Michalovce, 5. kolo, Fortuna liga 2022/2023, sobota 13.8. v 18:00

MFK Zemplín Michalovce:

Kožuchar – Kotula (80. Magda), Jeřábek, Vaško, Mendez – Perez (73. Šimamura) – Vico, Begala, Slebodník (46. Kanu) – Marcin (80. Žofčák), Da Silva, Jánošík (46. Petrík)

FC Spartak Trnava:

Takáč – Koštrna (76. Čurma), Štetina, Kóša, Mikovič (76. Bolaji) – Daniel (68. Azevedo), Savvidis, Štefánik, Paur (68. Tumma), Yusuf – Boateng (46. Ristovski)

Góly: 1. Paur (Štefánik), 63. Štefánik, 73. Yusuf (Azevedo), 79. Ristovski (Yusuf)

ŽK: Paur

Rozhodovali: Erik Gemzický

Diváci: 1837

Polčas: (0:1)

Spartak mal raketový vstup do zápasu a už po pol minúte otvoril skóre zápasu svojím prvým ligovým gólom v trnavskom Jakub Paur. Boateng podržal loptu vpredu, Štefánik ešte udržal loptu v ihrisku, spätne prihral pred bránku a Paur už nemal ťažkú prácu poslať loptu do odkrytej bránky. Zakrátko mohol vyrovnať Perez, ktorý sa ocitol sám pred Takáčom, ale na hrboľatom a mokrom teréne vystrelil veľmi nepresne. V 7. min predviedol peknú individuálnu akciu stredom ihriska Daniel, uvoľnil sa až k strele, ale slabá strela Kožuchara nezaskočila.

Jakub Paur mohol po 25. min streliť aj druhý gól, keď prudký center vyrazil Kožuchar presne na jeho kopačku, ale Paurovi lopta nesadla a vrátil ju brankárovi. Dlhé minúty sa potom nič zaujímavé nedialo. Až v 40. min zacentroval Mikovič z ľavej strany, Savvidis trafil hlavou brvno, odrazenú loptu poslal Daniel do brankára a akciu zakončil delovkou Štetina, no tú mu Kožuchar vyrazil.

Pred druhým polčasom striedali obaja tréneri. Gašparík vymenil útočníkov a Hrnčár hneď dvojicu hráčov v snahe hrať útočnejšie. Ristovski sa hneď po rozohrávke tlačil pred brankára, ale v dobrej pozícii ho dvojica stopérov zablokovala. V 54. min sa do dobrej streleckej pozície dostal domáci Adler, ale Takáč jeho strelu z hranice šestnástky vyrazil na roh. Po ňom sa k strele dostal Petrík, ale obrana jeho pokus zablokovala.

V čase, keď sa domáci začali viac tlačiť pred šestnástku Spartaka, tak Štefánik dobre atakoval stopéra, ktorý dal ťažkú malú domov Kožucharovi, Štefánik bol pri lopte skôr, brankára obišiel a do prázdnej bránky skóroval. O desať minút neskôr hľadal po brejku Yusuf pred bránkou Azeveda, obrana odkopla na roh, po ktorom si úlohy vymenili. Azevedo nacentroval loptu na hlavu Yusufa, ktorý zvýšil už na 3:0. Rozglejení domáci už nestíhali zachytávať útoky Spartaka. Dlhý nákop na hranici ofsajdovej línie si spracoval Yusuf, podržal loptu, prihral ju do behu rozbehnutému Ristovskemu, ktorý prelomil streleckú smolu – 0:4. V 90. min mohol dať peknú bodku za zápasom Savvidis, keď mu šikovne prestrčil loptu za obrannú líniu Štefánik, ale Savvidisovi chýbal kúsok, aby bol pri lopte skôr.

Tlačová konferencia MFK Zemplín Michalovce vs. FC Spartak Trnava

OHLASY PO ZÁPASE

Norbert Hrnčár (Michalovce): „Prvý gól mal výrazný vplyv na zápas. Apelovali sme na to, aby sme zápas dostali do tempa. Naopak, prispôsobili sme sa vláčnemu tempu Trnavy, čo jej vyhovovalo. Druhý gól darček, v čase, keď sme sa chceli nadýchnuť a to nám zlomilo väz.“

Michal Gašparík (Trnava): „Veľmi ním pomohol úvodný gól, najmä psychicky. Potom som sa obával, aby to nebola tá stará, obohratá pesnička, že máme šance, nepremeníme ich a súper to potrestá. V druhom polčase, chvalabohu, sme po chybe súpera dali na 2:0 a zlomili sme zápas na našu stranu. Takto sa v Michalovciach často nevyhráva a veľmi si to vážime. Vážim si prístup chalanov, lebo sme mali len dva dni na regeneráciu, z toho ten jeden deň sme cestovali z Poľska vyše osem hodín. Od prvej minúty som cítil, že pohybovo na tom nie sme úplne optimálne, ale dnes sme boli v druhom polčase o niečo efektívnejší. A to nakoniec rozhodlo, kvalita a premieňanie šancí.“