Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / „Naživo je naživo“

„Naživo je naživo“

spartak |

16.02.2023 |

Správy

Už zajtra sa od 16. hodiny otvoria brány Štadióna Antona Malatinského pre návštevníkov fortunaligového stretnutia medzi Spartakom Trnava a Ružomberkom. Spartakovci si dnes pred zápasom vyskúšali plochu na hlavnom štadióne a veľmi si ju pochvaľovali.

„Výborný trávnik. Zatiaľ čo som videl zápasy, tak asi len tu a v Dunajskej Strede sú ihriská perfektne pripravené, tráva je zelená, chalani si to užili a my sa tešíme na zajtrajší zápas,“ povedal tréner Michal Gašparík.

Odkedy je hlavným trénerom Spartaka, má už iba jeden rest v podobe chýbajúceho víťazstva, nad niektorým z ligových klubov. Je ním práve Ružomberok, ktorý aj naposledy, na jeseň, Trnavčanov doma zdolal 3:2, pričom to boli vôbec prvé góly, ktoré červeno-čierni pod Gašparíkom Ružomberku strelili. „Čo som tu dva roky, tak sme s nimi nevyhrali. Mali sme tri remízy a dva razy sme prehrali. Dva razy sme dostali tri góly, čo sa nám stáva výnimočne a tie zápasy sme vždy pokazili práve s Ružomberkom. Je to súper, ktorý nám výsledkovo nesedí a máme im čo vracať. Výsledky nemáme, hoci hra je v poriadku, aj sme boli väčšinou v tých zápasoch lepší, ale potrebujeme body. Verím, že zajtra to konečne zlomíme.“

Liptáci sa musia v jarných bojoch o hornú šestku zaobísť bez svojho najlepšieho strelca, reprezentanta Martina Regáliho, ktorý prestúpil do Belgicka. „Pre nich to strata určite je, lebo to bola kvalita. Či to bude pre nás výhoda, je teraz ťažko povedať. Trocha sa oslabili, videli sme aj to prvé kolo, kde síce vyhrali, ale Michalovce pôsobili futbalovejšie. Ružomberok hral taký svoj pragmatický futbal, veľa nakopávaných dlhých lôpt, majú nábehy aj naprázdno za obranu a nakoniec za to boli odmenení takým polovlastným gólom. Zvíťazili a to ich určite povzbudilo. Potrebujú body, aby boli v prvej šestke, ale to aj my a možno po piatku môžeme byť znova na druhej priečke.“

Trnava sa na domácom ihrisku predstaví po dlhých troch mesiacoch. Minulý týždeň tí najskalnejší priaznivci dokázali, že im futbal chýbal a vydali sa za Spartakom až do Popradu. Teraz sa môžu pridať aj tí ostatní a z hľadiska pomôcť zlomiť nepriaznivú sériu. „Bodaj by ich prišlo čo najviac. Nás by to potešilo a hráčom by to isto pomohlo. Viem, že je to aj v televízii, ale naživo je naživo a verím, že príde čo najviac ľudí,“ vyjadril presvedčenie hlavný tréner Spartaka.

Lístky na stretnutie sú už v predaji v oficiálnom fanshope v priestoroch štadióna, dajú sa zakúpiť aj online na https://cityarena.maxiticket.sk/fc-spartak-trnava-vs-mfk-ruzomberok-2023.

Opäť bude otvorený detský sektor, do ktorého sa zadarmo dostanú deti do 15 rokov, ktoré prídu aspoň v desaťčlennej skupine zo školy či športového oddielu. Rovnako bezplatne môžu prísť všetky deti a mamičky, to znamená, že z rodiny si lístok musí kúpiť len otec. Je však potrebné sa prihlásiť na office@fcspartaktrnava.com.

Navyše, stovka z prihlásených, ktorí prídu ako prví na štadión získajú aj voľný vstup do kina CINEMAX v OC MAX a do trnavského aquaparku. Hrať sa bude aj tradičná 30-tisícovka a bližšie informácie o ďalších akciách nájdete na: https://fcspartaktrnava.com/nech-vikend-zacne-v-piatok-futbalom/.

16.02.2023
16.02.2023