Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Na záver výhra nad Trenčínom

Na záver výhra nad Trenčínom

spartak |

19.01.2023 |

Príprava

Štadión Toniho Bezzinu, Tipsport Malta cup 2023, 19. 1. 2023 o 11:00

FC SPARTAK TRNAVA
AS TRENČÍN

2:1

Na posledný zápas na turnaji nastúpili Trnavčania proti druhému slovenskému celku z Trenčína. Počas prvého polčasu husto pršalo a s ťažkým terénom si viditeľne lepšie poradili spartakovci, ktorí mali jasnú prevahu.

Hráči Trenčína mali čo robiť, aby v defenzíve udržali súpera od šestnástky a sami sa na polovicu Spartaka dostávali len zriedka. Prvú šancu mohol mať Azevedo, ktorý však nedočiahol na dobrý center od Oseniho. V 28. min už Bolaji postupoval sám na brankára Vozinhu z ľavej strany, vybral si zakončenie na vzdialenejšiu tyčku, ale minul bránku. Ďalšia pekná akcia sa zrodila na opačnej strane. Azevedo udržal loptu, prihral nabehnutému Koštrnovi, ktorý si posunul loptu do šestnástky, naznačil prihrávku, zasekol si loptu, čím oklamal brániaceho Gajdoša, ktorý ho podťal. Následnú penaltu zahrával sám Koštrna a s prehľadom otvoril skóre. V samom závere aktívne hrajúci Koštrna centrom hľadal rozbehnutého Bolajiho, ktorý predbehol obrancu, ale netrafil loptu dobre.

Obraz hry sa zmenil v druhej polovici a iniciatívu prevzali Trenčania, ktorí vymenili kompletnú jedenástku. Načal to priamy kop Bainoviča z dobrej vzdialenosti, ale Takáč loptu vyrazil spod brvna. Krátko nato však Trenčín vyrovnal, keď si center z ľavej strany Mikovič nešťastne zrazil do brvna vlastnej brány, odkiaľ sa lopta odrazila za čiaru. Takáč potom vyrazil prízemnú strelu Dos Santosa a Ujlaky na posledný chvíľu hasil pred Hollým. Prvú strelu na trenčiansku bránku v druhej polovici vyslal Oseni spoza šestnástky, ale obranca ju stečoval nad brvno. Po peknej akcii Paura s Mikovičom zakončoval technicky Ristovski, brankár vytlačil loptu na roh, ale po ňom prehrali domáci súboj v šestnástke, lopta sa vrátila k Ristovskemu, ktorý ju poslal do siete. Po rýchlej akcii cez celé ihrisko mal vyrovnanie na kopačke Praženka, stačilo trafiť odkrytú bránku, ale práve to sa mu nepodarilo.

Povedali po zápase:

Michal Gašparík: „Prvý polčas bol z našej stany solídny. Mali sme vysoké držanie lopty, hrali sme vo vysokom pressingu a Trenčín nebol často na našej polovici. Z vysokého držania by sme potrebovali byť viac nebezpeční. Za prvý polčas bolo aspoň 1:0. Druhý polčas bol náš začiatok nevýrazný, Trenčín ukázal kvalitu, ale postupne sa to utriaslo, dostali sme sa do hry, ale nevyužili sme brejky. Posledných 15 minút to bola z našej strany improvizácia, hrali hráči, ktorí ostali zdraví. Trenčín nevyužil naše diery a nakoniec sme rozhodli po štandardke, za čo sme radi.“

Marián Zimen (Trenčín): „Nepodarilo sa nám ani do tretice na turnaji vyhrať zápas. Z môjho pohľadu sme videli dva rozdielne polčasy z našej strany. V druhom polčase sa objavilo viac vecí, ktoré chcem vidieť vo výkone, ale musíme pracovať na detailoch a na efektivite, ktorá nás trápi a nevyhrávame zápasy.“

19.01.2023
19.01.2023