Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

18:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

06.04.2024 15:00 , Štadión pod Čebraťom

MFK Ružomberok

2 : 1

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

03.04.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

31.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MŠK Žilina

Domov / Správy / „Nenašiel sa nikto, kto by to na ihrisku pozdvihol“

„Nenašiel sa nikto, kto by to na ihrisku pozdvihol“

admin |

17.10.2022 |

Správy

Spartakovci včera v Podbrezovej kruto narazili. Po Ružomberku inkasovali opäť tri góly, no oba zápasy boli diametrálne odlišné. Kým na Liptove vyťažili domáci z minima maximum a vyhrali zápas, v ktorom boli horší, tentoraz mohol byť gólový prídel aj vyšší. Podbrezová totiž vyhrala zaslúžene po výbornom výkone, keď svojho súpera nepustila takmer do ničoho.

„Vo všetkých disciplínach sme boli horší. Súper vyzeral pohybovo lepšie, zbieral odrazené lopty, bol lepší v súbojoch, všade bol prvý, my zasa všade neskoro. Takto to bolo prakticky po celý zápas. Možno zo začiatku druhého polčasu sa to trocha vyrovnávalo, ale potom sme dostali ďalší gól a celý zápas bol v réžii Podbrezovej,“ takto definoval stretnutie na Horehroní stopér Lukáš Štetina a dá sa s tým len súhlasiť.

Vďaka týmto aspektom mali Podbrezovčania loptu pod kontrolou a potom im stačili tri vyhraté hlavičkové súboje, aby svoju prevahu podčiarkli aj gólovo. V prvom prípade vyhral hlavičku medzi dvoma obrancami Kuzma, ktorý pripravil tutovku úplne voľnému Kováčikovi, a ten otvoril skóre. Potom sa po rohu dva razy hlavou presadil Moses Cobnan, hoci výškovo príliš nevyčnieva. Najmä svoj druhý gól dosiahol tak, že mu lopta doslova spadla na hlavu, keď stál úplne nepokrytý pred Takáčom. „Vedeli sme, že zo štandardiek sú nebezpeční, že to vedia kopať a chystali sme sa na to, bohužiaľ, dostali sme z toho dva góly. V týchto situáciách sme si to príliš nepokryli.“

Lukáš Štetina po prehre s Podbrezovou

Cobnan je najlepším strelcov železiarov so šiestimi zásahmi, z toho presnú polovicu nastrieľal Spartaku, a to ešte svoju najväčšiu zahodil. Trnavčania sa s Podbrezovou v tejto sezóne stretli dva razy a oba zápasy boli iné. V oboch prípadoch dominovali domáci futbalisti, no kým v tom trnavskom zápase Spartak len remizoval, Podbrezová svoju dominanciu pretavila na hladké víťazstvo.

Michal Gašparík sa v zápase musel zaobísť bez zraneného Erika Daniela, so sebazaprením hral aj Taiwo, ktorý si doniesol šrám z Banskej Bystrice a len vďaka injekciám nastúpil Sebastián Kóša, ktorému stav napokon dovolil hrať len jeden polčas. Aj tu sa ukázalo, že na dobre namotivovaných domácich to bolo málo. Michal Gašparík napriek tomu zvolil rovnaké rozostavenie ako pred týždňom, ktoré tentoraz k úspechu neviedlo. Na rozdiel od spomínaného zápasu s Ružomberkom, kde inkasované góly mužstvo ešte viac nabudili, teraz ich zrážali nadol a často pôsobili hráči bezradne.

„Bola chyba, že sme hrali 3 – 5 – 2, aj keď druhý polčas ukázal, že nebol rozhodujúci systém, pretože ani jeden hráč nepodal kvalitnejší výkon. Traja obrancovia nám v predchádzajúcich zápasoch v určitých pasážach fungovali a na to som chcel nadviazať. Od prvej minúty sme strácali lopty a mali sme otvorené okná, na ktoré nie sme zvyknutí v našej hre. Dnes sme ich mali veľmi veľa a tak padol aj prvý gól. Potom sa už nenašiel nikto, kto by to na ihrisku pozdvihol,“ povedal po zápase sklamaný Michal Gašparík.

Jeho zverenci včera vyprodukovali na Ludhu iba dva strelecké pokusy a predviedli jedinú futbalovú akciu s rýchlymi a presnými prihrávkami. Tá sa síce skončila premiérovým gólom Nigérijčana Oseniho, no bolo to málo a neskoro. Drobným pozitívom je návrat do zostavy po zranení Martina Bukatu, ktorý na ten jediný gól prihrával.

17.10.2022
17.10.2022

This will close in 0 seconds