Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Môžu stačiť dva body a nemusia ani tri

Môžu stačiť dva body a nemusia ani tri

spartak |

09.05.2024 |

Správy

Po víťazstve Spartaka nad Ružomberkom v predchádzajúco kole je jasné, že baráž o Európsku konferenčnú ligu sa hrať nebude, lebo víťaz Slovenského pohára už nemôže skončiť do 3. miesta. Zároveň to znamená, že v posledných dvoch kolách budú až tri mužstvá bojovať o dve miestenky do EKL.

Okrem Spartaka, ktorému momentálne patrí 2. priečka, aj Žilina a Dunajská Streda. Žreb rozhodol o tom, že sa táto trojica stretne vo vzájomných zápasoch ešte dva razy. Už tento víkend nastúpi Spartak v Dunajskej Strede a v poslednom kole Žilina privíta Dunajskú Stredu.

Hrá sa teda o šesť bodov a je jasné, že minimálne jeden z trojice nemá šancu ich získať. Zároveň však platí, že všetci traja majú postup vo svojich rukách a nemusia sa spoliehať na niekoho iného. Momentálne má Spartak a Žilina po 54 bodov a D. Streda o 2 menej. Trnavčania však majú horšie vzájomné zápasy so Žilinou. V tejto sezóne trikrát prehrali a raz vyhrali. S Dunajskou Stredou dva razy vyhrali, raz prehrali a čaká ich teda posledný vzájomný zápas.

Zverenci trénera Gašparíka na Žitnom ostrove potrebujú aspoň neprehrať. Ak vyhrajú, definitívne si tak zabezpečia miesto v prvej trojke, lebo D. Streda ich nebude môcť predbehnúť. V prípade remízy udržia minimálne Dunajskú Stredu za sebou na rozdiel dvoch bodov s lepšími vzájomnými zápasmi a v poslednom kole im bude stačiť aj bod proti Podbrezovej.

Horšia situácia nastane v prípade prehry. Dunajská Streda Spartak o bod predbehne. Ak totiž Žilina vyhrá v Ružomberku, už ju Spartak určite nepredbehne a bude na diaľku súperiť s Dunajskostredčanmi, ktorí budú mať o bod viac a nastúpia práve v Žiline. To by bola situácia, kedy by to už červeno-čierni nemali vo svojich rukách a nemuselo by im pomôcť ani víťazstvo v poslednom kole, ak by Žilina s Dunajskou Stredou prehrala.

Spartaku by vhodne zapasovala aj akákoľvek strata bodov Žiliny v Ružomberku už túto sobotu. V tom prípade by ani prehra v Dunajskej Strede nebola neriešiteľná. Trnavčanom by stačilo v takom prípade získať tri body proti Podbrezovej a bude jasné, že jedného zo súperov, ktorí budú hrať v poslednom kole spolu v Žiline, by preskočili.

Mimochodom, situácia, že by mali všetky tri mužstvá zhodný počet bodov už nemôže nastať.

Každopádne, v hre nie je len pohárová miestenka, ale najmä druhé miesto v tabuľke, ktoré si chce Spartak udržať aj po poslednom kole.

Tagy:
09.05.2024
09.05.2024