Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

16:00

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Náročný program Spartaka v auguste

Náročný program Spartaka v auguste

spartak |

19.08.2023 |

Správy

Obaja súperi skončili vlani v tabuľke priamo za sebou na treťom a štvrtom mieste. Minuloročný nováčik však neuspel v baráži o Európu. Podbrezovej sa vo vzájomných zápasoch darilo viac v základnej časti, keď v Trnave uhrala remízu 1:1 a doma vyhrala 3:1. V nadstavbe však Spartak vyhral na svojom trávniku vysoko 6:1 a na Horehroní tiež hladko 3:0.

V tejto sezóne chce Podbrezová potvrdiť vzostup a darí sa jej hneď od úvodu. Ako jediný tím je zatiaľ bez straty body, keď vyhrala nad Banskou Bystricou 4:1, nad Žilinou 2:0 a aj nad ViOnom 1:0.

Naopak, Spartaku vstup nevyšiel, keď v záverečných minútach prišiel o bod s Trenčínom a o dva so Zlatými Moravcami. Stretnutie s Košicami sa bude dohrávať v septembri a tak oboch súperov pred vzájomným zápasom delí 8 bodov.

Spartakovci majú v nohách náročný pohárový zápas s Lechom, ale postup by im mohol pomôcť únavu potlačiť. „Po postupe sme na obrovskej vlne emócií a potrebujeme aj v lige podať čo najlepší výkon. Pristúpime k nejakej rotácii hráčov, no čaká nás ťažký súper, ktorý mal dobrý začiatok v lige. My by sme chceli nadviazať na posledné dva vzájomné zápasy, ktoré boli úspešné. Určite to nebude ľahké, musíme dobre zregenerovať a pripraviť sa čo najkvalitnejšie,“ hovorí tréner Spartaka Michal Gašparík, ktorý však bude musieť myslieť aj na play off proti Dnipru, ktoré je na programe už v stredu.  

„Vždy, keď sa hrá v stredu, tak máme po zápase len dva dni a tretí hráme, tak je to rozdiel. Budeme musieť nejako rozumne rozložiť sily, ale nemáme toľko hráčov, aby sme všetkých pretočili. Niektorí to budú musieť odmakať teraz a potom aj v stredu.“

K zraneným hráčom pribudol stopér Sebastian Kóša, ktorý nedohral ani zápas s Lechom. Uzdravil sa však Martin Šulek, ktorý sa otestoval v malženickom drese, aj v druhom polčase pohárového zápasu.

Zápas s Podbrezovou je na programe v nedeľu od 18. hodiny a informácie o predaji vstupeniek nájdete tu.

19.08.2023
19.08.2023