k 3. pozícii a udržali sme mužstvá pod nami, ktoré by sa na nás dotiahli, keby sme prehrali. Prvý polčas zápasu sme veľa behali bez lopty, ale Žilina ukázala kvalitu, dobre kombinovala, hralo sa vo vysokej intenzite. Nakoniec sme gól dostali, možno trocha lacný, lebo prežili sme väčšie šance a nedostali sme z nich gól.  Od toho  momentu sme prevzali iniciatívu, zmenili rozostavenie a veľmi nám pomohli striedajúci hráči. Nakoniec to Ofori veľmi pekne trafil a opakujem znova, dôležitý bod pre nás.“