Niké liga

17.03.2024 17:30 , Tehelné pole

ŠK Slovan Bratislava

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

10.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Slovnaft cup

06.03.2024 17:30 , Michalovce

MFK Zemplín Michalovce

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

02.03.2024 17:00 , Tehelné pole

ŠK Slovan Bratislava

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

24.02.2024 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 0

MFK Dukla Banská Bystrica

Niké liga

18.02.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Domov / Správy / „Na ihrisku sa pobijeme o víťazstvo my, na tribúnach zasa fanúšikovia“

„Na ihrisku sa pobijeme o víťazstvo my, na tribúnach zasa fanúšikovia“

admin |

19.08.2022 |

Správy

Zajtra zavíta do Trnavy silný protivník z Dunajskej Stredy. Mužstvo zo Žitného ostrova vedie od novej sezóny Adrián Guľa a sľubujú si od neho herný aj výsledkový progres, ktorý by mal zastaviť fluktuáciu trénerov. Zatiaľ sa mu darí a DAC je na druhom mieste tabuľky, hneď za Slovanom.

„S tými istými hráčmi je to iná Dunajská Streda zmenou trénera. Kvalitu majú, možno sú aj miernym favoritom, ale my hráme doma a je v našich silách ich poraziť. Verím, že bude dobrý zápas. Oni hrajú ofenzívne, my tiež a mohlo by to vyzerať atraktívne,“ hovorí Michal Gašparík, hoci k zopár zmenám v kádri DAC prišlo. Naposledy posilnil mužstvo v tomto týždni severomacedónsky futbalista Enis Fazlagič, bývalý hráč Žiliny. Po dlhej rekonvalescencii začal do zápasov naskakovať aj Zsolt Kalmár, ktorý bol pred zranením najväčšou oporou tímu a jeho neprítomnosť bola cítiť.

Obaja súperi v minulom týždni vypadli z európskych pohárových súťaží a Michal Gašparík doprial mužstvu dva dni voľna. „Po dvoch dňoch býva pomalší rozbeh, ale to je úplne v pohode. Cítil som už také uvoľnenie aj v autobuse po poslednom zápase, že z nás všetkých opadlo. Boli sme pod tlakom, nemali sme dobrý výsledok a neviem, či vôbec Trnava niekedy v Michalovciach vyhrala 4:0.“

Michal Gašparík: Pod novým trénerom je DAC iný tím

Hráči si krátky oddych od futbalu pochvaľovali a fanúšikovia veria, že nazbieranú energiu odovzdajú v sobotu na trávniku. „Dva dni voľna som strávil s rodinou, ale kúpalisko nebolo, nechcel som ísť v takých horúčavách na slnko. Boli sme v Zelenči na dome a po tých dlhých týždňoch nám to dobre padlo. V mojom veku asi dva dni voľna nemôžem mať. Už po jednom dni musím začať niečo robiť, lebo potom sa ťažšie rozbieham,“ hovorí s úsmevom kapitán Martin Mikovič, ktorý sa teší na zápas dvoch najčastejšie strieľajúcich mužstiev. „Podľa štatistík by to mal byť atraktívny zápas. Dunajská Streda išla pod trénerom Guľom výkonnostne nahor. Asi každý tréner, ktorý by prišiel do Dunajskej po tom predchádzajúcom, by teraz vyzeral výborne. My sa na nich chystáme, vieme, že budú chcieť hrať futbal a to by nám mohlo vyhovovať. Taktika je však na trénerovi. My hráči sme pripravení odovzdať na ihrisku všetko, sme doma, vieme akým štýlom chceme hrať a mohli by sme začať premieňať šance.“

Kvalite zápasu by mohla prispieť aj tradične búrlivá kulisa, o ktorú sa zvyknú starať oba fanúšikovské tábory. „Na tribúnach vyhráme, ale je dobre, že príde mužstvo ako Dunajská Streda, ktoré má za sebou fanúšikov. Aj tí naši sa s nimi môžu prekrikovať a nebude to len o nich, že spievajú celý zápas sami. Na ihrisku sa my pobijeme o víťazstvo a na tribúnach zasa oni,“ neskrýval odhodlanie Mikovič.

Martin Mikovič: Naši fanúšikovia vyhrali už v predstihu. O víťazstvo sa pobijeme

Zápas sa začína v sobotu 20. augusta od 18. hodiny, nevysiela ho v priamom prenose žiadna z televízií a ustúpiť by mali aj horúčavy, takže ideálne podmienky na návštevu štadióna, pre každého, kto nehľadá výhovorky. Lístky sú už v predaji online na https://cityarena.maxiticket.sk/fc-spartak-trnava-vs-fc-dac-1904-dunajska-streda-2022-3, prípadne v oficiálnom fanshope Spartaka na štadióne od 9:30 do 17. hodiny alebo v deň zápasu od 16. hodiny v pokladni na Športovej ulici.

Po „nočných“ zápasoch bude opäť pripravený detský sektor, v ktorom sú vítané mamičky s deťmi alebo organizované skupiny detí do 14 rokov. Podmienkou je nahlásenie účasti mailom na office@fcspartaktrnava.com najneskôr do piatka. Pre deti budú pred zápasom a počas prestávky pripravené súťaže o zaujímavé ceny a klubové suveníry.

19.08.2022
19.08.2022

This will close in 0 seconds