21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Naša mládež cez víkend neprehrala a žiačky prekonali magickú métu

spartak |

22.10.2023 |

Mládež

MFK Ružomberok U19 – FC Spartak Trnava U19 1:1 (0:1)

Séria mimoriadne náročných zápasov našej devätnástky pokračovala v Ružomberku. Po víťazstvách s Petržalkou a Slovanom sme siahali na tri body aj v Ružomberku, no domácim sa podarilo vyrovnať na 1:1. V 90. minúte videl domáci hráč červenú kartu za zmarenie jasnej gólovej príležitosti pred pokutovým územím, ale na využitie tejto výhody nám nezostal už prakticky žiadny čas.

FCST U19: Smieško – Krchnár (75. Horník), Fančovič, Ushchenko, Šebek, Straka, Henyig (84. Vyskoč), Adamkovič (84. Mihál), Bilčík (C), Masár (70. Justh), Lipovský

Góly: 20. Bilčík

ŽK: Masár, Ushchenko

Peter Gaži: „Do zápasu sme vstúpili dobre a eliminovali sme silné úvody súpera. Po centri Masára sme opäť ukázali kvalitné gólové zakončenie, tentokrát v podaní Bilčíka. Následne vo veľkej príležitosti neuspel Adamkovič. V druhom polčase súper vyrovnal z rohového kopu. Reakcia na inkasovaný gól bola z našej strany výborná. Začali sme sa dostávať do viacerých vyložených príležitostí, ale rozhodujúci gól sa nám už nepodarilo streliť. Celkovo môžem náš výkon hodnotiť pozitívne, kvalitného protivníka s nadpriemernými individualitami sme nepustili z hry do ohrozenia našej brány. Ak chceme spraviť ďalší krok dopredu, potrebujeme zlepšiť koncentráciu v riešení kľúčových herných situácií.“

AS Trenčín U17 – FC Spartak Trnava U17 1:3 (1:1)

Na mladšie dorasty čakali v stredu zápasy 7. kola, ktoré dohrávali v Trenčíne. Sedemnástka otočila výsledok zápasu a po zlepšenom výkone po výmene strán napokon vyhrala 3:1.

FCST U17: Húska – Turanský, Velický (C), Pristach, Bohmer (76. Kováč), Ležák, Konopka (83. Krajči), Kubovič (63. Bugár), Trello (83. Kozachok), Priecel, Duchovič (76. Kocian)

Góly: 43. Pristach (z 11m), 68. Priecel, 71. Duchovič

ŽK: Velický

Patrik Malý: „V dohrávke 7. kola sme v prvom polčase nepredviedli dobrý výkon. Boli sme veľmi pomalí pri rozohrávke a častokrát sme nedôrazne dostupovali súperových hráčov, z čoho vznikali skrumáže v našom pokutovom území. V druhom polčase sme sa zlepšili vo všetkých aspektoch hry, dali sme dva góly a ďalšie dve dobré situácie sme nedotiahli do konca. S víťazstvom sme spokojní, no je na čom pracovať.“

AS Trenčín U16 – FC Spartak Trnava U16 4:4 (4:2)

Šestnástka odohrala v Trenčíne zápas ako na hojdačke. Na úvodný zásah Flimmela domáci odpovedali prakticky okamžite a otočili na 2:1. O expresnú odpoveď sa postaral v 15. minúte Polťák. Trenčín strelil v prvom polčase ešte ďalšie dva góly, ale Trnave sa krátko po výmene strán poradilo vyrovnať na konečných 4:4.

FCST U16: Lukošík – Petrovič, Pittel, Noška (C), Repáň (41. Redenkovič), Tejzr, Benkovský (41. Vlha), Melia (67. Maťo), Flimmel (24. Čičmanec), Terenkov, Polťák (79. Veteška)

Góly: 5. Flimmel, 15. Polťák, 45. Vlha, 47. Pittel

Adam Chorvath: „Do zápasu sme išli s cieľom zlomiť našu remízovú sériu. Už tradične sa nám podarilo streliť veľmi rýchly gól. V útočnej fáze sme mali dobré držanie lopty, niekoľko pekných prechodov a po jednom z nich sme strelili aj druhý gól. V druhom polčase sme na to nadviazali,  v rámci medzihry to bolo z našej strany v poriadku, no stále máme množstvo zlých rozhodnutí v útočnej zóne ihriska pri vytváraní príležitostí. Naopak s obrannou fázou v prvom polčase, najmä z hľadiska dôrazu, bojovnosti a ochoty, nemôžeme byť spokojní. Tu máme aktuálne veľký problém, ktorý nás stojí lepšie výsledky. V druhom polčase sme pôsobili diametrálne odlišne. Chalani to odbojovali a dokázali vyrovnať. V závere sme mohli zápas zlomiť aj na našu stranu, no remíza je vzhľadom na priebeh zaslúžená.“

MFK Skalica U15 – FC Spartak Trnava U15 0:4 (0:2)

Po vyše týždni strávenom na medzinárodnom turnaji v Malajzii sa vrátila pätnástka domov v pondelok. Ligový zápas ich čakal v nedeľu na pôde Skalice, ktorý zvládli na výbornú a po dvoch góloch v oboch polčasoch zvíťazili presvedčivo 4:0.

FCST U15: Pavelka – Slovák (66. Bartaloš), Fehér, Bartovič, Studený, Mego (66. Hečko), Bohunický (C) (66. Kostoláni), Marčiš, Ušák, Švenda (66. Fojta) Fraňo

Góly: 24. Bohunický, 32. Bartovič, 63. Švenda, 73. Fojta

Tomáš Kánik: „V priebehu celého zápasu sme mali vysoké držanie lopty a zápas bol o tom, ako často sa dokážeme presadiť cez hlboký blok súpera. Hráči sa snažili využívať rôzne spôsoby útočenia, ale viac sme ich museli tlačiť do hľadania kolmých prihrávok a útočenia stredom ihriska, aby sme boli nebezpečnejší. Mrzí nás, že veľa dobrých šancí zostalo nevyužitých. Celkovo sme ale mali v zápase veľa času a priestoru na prípravu našich útokov, čo príliš nepreverilo kvalitu našich kombinácií. Napriek tomu sa hráči snažili loptu rýchlo cirkulovať a neustále dostávať súpera pod tlak. Viem si ale predstaviť ešte väčšiu početnosť našich striel na bránu.“

MFK Skalica U14 – FC Spartak Trnava U14 1:7 (0:3)

V Skalici a ešte väčším rozdielom zvíťazil aj druhý tím starších žiakov. Štrnástka vyhrala v prvom polčase rozdielom triedy a po výmene strán svoj náskok ešte navýšila. Spartakovci inkasovali v Skalici vôbec tretí gól v sezóne.

FCST U14: Vlkovič – Bošanský, Lenghardt (C), Kalamár, Martinkovič, Štipčák, Koreň, Boška (36. Ďuriš) Kasan,  Pokus, Kráľovič

Góly: 10. Boška, 23. Pokus, 25. a 69. Kráľovič, 39. Zajánoš, 50. Kalamár, 61. vlastný.

Oliver Burian: „V zápase sme chceli od hráčov maximálne možné prenesenie tohtotýždňového tréningového mikrocyklu, v ktorom sme riešili otáčanie ťažiska hry a kolmé prihrávky. Počas celého zápasu sa nám darilo držať loptu a vypracovávať si množstvo šancí, z ktorých zostalo veľmi veľa nevyužitých. S tímovým výkonom som spokojný, taktiež aj s individualitami, avšak musíme popracovať na celozápasovej sústredenosti, pretože niektorí hráči majú v zápasoch momenty, kedy hru vypustia a súper to môže v budúcnosti trestať.“

FC Spartak Trnava U13 – MFK Skalica U13 10:3 (4:1)

So Skalicou si poradila aj trinástka, ktorá spolu nastrieľala 10 gólov. Do listiny strelcov sa zapísalo až osem hráčov. Dvojgóloví boli iba Kuss a Windisch.

FCST U13: Trebatický – Ličák, Mikulec, Kollár, Bumbera, Šima, Miklovič, Poliak (C), Dvorský, Strojný, Kuss, Ni. Hambálek, Korytár, Kuna, Jurík, Windisch, Macho, Ščasný

Góly: 1. a 33. Kuss, 25. Dvorský, 34. Poliak, 36. Ličák, 44. Ščasný, 46. Kollár, 59. Hambálek (z 11m), 63. a 70. Windisch

Filip Nádaský: „V zápase so Skalicou sme išli do vedenia už v prvej minúte. Od tohto momentu sme dominovali v zápase. Naším cieľom bolo preniesť naučené prvky z tréningového procesu do stretnutia. V ňom sme sa zameriavali na držanie lopty, ktoré som aj v zápase vyžadoval. Som rád, že chalani v zápase dominovali vysokým držaním lopty, diktovali tempo hry a boli sme neustále nebezpeční. Súpera sme do šancí nepúšťali, avšak paradoxne k trom gólom, ktoré sme obdržali, sme prispeli individuálnymi chybami. V druhom polčase dostali v zápase šancu aj chlapci z kategórie U12, ktorí sa šance chytili a prispeli k výhre. Chlapcom patrí za víťazstvo pochvala.“

FC Spartak Trnava U13 – MFK Dukla Banská Bystrica U13 6:3 (4:0)

V rovnaký deň odohrala trinástka aj prípravný zápas s Banskou Bystricou. Zo šiestich gólov strelil až štyri Kuss, ktorý strelecky nadviazal na majstrovský zápas so Skalicou.

FCST U13: Mesároš, Mikulec, Mego, Poláček (C), Poliak, Kohutovič, Polťák, Junas, Piešťanský, Kuss (Trebatický – Ličák, Kollár, Šima, Miklovič, Dvorský)

Góly: 4x Kuss, Junas, Poláček

Filip Nadaský: „Okrem Skalice nás čakal aj prípravný zápas s Banskou Bystricou. Proti súperovi sme sa chceli prezentovať útočným futbalom a chceli sme ho neustále dostávať pod tlak svojím pressingom. Som nesmierne rád, že chalani taktické pokyny plnili v prvom polčase do bodky. Herne sme dominovali prvý polčas, náš vysoký pressing bol pri zakladaní útoku efektívny, získavali sme nespočetne veľa lôpt a daným pressingom sme sa tak dostávali do šancí a tým sme boli neustále pre súpera nebezpeční. Ak by sme boli efektívnejší v zakončení, mohol byť polčasový výsledok ešte vyšší ako je. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, avšak inkasovali sme tri lacné góly. Taktiež ako tomu bolo v prvom polčase, aj v druhom sme ľahkovážne zahadzovali vyložené šance. S herným prejavom mužstva som spokojný, za čo patrí chalanom poďakovanie.

FC Spartak Trnava U11 – MFK Skalica U12 18:1 (7:1)

Pre účasť našej dvanástky na turnaji v Budapešti odohrala majstrovský zápas so Skalicou o rok mladšia kategória do 11 rokov. To nám neubralo na kredite a najstarší prípravkári zvíťazili vysoko 18:1. Zhodne po štyri góly strelil Brezina a Kajma, ktorým sekundoval s hetrikom Augustín.

FCST U11: Horný, Lietavec – Mančák, Lasac, Moťovský, Hronsky, Kráľovič, Tibenský, Na. Hambálek, Paulovič, Kobza, Brezina, Takáč, Llanaj, Zeman, Kajma, Augustín, Královič, Strečanský

Góly: 3. a 31. Královič, 5., 17. a 33. Augustín, 9., 16., 25. a 60. Kajma, 28. a 51. Kobza, 34., 39., 43. a 55. Brezina, 49. a 56. Hambálek, 53. Mančák

Dávid Miškovič: „Naša žiacka kategória absolvovala turnaj v Budapešti, preto sme s nadšením využili možnosť získať skúsenosť s ligovým porovnaním so starším protivníkom. Napriek vysokému postaveniu súpera v tabuľke bol na ihrisku enormný futbalový rozdiel. Naši hráči predviedli výborné individuálne výkony a nadviazali na naše posledné úspešné turnajové umiestnenia.“

Dvanástka absolvovala trojdňový medzinárodný turnaj v Budapešti, kde si zmerala sily s viacerými zaujímavými súpermi. Spartakovci nepostúpili zo základnej skupiny do Champions League a miesto sa im ušlo “len“ v Europa League, v ktorej bol vyhlásený za najlepšieho obrancu Róbert Bašty.

FCST U12: Kamenár, Prokop – Bašty, Belička, Böhman, Bulík, Červeň, Dulík, Hutta, Krištofík, Mišo, Schriffel, Urdzik, Virág

Skupina D:

FCST – GNK Dinamo Zahreb 0:1

FCST – MTK Budapešť 0:2

FCST – TSV Hartberg 4:0 (2x Červeň, Urdzik, Virág)

FCST – Barca Academy Hungary 1:0 (Bulík)

FCST – AP Beniaminek Profbud Krosno 1:2 (Virág)

FCST – Honvéd Budapešť 1:0 (Urdzik)

FCST – Barca Academy Hungary 1:0 (Virág)

FCST – ACS Viitorul Cluj 0:0

FCST – ACS Kinder 1:0 (Urdzik)

FCST – CFT Academy 1:1 (Virág)

Róbert Polakovič: „Na trojdňonovom turnaji v Budapešti sme spolu odohrali až 16 náročných zápasov. V piatok sme v základnej skupine D bojovali o postup do Champions League skupiny až do posledného zápasu, ktorý nám ale smolne ušiel. V sobotu a v nedeľu sme v Europa League skupine odohrali dokopy 11 zápasov. Hlavne v sobotu predvádzali chalani výborný futbal založený hlavne na aktívnom pressingu a rýchlom prechode z obrany až do zakončenia. V nedeľu už bolo cítiť na chalanoch únavu, ale bojovnosť nám nechýbala. Zahrali sme si proti kvalitným súperom, za čo sme veľmi radi, pretože nám to ukázalo na čom máme zapracovať, ale zároveň nám to aj vytvorilo pekné spomienky.“

FC Petržalka WA – FC Spartak Trnava WA 0:1 (0:1)

Ženy zvládli náročný zápas na pôde Petržalky na výbornú a ťahajú trojzápasovú šnúru bez prehry. O jediný presný zásah sa postarala tesne pred polčasovou prestávkou v 41. minúte Martišková.

FCST WA: Králiková – Randová, M. Čeriová, V. Čeriová (C), Belicová, Žigová, Tyčiaková, S. Horváthová (76. Eckerová), Martišková, Pekárová (85. Obuchová), Bederková (64. Polačková)

Góly: 41. Martišková

ŽK: Martišková, S. Horváthová

Matej Chocina: „V prvom polčase sme súpera príliš nepúšťali do hry. Petržalka disciplinovane bránila. Lopta bola prevažne na našich kopačkách, nepodarilo sa nám však premeniť niekoľko gólových príležitostí, a preto bol zápas stále otvorený. Po perfektnej finálnej prihrávke sme sa dostali pred polčasom do vedenia zásluhou Martiškovej. Hráčky Petržalky boli v druhom polčase trochu nebezpečnejšie, no najmä po našich individuálnych chybách. Záver zápasu bol napínavý. Súper robil všetko pre to, aby strelil vyrovnávajúci gól, avšak naše hráčky išli v defenzíve až za hranicu svojich síl a aj vďaka tomu si od súpera berieme 3 body.“

FC Spartak Trnava WU19 – OK Častkovce WU19 3:0 kont.

Na dievčenské mládežníčky čakal cez víkend anglický týždeň. Dorastenky však zápas s Častkovcami neodohrali, pretože súper neprišiel v dostatočnom počte. Preto bola z toho kontumácia.

FC Spartak Trnava WU15 – OK Častkovce WU15 46:0 (26:0)

Žiačky si v dohrávke schuti zastrieľali aj za skontumovaný zápas dorasteniek. Najväčšiu zásluhu na 46-tich góloch mali Pamela Tanková s Michaelou Hudecovou, ktoré sa presadili jedenásťkrát a kapitánka Simona Amrichová s deviatimi gólmi.

FCST WU15: Prešinská – Vejčíková, Pavlíková, Zacharová, Huttová, Vlčková, Tančoková, Amrichová (C), Hudecová, Tanková, Králiková, Jankovičová, Polačiková, Kollárová, Mikulková

Góly: 2., 8., 11., 12., 22., 33., 43., 44., 61., 69. a 72. Tanková, 4., 7., 14., 17., 18., 28., 30., 38., 55., 66. a 74. Hudecová, 11., 21., 39., 45. a 64. Tančoková, 13. a 29. Vlčková, 15., 19., 22., 35., 47., 50., 53., 75. a 78. Amrichová, 24. a 68. Zacharová, 31., 32. a 56. Králiková, 49. a 65. Mikulková, 57. Vejčíková

Róbert Halada: „V dohrávanom stretnutí nastúpili dievčatá proti poslednému tímu tabuľky z Častkoviec, čo sa odzrkadlilo aj na priebehu hry. Cieľom bolo dodržať správne rozostavenie a rýchlo posúvať loptu a dostávať sa do streleckých pozícií, čo sa dievčatám aj darilo. Skóre postupne narastalo a k tradičným strelkyniam sa postupne pridávali aj ostatné hráčky. Dievčatám ďakujem za gólový výkon.“

FK DAC 1904 Dunajská Streda WU19 – FC Spartak Trnava WU19 0:10 (0:3)

Dorastenky boli po kontumácii s Častkovcami hladné po majstrovskom zápase. Dunajská Streda si to odniesla desiatimi gólmi a naše futbalistky tak natiahli sériu víťazstiev na štyri zápasy.

FCST WU19: Nemochovská – Voleková (46. Reháková), Stanková, Voščinárová (C), Horváthová (65. E. Bačiková), Poláčková (55. Gregušová), Krištofiaková, Krupová, Gáliková (65. H. Bačiková), Eckerová, Hečková (55. Barutová)

Góly: 20., 70. a 73. Eckerová, 32., 36. a 60. Gáliková, 48. a 63. Barútová, 49. Horváthová, 82. Krištofiaková

Viktória Čeriová: „V zápase proti dievčatám z Dunajskej Stredy sme chceli nadviazať na výkon proti Novým Zámkom a opäť sa strelecky presadiť, čo sa nám podarilo. Súperky od začiatku hry bránili v hlbokom bloku, ktorý sme nedokázali prekonávať, preto sme v druhom polčase zmenili niekoľko vecí. Začali sme lepšie a hlavne rýchlejšie riešiť herné situácie a celkový herný prejav bol lepší, čo sa ukázalo aj na premenených šanciach.“

FK DAC 1904 Dunajská Streda WU15 – FC Spartak Trnava WU15 0:42

Naďalej stopercentné žiačky zvíťazili v Dunajskej Strede vysoko 42:0 a v deviatom kole prekonali magickú métu dvesto strelených gólov, pričom doposiaľ žiadny neinkasovali. Veľa gólov strelili už tradične Amrichová, Tanková či Hudecová.

FCST WU15: Prešinská – Zacharová, Vlčková, Vejčíková, Polačiková, Hankociová (C), Tančoková, Amrichová, Králiková, Tanková, Hudecová (Huttová, Jankovičová, Pavlíková, Rampašeková)

Góly: 12x Amrichová, 10x Tanková, 7x Hudecová, 4x Hankociová, 4x Králiková, Tančoková, Vejčíková, Vlčková, Zacharová, Polačiková

Róbert Halada: „O tri dni neskôr čakal na dievčatá ďalší súper z opačného konca tabuľky, konkrétne z Dunajskej Stredy na ich pôde. Dievčatá zopakovali výkon z posledného zápasu, pridali zlepšený pohyb, hra bola plynulejšia a opäť strelili vysoký počet gólov, na ktorých sa podieľalo veľa hráčok. Tým dievčatá prekonali úctyhodnú streleckú métu 200 gólov. Ďakujem im za výkon.“