Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Na prvom tréningu tridsiatka hráčov

Na prvom tréningu tridsiatka hráčov

spartak |

10.01.2023 |

Príprava

Po troch týždňoch zaslúženej dovolenky sa dnes futbalisti Spartaka Trnava stretli na prvom tohtoročnom tréningu. Michal Gašparík so svojimi asistentmi privítal rovnú tridsiatku futbalistov. Z vlaňajšieho kádra chýbal len Ali Baba, s ktorým už tréneri nepočítali a našiel si nový klub v Grécku.

Naopak, po roku sa do kabíny vrátil Filip Twardzik, ktorý bude v Spartaku hosťovať do konca sezóny. Nosiť bude číslo 33, keďže jeho dvadsaťtrojku už má Erik Daniel. Šancu prebojovať sa do ligového kádra dostali aj viacerí hráči, ktorí počas jesene hosťovali v nižších súťažiach.

„Všetci splnili všetky limity, absolvovali všetky tréningy, takže sme komplet pripravení a zdraví. Prípravu sme začali všetci, aj hráči, ktorí boli na hosťovaní. Os tímu sa bude tvoriť na prvom sústredení na Malte. Potom sa s niektorými hráčmi rozlúčime a budeme im hľadať nové kluby. Je s nami už Filip Twardzik, máme vytipované aj ďalšie mená do ofenzívy, ktoré sú v riešení,“ hovoril po prvom tréningu Michal Gašparík, ktorý načrtol aj ciele pred jarnou časťou. „Všetci túžime hrať finále pohára na našom štadióne. Na to ešte potrebujeme prejsť cez dvoch súperov. V lige by som chcel zachytiť úvod, aby sme sa čo najdlhšie držali Slovana a Dunajskej Stredy. Chceme pohárovú Európu, ale poškuľujeme po lepšom ako treťom mieste.“

Prvý tréning absolvovali: Takáč, Vantruba, Kamenár, Vasiľ – Koštrna, Kóša, Štetina, Ujlaky, Twardzik, Bolaji, Mikovič, Tumma, Boledovič, Horvát, Čurma, Štefánik, Paur, Bukata, Savvidis, Procházka, Iván, Oseni, Karhan, Azevedo, Daniel, Ikugar, Ristovski, Taiwo, Boateng, Olejník.

10.01.2023
10.01.2023