Fortuna liga

02.04.2023 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

ŠK Slovan Bratislava

Fortuna liga

19.03.2023 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

17:30

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

15.03.2023 18:00 , Štadión na Sihoti

AS Trenčín

18:00

FC Spartak Trnava

Fortuna liga

11.03.2023 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

6 : 1

FK Železiarne Podbrezová

Fortuna liga

04.03.2023 16:30

ŠK Slovan Bratislava

4 : 1

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

28.02.2023 14:00 , Komárno

KFC Komárno

0 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Na Horehronie už o deň skôr a s víťaznými ambíciami

Na Horehronie už o deň skôr a s víťaznými ambíciami

admin |

14.10.2022 |

Správy

Po minulotýždňovej výhre v Banskej Bystrici sa tento víkend spartakovci presunú povyše Hrona ešte o kúsok ďalej do Podbrezovej. Nováčik súťaže a vlaňajší víťaz 2. ligy v prvom vzájomnom zápase dokázal v Trnave remizovať, hoci v zápase bol zrelý možno aj na debakel. Trnavčania však svoju prevahu dokázali pretaviť iba na rýchly gól Yusufa a v samom závere po ojedinelom brejku pykali. Zmeniť to mohol po sóle od polovice ihriska Boateng, ale nájazd zahodil a tak sa body delili.

Teraz budú chcieť byť Trnavčania efektívnejší a v Podbrezovej vyhrať. „Verím, že nadviažeme na ten prvý zápas, lebo vtedy sme veľmi dobre hrali, najmä tých prvých šesťdesiat minút sme boli výborní vo vysokom pressingu, vytvorili sme si veľa šancí. Vieme, čo môže na Podbrezovú platiť a chceme hrať aktívne a na víťazstvo. Nebude to ľahké, keďže oni posledné zápasy prehrali a na Trnavu to bude vyhecované. Sú tam hráči, ktorí tu predtým pôsobili a budú to chcieť práve na nás zlomiť. My sme momentálne v dobrom rozpoložení, že sa nám darí. Nedostávame góly a sme efektívni aj vpredu,“ hovorí tréner Michal Gašparík.

Michal Gašparík pred zápasom s Podbrezovou

Podbrezová bola v prvej polovici základnej časti šťukou súťaže. Odpichla sa víťazstvom nad Slovanom a potom ťahala sériu bez prehry až do odvety na Tehelnom poli. Po prehre s majstrom však prehral nováčik následne aj doma s Ružomberkom a tento týždeň aj v dohrávke v Michalovciach.

Spartakovci majú pod vedením Michala Gašparíka radi úspešné série. Vlani na jeseň ťahali šnúru siedmich víťazných zápasov po sebe, ktorú prerušilo len nedohraté derby, ktoré bolo dodatočne skontumované. Od domáceho zápasu v Žiline až po stretnutie v Zlatých Moravciach, ktoré sa obe skončili nerozhodne, vybojovali na ihrisku 21 bodov. Boli to zápasy od septembra do polovice novembra a všetci v Spartaku by boli radi, keby sa to podarilo aj teraz. Znamenalo by to úspešnú jeseň.

„Vždy ten začiatok sezóny je taký, že nie všetci hráči sú v optimálnej forme, a to nás zastihlo na začiatku sezóny. Myslím, že sme odohrali dobré zápasy, len sme neboli efektívni. Teraz sa nám to darí a bodaj by nám vydržala tá séria. Minulú sezónu sme ju mali dlhú, neviem či sme schopní to zopakovať, ale kiež by vydržala.“

Všetko nasvedčuje tomu, že do zápasového rytmu by mohol opäť naskočiť aj Martin Bukata, ktorý pauzuje od zápasu v Ružomberku, kedy aj skóroval a jeho gól bol nominovaný na Gól mesiaca. Ostatní maródi ešte pripravení nebudú. „Kubo Paur potrebuje ešte týždeň a potom už sa pripojí k mužstvu. Buki celý týždeň trénoval s nami a je pripravený aj do zápasu. Dlhodobo je mimo Tumma, ale aj on je už na ihrisku, začal behať, len sa ešte nepripojil k mužstvu. Vyskočili nám tam drobné zranenia, uvidíme, či to dáme dokopy, ešte máme nejaký čas do zápasu,“ zakončil tréner Spartaka.

Stretnutie sa v Podbrezovej za začína od 17:30 a v priamom prenose ho odvysiela TV Dajto a VOYO. Rozhodovať bude Peter Ziemba.

14.10.2022
14.10.2022