25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Aston Villa

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

Domov / Správy / Niektoré tímy odohrali prvý majstrovský zápas, iné absolvovali generálku

Niektoré tímy odohrali prvý majstrovský zápas, iné absolvovali generálku

spartak |

13.08.2023 |

Mládež

FC Spartak Trnava U19 – FC Košice U19 1:1 (0:0)

Devätnástka odohrala prvý majstrovský zápas v novej sezóne proti nepríjemným Košiciam. Po bezgólovom prvom polčase videl jeden z hosťujúcich hráčov červenú kartu, čo sme dokázali pretaviť na otvárací gól Lipovského. Bohužiaľ, mužstvu z východu Slovenska sa podarilo v záverečnej desaťminútovke vyrovnať na konečných 1:1.

FCST U19: Tobias – Danihel (59. Uščenko), Stano, Fančovič, Krchnár (76. Čavojský), Horník, Justh, Adamkovič (11. Henyig), Lipovský, Bilčík (C), Masár

Góly: 72. Lipovský

ŽK: Masár, Bilčík, Horník

Peter Gaži: „Proti jednému z najlepších tímov v celej lige sme podali dobrý výkon. Do 55. minúty sme mali kontrolu nad zápasom. Po likvidačnom zákroku na Danihela sme však stratili istotu v defenzíve. Napriek tomu sa nám podarilo dať zaslúžený prvý gól, kedy Lipovský vybojoval loptu pri vlastnom pokutovom území a sám aj zakončil rýchly protiútok, na ktorom sa podieľal Bilčík a Henyig. Po našom zbytočnom faule súper vyrovnal strelou z priameho kopu. Do budúcna musíme zlepšiť detaily dohrávania zápasu pri vedení o jeden gól.“

FC Spartak Trnava U17 – MFK Ružomberok U17 2:2 (1:0)

Tímy mladších dorastov odohrajú prvé majstrovské zápasy s Košicami v náhradnom termíne, a to 15. augusta, z dôvodu súperovej účasti na medzinárodnom turnaji. Aj preto odohrali v stredu prípravné zápasy s rovesníkmi z Ružomberka.

FCST U17: Halada – Velický, Pristach, Daniel, Turanský – Farkaš, Konopka, Ležák – Trello, Priecel, Bukovský (Krajči, Böhmer, Duchovič, Kubovič, Bugár, Kozachok, Kocian)

Góly: Ležák, Duchovič

Patrik Malý: „Do 70. minúty hodnotím zápas z našej strany veľmi pozitívne. Boli sme aktívni s loptou i bez nej a mali sme okrem gólov ďalšie zaujímavé situácie, ktoré sme nedotiahli do konca. Po vystriedaní sme záver stretnutia bohužiaľ nezvládli a inkasovali sme dva zbytočné góly.“

FC Spartak Trnava U16 – MFK Ružomberok U16 2:0 (2:0)

Šestnástka si na rozdiel od svojich starších spoluhráčov dvojgólové vedenie udržala a zápas dotiahla do víťazného konca.

FCST U16: Vačok – Petrovič, Pittel, Noška, Repáň – Tejzr, Maťo, Vlha – Flimmel, Polťák, Čičmanec (Redenkovič, Tittel, Benkovský, Melia, Sobota, Veteška, Terenkov)

Góly: Čičmanec, Maťo

Adam Chorvath: „Mali sme výborný vstup do zápasu, hneď v úvode sme dali pekný gól. Postupne však naša kvalita hry klesala, boli sme príliš pasívni a kazili sme príliš veľa jednoduchých prihrávok. Napriek tomu sme mali niekoľko veľmi dobrých prechodov, po jednom z nich sme strelili aj druhý gól. Celkovo však náš výkon nespĺňal parametre, aké od hráčov očakávame.“

FC Spartak Trnava U15 – MTK Budapešť U15 1:10 (0:3)

Pätnástka dostala v prípravnom zápase s MTK Budapešť veľkú futbalovú školu a prehrala vysoko 1:10. Dôvodom oklieštenej zostavy je účasť siedmich reprezentantov nominovaných do výberu ZsFZ na turnaj Gejzu Princa v Poprade.

FCST U15: Slimák – Magdolen, Fehér, Bartovič, Studený – Ušák, Mego, Slovák – Švenda, Fraňo, Mišo (Pavelka – Augustín)

Góly: Ušák

Tomáš Kánik: „Okrem pár momentov v prvom polčase sme súperovi nedokázali konkurovať v žiadnych herných činnostiach. V druhom polčase sa rozdiel v kvalite prejavil úplne naplno, keď sme už nestíhali vôbec a súper mal jednu gólovú šancu za druhou.“

FC Spartak Trnava U14 – MTK Budapešť U14 8:5 (5:0)

Štrnástka zvládla svoj zápas s Budapešťou podstatne lepšie a zvíťazili o tri góly v pomere 8:5, keď prvý polčas vyhrali vysoko 5:0.

FCST U14: Vlkovič – Bošanský, Drevenák, Kalamár, Martinkovič, Štipčák, Boška, Fenič, Ďurian, Kráľovič, Kasan, Ďuriš, Pokus, Holbík, Rakús, Zajánoš, Trošupa, Sartini

Góly: 3x Kasan, 2x Boška, Kráľovič, Fenič, Trošupa

Oliver Burian: „V poslednom prípravnom zápase sme narazili na veľmi kvalitného súpera, s ktorým sme si mohli nastaviť zrkadlo ako na tom momentálne ako tím a jednotlivci sme. Prvý polčas sme predviedli vynikajúci výkon vo všetkých smeroch, boli sme prakticky dominantní v každom priestore ihriska, všade sme boli rýchlejšie a súpera sme pustili k našej polovici ihriska len zriedkavo. Za prvý polčas musím chalanov naozaj pochváliť, tak nejak si to predstavujeme a k ideálnemu výkonu chýbala len väčšia efektivita v zakončení. V druhom polčase sme začali strácať lopty, hlavne v strede ihriska, kde sme súpera nedotláčali a dostával sa tak k jednoduchým prechodom do nebezpečných priestorov. Celkovo sme boli zbytočne neuvážení, nepresní a chýbal mi od niektorých hráčov, ktorí nastúpili v druhom polčase, väčší zápal a túžba pobiť sa o väčšiu minutáž na ihrisku. Zápas hodnotím ale veľmi pozitívne, no ukázal nám aj miesto, kde máme stále ako tím rezervy a na čo sa musíme v tréningovom procese viac zamerať, aby sme stále napredovali a boli úspešnejší aj ako tím, aj ako jednotlivci.“

Trinástka absolvovala počas víkendu atraktívny triangel s českými tímami, kedy sa v oboch prípadoch tešila z víťazstva. V zápase so Slaviou Praha strelecky explodoval Junas, ktorý skóroval až štyrikrát.

FCST – FC Zbrojovka Brno U13 4:3 (Dvorský, Polťák, Junas, Piešťanský)

FCST – SK Slavia Praha U13 6:3 (4x Junas, Dvorský, Miklovič)

FCST U13: Mesároš, Trebatický, Hambálek – Repáň, Podolinčiak, Ličák, Mego, Mikulec, Marčiš, Kollár, Bumbera, Šima, Polťák, Kohutovič, Miklovič, Piešťanský, Strojný, Junas, Dvorský, Fojta

Filip Nádaský: „Generálka na ligu nám vyšla na výbornú. Mali sme možnosť odohrať triangel s kvalitnými českými mužstvami. Pri konfrontácii sme nesklamali a dovolím si povedať, že sme milo prekvapili. V oboch zápasoch sme sa snažili hrať vysoký pressing, vytvárať na súpera tlak, čo sa nám aj darilo a získavali sme tak nespočetne veľa lôpt po chybách súpera. Taktiež sme boli nebezpeční po rýchlych protiútokoch, ktoré sa nám darilo dotiahnuť až do úspešného konca. S výkonom a predvedenou hrou v daných zápasoch som spokojný a verím, že podobné výkony budú chlapci predvádzať aj počas celej ligovej sezóny.“

Rovnaké konfrontácie čakali aj na najmladších žiakov. Žiaľ, výsledkovo im to vôbec nevyšlo podľa predstáv a oba zápasy prehrali bez vsieteného gólu.

FCST – FC Zbrojovka Brno U12 0:3

FCST – SK Slavia Praha U12 0:4

FCST U12: Kamenár, Prokop – Augustín, Bašty, Belička, Böhman, Bulík, Červeň, Dulík, Franta, Hutta, Llanaj, Urdzík, Virág

Róbert Polakovič: „Prvých 10 minút zápasu so Zbrojovkou Brno bolo z našej strany výborných. Súpera sme aktívne vysoko napádali, ale nedokázali sme z týchto situácií vyťažiť viacej. Potom sa hra vyrovnala a súper dokázal skórovať po našej chybe v rozohrávke. V druhom polčase pokračovala vyrovnaná hra na obidvoch stranách, súper sa ale na rozdiel od nás dokázal presadiť ešte dvakrát a vyhral 3:0 po dobrom výkone z našej strany nezaslúženým rozdielom. Do druhého zápasu sme vstúpili ako vymenený a Slavia za 20 minút rozhodla o svojom víťazstve 4:0. Potom sme si dokázali vytvoriť niekoľko gólových šancí aj my, ale bez želaného úspechu. Druhý polčas bolo na chalanoch cítiť vyčerpanie a únavu, nedokázali sme sa dlhšie udržať na lopte a zaslúžene sme prehrali.

FC Spartak Trnava WA – FC Petržalka WA 1:0 (0:0)

Do kolotoča novej ligovej sezóny vstúpili aj naše ženy. V domácom zápase s Petržalkou všetko smerovalo k tomu, že diváci gól neuvidia. Opak však v poslednej akcii zápasu demonštrovala Žigová, ktorá rozhodla o najtesnejšom víťazstve Trnavy 1:0.

FCST WA: Nemochovská – Servátková, Čeriová (C), Randová, Belicová (20. Pivarčiová), Žigová, Horváthová, Tyčiaková, Martišková, Trajlínková (46. Tonkovičová), Bederková

Góly: 90. Žigová

ŽK: Servátková

Matej Chocina: „Do úvodného kola jesennej časti sme chceli vstúpiť s odhodlaním a nasadením čo najskôr ovládnuť vývoj zápasu a diktovať tempo hry. S priebehom prvého polčasu som však nebol príliš spokojný, keďže sme boli príliš nervózni, kazili sme ľahké prihrávky a nevedeli sme sa dostať do tempa. Chýbala mi väčšia aktivita stredovej formácie. Súper sa snažil vyrážať do rýchlych protiútokov, avšak dobre hrajúca obranná štvorica si dokázala súperky ustrážiť. Do druhého polčasu sme chceli vstúpiť aktívnejšie a rýchlo streliť úvodný gól stretnutia. Opäť nám však chýbal kúsok šťastia a nedokázali sme pretaviť naše úsilie na gól. Ten nakoniec prišiel po poslednom rohu v zápase, kde Žigová svojím dôrazom konečne zasunula loptu do siete. Som rád, že sme dokázali zápas zvládnuť za tri body, avšak do ďalších zápasov musíme našu hru určite zlepšiť.“

KFC Komárno WA – FC Spartak Trnava WU19 10:2

Dorastenky si cez víkend zmerali sily s druholigovým ženským tímom z Komárna. Naše dievčatá ťahali za kratší koniec a prehrali presvedčivo 2:10.

FCST WU19: Nemochovská – Horváthová, Voščinárová, Stanková, Reháková – Krištofiaková, Lehocká, Poláčková – Pekárová, Halásová, Gáliková (Krupová, Hečková, Voleková, H. Bačiková, E. Bačiková, Eckerová)

Góly: Pekárová, Halásová

Viktória Čeriová: „V sobotu sme odohrali náš tretí prípravný zápas so ženským tímom z druhej ligy. Duel bol pre nás náročný, keďže sme hrali proti skúsenejšiemu a vekom staršiemu družstvu. Avšak napriek mnohým inkasovaným gólom sme sa prezentovali dobrým herným prejavom a nadviazali sme na výkony z predošlých zápasov. Dievčatá určite chválim za výkon, ich nasadenie a plnenie svojich herných úloh. Pevne verím, že nás len takéto ťažké zápasy budú posúvať vpred a pripravia nás na našu ligu.“

FC Slovan Hlohovec U15 – FC Spartak Trnava WU15 1:3 (0:0)

Žiačky si pre zmenu zmerali sily s chlapcami. Druholigových žiakov z Hlohovca zdolali po bezgólovom prvom polčase 3:1.

FCST WU15: Prešinská – Pavlíková, Vlčková, Zacharová – Hankociová, Kollárová, Amrichová – Tančoková, Tanková, Hudecová (Jankovičová, Škultétyová, Mikulková)

Góly: Hudecová, Tanková, Tančoková

Róbert Halada: „Dievčatá nastúpili proti svojim chlapčenským rovesníkom prvýkrát v hracom čase 2×40 minút, tak ako tomu bude aj v samotnej sezóne. Cieľom bolo herne nadviazať na minulotýždňový úspešný medzinárodný turnaj. V tejto fáze prípravy predviedli dievčatá výborný a bojovný kolektívny výkon. V defenzívnej fáze sa pohybovali v správnych priestoroch a s chlapcami sa nebáli ísť aj do osobných súbojov. V útočnej fáze dokázali kombinovať stredom ihriska a aj zatlačiť protivníka na jeho polovicu. Hlavne v prvom polčase výrazne prevýšili súpera streleckými pokusmi, no góly sa im podarilo streliť až v tom druhom. Na celom tíme je vidieť chuť sa neustále zlepšovať, stále sa len spoznávame. Dievčatám ďakujeme za výbornú tímovú spoluprácu.“