Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:30

MFK Ružomberok

Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Návrat Košíc do Trnavy po rokoch

Návrat Košíc do Trnavy po rokoch

spartak |

26.09.2023 |

preview

V zajtrajšej dohrávke 3. kola Niké ligy privíta Spartak Trnava od 20:30 nováčika z Košíc. Futbalisti z metropoly východu boli pod rôznymi názvami častým rivalom červeno-čiernych, najmä v deväťdesiatych rokoch.

Po dobrých rokoch prišla aj na Košičanov kríza a ostatných osem rokoch chýbali v najvyššej ligovej súťaži. Skvelým záverečným finišom v uplynulej jari však predbehli Prešov a po rokoch sa predstavia medzi slovenskou elitou.

Pôvodne naplánovaný zápas sa kvôli povinnostiam Spartaka v pohárovej Európe presunul na koniec septembra. Košičania v doterajších siedmich zápasoch nazbierali rovnaký počet bodov za víťazstvá v Michalovciach a nad Zlatými Moravcami, cenná je isto remíza so Slovanom.

Kapitánom Košičanov je Erik Pačinda a trnavskú minulosť majú aj ďalší hráči ako Lukáš Greššák z majstrovskej sezóny, či Matej Jakúbek, ktorý si však odpykáva disciplinárny trest.

„Všetci sa tešíme na zápas. Teraz sme mali také horšie výsledky, dostávali sme veľa gólov a zajtra je ďalšia šanca, kedy to môžeme napraviť. Myslím, že sme dobre pripravení, robili sme analýzu súpera, vieme, čo chceme hrať. Verím, že na ihrisku si to sadne a budeme úspešní,“ hovorí pred zápasom Kristián Koštrna.

Spartak sa s Košicami stretol v minulom roku v osemfinále Slovenského pohára. Na novom štadióne v Košiciach vyhral 2:1 po góloch Škrtela a Ristovskeho. „Vtedy to bol pohárový zápas, hrali sme v Košiciach a teraz sme doma my. My musíme byť dominantní a ukázať našu silu. Verím, že tri body ostanú doma.“

Spartak účinkuje stále v troch súťažiach a na pár výnimiek ho čakajú anglické týždne s dvoma zápasmi cez týždeň. Kristián v nedeľňajšom zápase proti Ružomberku dostal voľno a nastúpil až v samom závere, na jeho mieste na pravej strane obrany hral Martin Šulek. Teraz si zrejme znova úlohy vymenia. „Každému asi vyhovuje viac, aby sa hrali zápasy a tréningov bolo menej. Mne tiež, som rád, keď môžem hrať a som na ihrisku. Viem však aká je situácia, hráme Konferenčnú ligu, ligu a pohár, mužstvu musí rotovať. Pochopiteľne, je tam aj únava v zápasoch, ale máme dostatočne veľký káder na to.“

K mužstvu sa už pripojil aj Marco Djuričin, ktorý začal s individuálnym tréningom. Postupne by mal tréningovú záťaž zvyšovať a verme, že čoskoro ho znova uvidíme aj v trnavskom drese v zápasovom zaťažení.

Vstupenky na zápas s Košicami je možné zakúpiť online, vo fanshope alebo v pokladni dve hodiny pred začiatkom zápasu. Vzhľadom na zmenu termínu bol zápas presunutý do 2. kategórie s nižším vstupným. Bližšie informácie nájdete na https://fcspartaktrnava.com/dolezity-dvojzapas-na-domacom-ihrisku/.

26.09.2023
26.09.2023