21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Na záver roka výhra nad Zlínom

Na záver roka výhra nad Zlínom

05.12.2022 |

Zápas

Na posledný zápas Zimnej Tipsport ligy nastúpili spartakovci proti Zlínu. Obaja súperi bojovali o prvé body v súťaži a šťastnejší boli napokon Trnavčania, ktorí vyhrali gólom Azeveda 1:0.

FC Spartak Trnava – Zlín 1:0 (0:0)

Vantruba – Rusnák, Štetina, Ferenčík, Bolaji – Iván, Oseni, Kóša, Nagy, Repa – Ikugar

Vantruba(60. Vasil) – Koštrna, Vaško, Čurma, Boledovič – Taiwo, Šarmír, Paur, Azevedo, Daniel – Olejník

Gól: 55. Azevedo

ČK: 49. Tkáč

V prvom polčase upršaného zápasu v Senci gól nepadol. Zlín mal k nemu blízko po strelách Janetzkého a Kulíška, ale Vantruba obe vyrazil. Na druhej strane po rohu najvyššie vyskočil Ikugarale jeho hlavičku smerujúcu pod brvno vytlačil Bartošák.

Do druhej polovice poslali tréneri nových hráčov a zápas ovplyvnilo rýchle vylúčenie hosťujúceho Tkáča. Trnavčania potrestali hrubý faul hneď zakrátko, keď Daniel uvoľnil Azeveda, ten obišiel aj brankára a skóroval. V 65. min si už Silný staval loptu na penaltový bod po faule Vasila, ale VAR napokon odhalil ofsajd a pokutový kop sa nekonal. Spartak tak po tesnej výhre obsadil v skupine 3. miesto. Víťazom skupiny sa stalo bez straty bodu Brno, pred Trenčínom.

Michal Gašparík (Trnava): „Bol to vyrovnaný zápas, oni mali šance, aj my sme mali svoje šance. Druhý polčas ovplyvnilo vylúčenie súpera a potom už sme hru viac-menej kontrolovali. Dali sme jeden gól, ale bolo to do poslednej minúty otvorené. Viac sa útočilo ako bránilo a bolo to dobrý prípravný zápas.“