Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Na trnavské ženy čaká zajtra finále Slovenského pohára

Na trnavské ženy čaká zajtra finále Slovenského pohára

spartak |

29.04.2023 |

Správy

Ženský tím Spartaka Trnava sa prebojoval do finále Slovenského pohára po viac ako troch dekádach. Po suverénnych víťazstvách v Petržalke (4:1), v druholigových Pečeňadoch (4:1) a dvakrát v semifinále s Topoľčanmi (1:0 a 5:2) postúpili naše ženy do boja o trofej, ktorý sa uskutoční už túto nedeľu 30. apríla o 16:00 na ihrisku v Dunajskej Lužnej. Súperom bude odveký rival z ligy Spartak Myjava. Okrem jasných výhier majú Trnavčanky aktuálne aj najlepšiu strelkyňu pohára Veroniku Slukovú, ktorú doposiaľ nasúkala šesť gólov. V drese nášho súpera nastúpila druhá najlepšia kanonierka pohára. Matilda Sluková dala o gól menej. O nálade a atmosfére pred veľmi dôležitým zápasom sme sa rozprávali s hlavným trénerom žien Petrom Koreňom.

Pán tréner, ženy môžu po vyše tridsiatich rokoch získať opäť slovenský pohár. Obligátna otázka na úvod, aká je nálada a pocity pred finále v kabíne?

Nálada je výborná. Dievčatá sa veľmi tešia na zápas s veľkým Z.

Máte veľmi mladý káder. Mohol by to byt jeden z rozhodujúcich faktorov finále?

Čaká nás ťažký zápas s tímom, ktorý nám nedá nič zadarmo. Súper je konsolidovaný a hlavne skúsenejší. Dá sa povedať, že v tomto majú určite navrch. No my máme tiež niekoľko skúsených opôr, ktoré nás dokážu potiahnuť. Pridajme k tomu dravosť, nasadenie mladších hráčok a máme správne vyvážený tím, ktorý je schopný zabojovať o trofej.

Tím žije finálovým zápasom aj na sociálnych sieťach, prostredníctvom ktorých chcú fanúšikom dokázať, že Spartak je len jeden, a to trnavský. Sú dievčatá zdravo a správne namotivované na nadchádzajúci víkend?

Myslím si, že o motiváciu v takomto zápase je postarané. Navyše je to derby Spartak vs Spartak. Dopredu je jasné, že to bude tuhý boj na ihrisku a aj na tribúnach.

Naznačili ste to, na finálový zápas sa chystajú aj skalní fanúšikovia, zároveň budú prítomné televízne kamery. Mohla by to byť extra motivácia pre dievčatá k lepšiemu výkonu? Predsa len na také niečo nie sú zvyknuté.

Určite áno. Finále pohára rezonuje naprieč celým klubom a mestom. Teší nás záujem fanúšikov o tento zápas. Budú našim dvanástym hráčom.

Počas uplynulého víkendu ste mali možnosť si zmerať sily práve s Myjavou. Zvrátili ste nepriaznivý stav 2:0 a mohli sme dokonca pokutovým kopom v poslednej minúte zvíťaziť. Bude výsledok ligového zápasu hrať cez víkend skôr vo váš prospech?

Výška pridanej hodnoty z posledného vzájomného zápasu sa zrejme ukáže až po záverečnom hvizde finále. Dodal nám veľké sebavedomie. Musíme to správne zúročiť.

Po postupe do finále ste spomínali, že z dievčat opadla najväčšia ťarcha jarnej sezóny. Bolo by krásne sa za to odmeniť trofejou?

Chýba už len posledný krok a ten býva najťažší. Sme však pripravení ísť do toho naplno a dotiahnuť to až na vrchol.

© Ľubomír Horňák

Čo účasť vo finále znamená pre vás ako pre trénera?

Často dostávam otázku prečo trénujem ženy. Možno príde odpoveď práve túto nedeľu.  

V rámci storočnice klubu sa pripravuje sieň slávy. V prípade víťazstva v pohári, by tam mohla pribudnúť aj ženská trofej. Je aj to istá forma motivácie?

Určite áno. Ženský futbal v Trnave má bohatú históriu ovenčenú 12 titulmi majstra a 5 víťazstvami v pohári. Pod Spartakom by to bola prvá trofej. Bolo by to úžasné.

Tagy:
29.04.2023
29.04.2023