01.09.2024 18:00 , Štadión A. Malatinského

24.08.2024 18:00 , Mestský štadión Skalica

Domov / Správy / Niké liga: Smolná remíza proti Ružomberku

Niké liga: Smolná remíza proti Ružomberku

Pavol Popovec |

01.09.2024 |

Správy

Horúci nedeľný večer na Štadióne Antona Malatinského a zápas proti Ružomberku. Zverenci trénera Michala Gašparíka sa chcú pred reprezentačnou prestávkou naladiť víťazstvom proti Ružomberku a nadviazať na trojbodový zisk proti Skalici.

Pred zápasom nám patrilo piate miesto tabuľky Niké ligy a výhra nás mohla posunúť na priebežné tretie miesto.

1. polčas

Zápas odštartoval vo vlažnom tempe a naši hráči sa snažili kombinovať a držať loptu na kopačkách. Peknú akciu s nepresným zakončením Kratochvíla sme predviedli v 5. minúte.

Kratochvíl si ale napravil chuť o pár minút neskôr a v 10. minúte otvoril skóre duelu. V šestnástke hostí to vrelo a Kratochvíl nekompromisne zakončil. Brankár hostí si síce na loptu siahol, ale na úspešný zákrok nemal nárok. Pre Miloša Kratochvíla je to prvý gól za naše farby!

1:0 – 10´ – Kratochvíl

Po pomalšom rozbehu sme pokračovali v aktívnej hre a snažili sa pridať druhý presný zásah. Z druhého gólu sme sa síce tešili v 14. minúte, ale VAR bol proti.

Azango vystrelil presne na bránku Ružomberka, ale Erik Daniel dorážal loptu za Frühwalda z ofsajdu. Na štadióne mohlo byť veselšie. Neskôr prišla opäť tzv. hluchá zápasová fáza a všetko sa odohrávalo medzi oboma pokutovými územiami. Prerušiť to chcel Azango v 22. minúte, keď potiahol akciu po ľavej strane a nasledoval rohový kop. Po signály sa dostala lopta ku kapitánovi Mikovičovi a ten nekompromisne vystrelil. 2:0!

2:0 – 22´ – Mikovič

Hostia toho smerom dopredu v úvodnej polhodine veľa nepredviedli a my sme boli efektívni v zakončení.

Povinná občerstvovacia prestávka prišla v 27. minúte.

V 31. minúte sme predviedli peknú kombináciu po prihrávkach medzi Mikovičom a Ďurišom sa lopta dostala k Danielovi ale ten svoju strelu namieril len do náruče Frühwalda.

Hostia sa sústredili viac na pády na trávnik a emócie vzplanuli po viacerých atakoch na Freliha pred našou bránou. Hostia síce strelili gól ale VAR ho zrušil pre ofsajd a tak sa pokračovalo za nezmeneného stavu.

Keď sa po prerušení začalo hrať, pokračovali sme v kombinačnej hre na polovici súpera a snažili sa pridať ďalší gól.

V 39. minúte sa odrazená lopta po centri Mikoviča dostala k Zeljkovićovi, ten ale trafil len do nôh hosťujúceho brankára. Skvelú prácu urobil pri celej akcii Erik Daniel.

Ako blesk z jasného neba prišiel v 43. minúte gól hostí. Po presnej a tvrdej strele sa presadil Hladík. 2:1. Hostia v závere prvého polčasu ožili a snažili sa o vyrovnanie. Ich pokusy o prieniky za obranu sme ale dokázali eliminovať už v zárodku. Do konca polčasu sa už stav nezmenil.

2. polčas

Úvod druhého polčasu a expresný útok našich. Fantastický volej predviedol Zeljković, trafil ale len brvno hosťujúcej brány. Pokračovali sme v aktívnom úvode druhého polčasu a v 50. minúte prišla tvrdá strela Erika Daniela, ktorú Frühwald vyrazil na rohový kop. Tretí gól červenočírnych farieb visel vo vzduchu. Pozor sme si ale museli dávať v defenzíve.

Šancu na náš tretí gól mal premiérový strelec Miloš Kratochvíl. V súboji zoči-voči Frühwaldovi ale nebol úspešný. Kratochvíl bol aj pri ďalšej šanci, keď v šestnástke hľadal Ďuriša, ktorý ale na loptu nedočiahol.

V 60. minúte rozhodca prerušil hru a išiel sa pozrieť k centru VAR. Po preskúmaní udelil Ďurišovi žltú kartu. Hostia dostali možnosť pokutového kopu a bolo vyrovnané 2:2. Dôvodom nariadenej penalty bola Ďurišova ruka v pokutovom území.

Ihneď po druhom inkasovanom góle sme sa snažili dostať momentum zápasu opäť na našu stranu. Mikovič ale vystrelil len do hosťujúcej obrany.

65. minúta a ďalšia nepresná snaha o tretí gól. Mikovič delovkou minul ľavú žrď bránky hostí.

Aktivita z našej strany pokračovala aj naďalej. V pokutovom území hostí to viackrát horelo, vytúžený tretí presný zásah ale zatiaľ neprichádzal.

V 76. minúte sme dvakrát striedali. Po zranení sa do hry dostal Kelvin Ofori a útočné snahy prišiel podporiť aj Robo Pich.

Nie a nie streliť tretí gól. Azango potiahol akciu po ľavej strane, dostal sa až k bráne hostí a Pich nás mohol poslať do vedenia. Frühwald ale čaroval na bránkovej čiare. O niekoľko momentov neskôr prišla strela Zeljkovića. Obrana Ružomberka aj brankár nehybne sledovali ako jeho strela mieri mimo bránky.

Kontroverzná situácia prišla v 84. minúte. Naši hráči avizovali ruku v pokutovom území, rozhodca ale situáciu nešiel preverovať prostredníctvom VARu.

Túžba po treťom a víťaznom góle bola silná ale nepremenila sa v realitu. Mrzí najmä strata dvojgólového vedenia a viaceré sporné momenty.