03.04.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Mládežnícke zápasy už v piatok, takmer všetci bez prehry

Mládežnícke zápasy už v piatok, takmer všetci bez prehry

02.11.2022 |

Správy

FC Spartak Trnava U19 – MFK Zemplín Michalovce U19 1:0 (1:0)

Ďalšie mimoriadne dôležité víťazstvo má za sebou najstarší dorast, ktorý zvíťazil na domácej pôde nad Michalovcami najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný presný zásah zápasu sa postaral v 17. minúte Masár. Zverenci Petra Gažiho sa tak v tabuľke dotiahli práve na svojho súpera a vďaka druhému triumfu v poradí, sa vyšvihli v tabuľke opäť o niečo vyššie.

FCST U19: Vasiľ – Popik (12. Rýzek), Vaško (C), Ferenčík, Rusnák, Šarmír, Kumpan (59. Horník), Repa (81. Nagy), Masár (76. Kucharík), Justh (59. Bilčík), Kurej

Góly: 17. Masár

ŽK: Ferenčík, Kumpan, Justh

Peter Gaži: „Proti dobrému súperovi s výraznou individualitou sme zaslúžene vyhrali. V úvode zápasu po peknej akcii a výbornom centri Repu strelil víťazný gól dobre hrajúci Masár. Následne sme zápas až do konca kontrolovali. Napriek tomu potrebujeme byť do budúcna efektívnejší a uzavrieť zápas skôr. Masár aj Justh tak mohli učiniť. Pozitívom je druhé víťazstvo po sebe, čo sa nám v sezóne podarilo prvýkrát.“

MFK Zemplín Michalovce U17 – FC Spartak Trnava U17 2:1 (2:0)

Tímy mladších dorastov cestovali k najvzdialenejšiemu súperovi klasicky o deň vopred. Bohužiaľ, sedemnástka nedokázala po výmene strán zmazať dvojgólové manko z prvého dejstva a na východe krajiny len prehrala 2:1.

FCT U17: Smieško – Turanský (75. Šadibol), Turoň, Pristach (46. Bartoš), Paulen (80. Hesko), Farkaš (C), Karhan, Molnár, Ostrovský (46. Henyig), Bukovský, Vyskoč

Góly: 51. Farkaš

ŽK: Molnár, Turoň, Vyskoč

Patrik Malý: „Momentálne sa nachádzame vo výsledkovej kríze nakoľko sme nedokázali vyhrať v niekoľkých zápasoch. Prečo je tomu tak? V zápasoch máme veľmi dobrú kvalitu na lopte, vieme si vytvoriť veľa zaujímavých situácií, avšak chýba nám kvalita vo finálnej zóne, nakoľko to už nie je náhoda nepremieňať vyložené príležitosti zápas čo zápas. V Michalovciach sme nedokázali navyše trafiť dvakrát prázdnu bránu, čo už je skutočne na zamyslenie ako sa koncentrujeme pri týchto situáciách. Takisto sa nám nemôžu stať chyby aké sme spravili pri oboch góloch, no i napriek tomu sme so zápasom mohli spraviť viac. Musíme pokračovať v začatej práci a jedine tak zlomiť veci v náš prospech.“

MFK Zemplín Michalovce U16 – FC Spartak Trnava U16 1:3 (0:2)

Šestnástka pomstila svojich starších spoluhráčov a Michalovce porazila 3:1. Dvomi gólmi sa už v prvom dejstve blysol kapitán Juraj Duchovič. Pre najmladších dorastencov znamenalo toto víťazstvo upevnenie si druhej pozície, kde strácajú na vedúci Ružomberok dva body, s ním sa stretnú už v nasledujúcom zápase.

FCST U16: Halada – Kováč, Konopka, Suchoň (50. Bohmer), Duchovič (C), Ležák, Kubovič (62. Kozachok), Kluka (50. Ptačín), Trello (56. Špačinský), Kocian (56. Beňo), Priecel

Góly: 28. a 30. Duchovič, 54. Priecel

ŽK: Kováč

Adam Chorvath: „Po dlhšej reprezentačnej prestávke sme chceli nadviazať na výkony z posledných zápasov. To sa nám aj celkom podarilo. Vstup do zápasu sme mali opäť veľmi aktívny, boli sme silní v držaní lopty a vypracovali sme si postupne viacero gólových príležitostí. Dve z nich sme po pekných finálnych prihrávkach aj premenili. V druhom polčase po góle na 3:0 zápas stratil tempo, chýbala nám väčšia túžba ísť za ďalšími gólmi a napriek tomu, že sme po chybách súpera mali ďalšie šance, neboli sme už dostatočne kvalitní v útočnej zóne. V závere sme ešte dostali z poslednej štandardnej situácie zbytočný gól. Súper sa aj napriek tomu, že naši hráči ukázali väčšiu individuálnu kvalitu, snažil hrať otvorený futbal počas celého zápasu, no nedovolili sme mu vypracovať si nejaké gólové príležitosti až na jednu po chybe v našej rozohrávke.“

FC Spartak Trnava U15 – FC Petržalka U15 4:0 (0:0)

Priaznivci žiackeho futbalu do 15 rokov čakali na prvý presný zásah až do 57. minúty. Strelil ho spartakovec Terenkov, na ktorého nadviazali ešte jeho ďalší traja spoluhráči, a preto sa napokon zrodilo pohodlné víťazstvo 4:0.

FCST U15: Lukošík – Števík (66. Sobota), Noška, Pittel, Repáň (66. Tittel), Tejzr, Daniel (C), Slezák (66. Hruška), Terenkov, Veteška (41. Polťák), Maťo

Góly: 57. Terenkov, 62. Pittel, 70. Noška, 79. Polťák

Tomáš Kánik: „Prvých 25 minút sme mali problém sa dostať do zápasu z hľadiska vyhrávania osobných súbojov, presností kľúčových prihrávok či zbierania odrazených lôpt, čo nám neumožnilo získať prevahu. Odvtedy sme ale na ihrisku boli už lepším tímom a hráči si začali veriť. To sa naplno prejavilo po prestávke, kde až na jednu situáciu, kedy nás podržal brankár, sme už súpera príliš do hry nepúšťali. Mali sme dostatok šancí, dostávali sme sa často do pokutového územia súpera, využili sme dve štandardné situácie a zápas zaslúžene vyhrali.“

FC Spartak Trnava U14 – FC Petržalka U14 4:1 (3:0)

Takmer identický výsledok sa zrodil aj v druhom zápase starších žiakov. Petržalke sa však v tomto prípade podarilo aspoň kozmeticky upraviť výsledok. Nič to ale nezmenilo na tom, že tri body zostali v Trnave. Vďaka tomu sa naša štrnástka dostala pred svojho súpera na len o skóre horšie druhé miesto.

FCST U14: Slimák – Slovák (36. Studený), Bohunický (C), Zemko, Fehér (36. Fraňo), Kostoláni (57. Mišo), Augustín (17. Marčiš), Furek (68. Bartovič), Hečko (49. Pospíšil), Ševčík, Fojta (57. Magdolen)

Góly: 9. a 34. Ševčík, 32. Fojta, 48. Zemko

Dávid Miškovič: „Okrem prvých desiatich minút, kedy nás Petržalka dobre pressovala, sme mali celý zápas vo svojich rukách a výška skóre bola len otázkou úspešnosti riešenia našich kombinácií a finálnych prihrávok. Hráči dodržovali taktické princípy, chýbala častejšia streľba spoza hranice pokutového územia.“

FC Petržalka U13 – FC Spartak Trnava U13 1:3 (1:1)

V stretnutí trinásťročných žiakov išli do vedenia domáci už v tretej minúte. Našim mládežníkom sa podarilo vyrovnať v 24. minúte, aby následne mohli po výmene strán dokonať obrat a pripísať si tri body.

FCST U13: Lehocký, Vlkovič – Bošanský, Kalamár, Böhmer, Martinkovič, Koreň, Rakús, Fenič, Ďuriš, Holbík, Zajánoš, Kráľovič, Zlatňanský, Kasan, Svetlík, Lenghardt (C), Dvorský, Junas

Góly: 24. Zajánoš, 55. Holbík, 67. Dvorský

Oliver Burian: „V zápase sme chceli od hráčov, aby v čo najväčšom počte využili prvky z postupného útoku, ktorému sme sa v tréningu venovali. Loptu sme mali pod kontrolou počas celého zápasu, aj keď sme paradoxne od tretej minúty prehrávali po nádhernej strele zo strednej vzdialenosti. To bolo však to posledné k čomu naša defenzíva pustila súpera. Počas celého zápasu sme si výborne prepúšťali hráčov, vyhrávali sme súboje a najmä som rád, že sme oveľa zlepšili komunikáciu. Naopak, v ofenzíve sme nabádali našu stredovú trojku k neustálym rotáciám a k hľadaniu voľných priestorov nakoľko sme tomu venovali početný čas v tréningu a teší ma, že im to ide od zápasu k zápasu lepšie a že začínajú byť na ihrisku inteligentnejší vo svoj prospech. V zápase sme si vypracovali dostatok šancí, avšak v ich finalizácii nám chýba väčší pokoj a rozvaha. Tak isto málo využívame streľbu zo stredných vzdialeností a aj v tomto zápase sme chceli vyriešiť všetko krátkymi prihrávkami a to niekedy zbytočne. Celkovo som však s výkonom spokojný, zápas mal vysoké tempo a herný prejav je z našej strany každým zápasom lepší.“

FC Petržalka U12 – FC Spartak Trnava U12 2:15 (0:4)

V poslednom žiackom zápase potvrdili naši hráči rolu favorita a zvíťazili vysoko 15:2. Spočiatku to na vysoký triumf nevyzeralo, pretože prvý polčas skončil len 4:0. V zápase strelecky explodoval Marčiš so šiestimi gólmi.

FCST U12: Trebatický, Hambálek, Krchnák – Poliak, Mikulec, Repáň, Podolinčiak, Poláček, Šmatlánek, Lto máš lanaj, Kohutovič, Miklovič, Gál, Fojta, Marčiš, Virág, Dzielava, Urdzik, Kukučka

Góly: 6x Marčiš, 2x Kukučka, Poliak, Poláček, Virág, Kohutovič, Fojta, Dzielava, Gál

Filip Nádaský: „Cez víkend nám chýbalo 7 hráčov, a tak nám prišlo pomôcť kvarteto hráčov z kategórie U11. Na ihrisku však vekový rozdiel nebolo vidieť. Mužstvo podalo najlepší výkon v prebiehajúcej sezóne. Od začiatku až po koniec zápasu sme súpera prehrávali vo všetkých fázach hry, chalani hrali vo vysokom tempe, taktické veci, ktoré sme si pred zápasom rozobrali, plnili chalani na sto percent. V zápase bolo vidieť všetko to, čo od chalanov očakávam. Nezostáva mi nič iné len všetkým hráčom spoločne s tými z mladšej kategórie poďakovať za výkon a verím, že sa budeme takouto hrou prezentovať aj v ďalších zápasoch.“

GFC Topoľčany WA – FC Spartak Trnava WA 0:0

Z nežnejšieho pohlavia nastúpili na ligový zápas len ženy, ktoré uhrali v Topoľčanoch iba bezgólovú remízu. Dievčenské mládežnícke tímy nehrali kvôli reprezentačnej prestávke, ktorej súčasťou sú aj naše futbalistky. Farby našej krajiny do 17 rokov hája Trnavčanky Žigová, Martišková, Belicová, Horváthová a Servátková. Žiačky absolvovali medzinárodný turnaj v Poľsku, o ktorom vám ešte prinesieme podrobné informácie.

FCST WA: Červíková – Čoknayová, Čeriová, Randová, Konečná, Trajlínková, Gáliková, Bederková, Mudráková, Eckerová, Tyčiaková

2 ŽK: Čeriová

Marián Dlobík: „Zápas v Tesároch sme chceli a mali zvládnuť za tri body. Stále nemáme k dispozícii kompletný káder, tréningový proces je nedostatočný a v zápasoch dostávajú šance mladé hráčky z WU19. Od úvodu sme diktovali tempo a ohrozovali bránu domácich hlavne streľbou zo strednej vzdialenosti. Zápas sme mali uzavrieť v prvom polčase, nepremenili sme viaceré šance a druhý polčas bol skôr boj s hlavným rozhodcom. Ten nás k ničomu nepustil, prišli sme o vylúčenú kapitánku Čeriovú a berieme nakoniec aspoň bod. Vo štvrtok nás čaká náročný pohárový zápas, pevne verím, že naša zostava a výkon sa konečne priblížia k našim predstavám.“