20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Najlepší výkon na body nestačil

Najlepší výkon na body nestačil

27.10.2023 |

Správy

Štadión Antona Malatinského, Európska konferenčná liga, 3. kolo, 26. 10. 2023 o 21:00

FC NORDSJAELLAND

0:2

FC Spartak:

Takáč – Durič (37. Šulek), Štetina, Kóša – Koštrna, Bainovič (58. Bernát), Zeljkovič, Mikovič (46. Breznik) – Ofori (71. Azango), Ďuriš (71. Ristovski), Daniel

FC Nordsjaelland:

Hansen – Hey, K. Hansen, Jensen – Abbew (73. Nagalo), Frese – Diomande, Tverskov (86. Svensson), Nygren (73. Dorgeles) – Rasmussen (86. Ascone), Ingvartsen (67. Osman), Schjelderup

Góly: 37. Jensen – Abbew, 48. Rasmussen

ŽK:  Breznik, Zeljkovič – Schjelderup, Ascone

Rozhodovali: Lindhout – van Zullen, Inia (všetci Holandsko)

Diváci: 12539

Polčas: 0:1

V osvedčenom rozostavení, ktoré tréner Gašparík použil proti Slovanu nastúpili Trnavčania aj do zápasu proti dánskemu Nordsjaellandu. V základnej zostave sa namiesto Procházku objavil Bainovič, ofenzívne trio začalo v zložení Ofori, Ďuriš a Daniel.

Už v prvej minúte sa po ľavej strane prehnal Daniel, zasekol si súpera a centroval na nabiehajúceho Oforiho, ktorému na zakončenie hlavou chýbali centimetre. Strelecký apetít mal v trinástej minúte Štetina, z hranice šestnástky preveril gólmana Hansena, ten musel prudkú strelu vyraziť na rohový kop. Následne sa dostal do zakončenia spoza šestnástky Daniel, technickej strele však chýbala presnosť.

V sedemnástej minúte sa zaskvel obranným zákrokom Durič, v poslednej chvíli sklzom zablokoval strelu Nygrena, ten už mal pred sebou iba Takáča a našťastie pre našich sa skóre nemenilo. Hostia v 25. minúte síce skórovali, ale gól pre odpískanú ruku dánskeho útočníka neplatil. Po chybe Štetinu pri rozohrávke sa Nordsjaelland dostal do šance aj v o dve minúty neskôr. Prihrávka z hĺbky poľa a gól na kopačke mal Rasmussen, ale Takáč výborne rukou vyrazil loptu letiacu do bránky.

Na druhej strane mohol ísť do vedenia Spartak, kapitán Mikovič napálil loptu spoza šestnástky priamo na pripravenú nohu Ďuriša, ktorý však smolne trafil svojim tečom iba tyč dánskej bránky.

V 37. minúte kopali Dáni rohový kop na ktorý najvyššie vyskočil stopér Jensen – Abbew a otvoril skóre duelu – 0:1. Už o pár minút mohol gólovo odpovedať Šulek, ale svoju strelu po prieniku z pravej strany namieril iba do bočnej siete.

Zmena strán priniesla rýchly druhý gól v Takáčovej bránke. Dáni výnimočne nakopávali loptu za obranu Spartaka, nasledovala rýchla kombinácia a po vyšachovaní obrany už Rasmussen z vnútra šestnástky namieril presne – 0:2. Uplynula hodina hry a ďalšia rýchla akcia hostí v šestnástke Spartaka skončila strelou Freseho do brvna. Chuť neuznaného gólu sme si okúsili aj my, po rohovom kope Bernáta sa lopta dostala od Breznika k Šulekovi, ktorý ju z ofsajdovej pozície poslal hlavou do siete.

Domáci tím neprestal bojovať ani za nepriaznivého stavu, šance však neprichádzali. Uvoľnenosť a entuziazmus súpera bolo vidno aj v osobných súbojoch, mladíci z Dánska boli všade včas. Najväčšiu šancu mal v 85. minúte Daniel, jeho technickú strelu z ľavej strany vyrazil na roh brankár Hansen. Gólom sa neskončila ani hlavička Bernáta po centri Šuleka v 89. minúte a Spartak tak prehral s Nordsjaellandom 0:2.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Spartak): „Myslím, že tento tretí zápas v skupine bol náš najlepší. Mali sme dobrý štart do duelu, celý prvý polčas v dobrej intenzite. Dostávali sme sa do brejkových situácií, kľúčové bolo, že sme nešli do vedenia, trafili sme iba tyč. Zranil sa nám Durič, boli sme o jedného menej a nestihli sme prestriedať, ubrániť štandardku a dostali sme gól. Druhý polčas sme chceli podať rovnako sympatický výkon, hovoril som, že treba zvýšiť kvalitu v ofenzíve na strelenie gólu. To sa nepodarilo, dostali sme súpera pod tlak, nanešťastie bol mávaný ofsajd po rohovom kope. Ostatné šance ostali nevyužité. Pomohli nám striedania, všetci dobre naskočili, či Šulek, Azango aj Breznik. Dobre naskočil aj Bernát. Škoda, že sme nedotlačili naše šestnástkové šance, eliminovali sme naším postavením ich hru, myslím, že hráči dali takmer svoje maximum. Prišli sme o dvoch zranených hráčov – Mikoviča a Duriča, to je veľké mínus, myslím však, že sme hrali dobre, ale nestačilo to.“

Johanes Hoff Thorup (Nordsjaelland): „Strelili sme dva góly a súper žiadny. Dôležité pre nás bolo, že sme kontrolovali zápas, držali svoje pozície a vytvorili si na vonkajší zápas dostatok šancí, ukázali dobrý výkon. Som spokojný s výkonom a výsledkom.“