03.04.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

31.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

10.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

3 : 0

06.03.2024 17:30 , Michalovce

MFK Zemplín Michalovce

0 : 2

Domov / Správy / Mládež zaknihovala ďalší stopercentný víkend a to takmer bez inkasovaného gólu

Mládež zaknihovala ďalší stopercentný víkend a to takmer bez inkasovaného gólu

19.03.2023 |

Mládež

FC Spartak Trnava U17 – FK Pohronie U17 2:0 (1:0)

Mladšie dorasty predohrávali svoje zápasy už počas týždňa kvôli reprezentačným zrazom, starší dorast mal voľno, prednosť dostali maturity. Sedemnástka porazila nováčika zo Žiaru rovnakým výsledkom ako na jeseň, teda 2:0. Definitíva padla až v 89. minúte z kopačky Vyskoča.

FCST U17: Hollósy – Karhan, Pristach, Turoň, Turanský (78. Čavojský), Farkaš (73. Paulen), Petráš (54. Vyskoč), Henyig (C), Adamkovič, Beňo (54. Ostrovský), Bukovský

Góly: 34. Adamkovič, 89. Vyskoč

Patrik Malý: „Zápas by som zhodnotil asi tak, že sme z neho získali to, čo sme chceli, a to víťazstvo. Nič viac, nič menej. Počas celého zápasu sme mali optický tlak, mali sme vysoké držanie lopty, avšak chýbala nám väčšia kolmosť a efektívnosť v zakončení. Vytvorili sme si niekoľko príležitostí, z ktorých sme dve využili. Celkovo sa však hralo ťažšie, súper hral organizovane v nižšom bloku.“

FC Spartak Trnava U16 – FK Pohronie U16 5:0 (4:0)

Šestnástka už rovesníkov z Pohronia tak nešetrila. Zverenci Adama Chorvatha nastrieľali svojmu súperovi päť gólov a o osude zápasu rozhodli v rozmedzí od 25. do 35. minúty, kedy sa presadili až štyrikrát.

FCST U16: Húska – Kováč, Daniel, Konopka, Bohmer (50. Beňo), Ptačín, Ležák (65. Kozachok), Kubovič, Trello, Duchovič (C), Priecel (41. Kocian)

Góly: 25. a 30. Duchovič, 27. Ležák, 35. Trello, 46. Kubovič

Adam Chorvath: „Som rád, že po nevydarenom predchádzajúcom zápase sme hrali práve toto stretnutie. V úvode sme nepremenili tri veľké príležitosti a nehrali sme dostatočne uvoľnene. Po prvom góle to z chalanov opadlo a po zvyšok zápasu sme už hrali s ľahkosťou, držali sme loptu, vytvárali pekné kombinácie a tiež situácie 1 na 1, po ktorých sme boli nebezpeční. Konečné skóre mohlo byť pri lepšej efektivite omnoho vyššie.“

Druhý gól Juraja Duchoviča v zápase

MFK Skalica U15 – FC Spartak Trnava U15 0:3 (0:1)

Najstaršia žiacka kategória zvládla ďalší zápas na výbornú. V Skalici išla pätnástka do vedenia už v piatej minúte. Celkovo zápas ovládla rozdielom triedy. Aktuálne je na štvrtom mieste, ale na čelo ligovej tabuľky stráca iba tri body.

FCST U15: Vačok (41. Lukošík) – Števík, Pittel, Bohunický (21. Noška), Repáň, Tejzr (64. Sobota), Benkovský (C), Maťo, Terenkov, Veteška, Chnapko

Góly: 5. a 59. Benkovský, 75. Terenkov

Tomáš Kánik: „Zápas sa v prvom polčase hral v pomerne vysokom tempe, kde sa veľmi rýchlo prelínali situácie z jednej strany ihriska na druhú. Súpera sme ale do vyložených šancí nepúšťali, naopak, my sme niekoľko veľmi dobrých situácií nepremenili. V druhom polčase súper už neudržal nastavené tempo a hlavne v úvode polčasu sme mohli zápas definitívne zlomiť. To sa nám ale podarilo až neskôr a v konečnom dôsledku sme mali zvíťaziť výraznejším rozdielom.“

MFK Skalica U14 – FC Spartak Trnava U14 0:16 (0:4)

Štrnástka už taká milosrdná k Záhorákom nebola. Polčas síce Trnavčania vyhrali iba 4:0, no po výmene strán nastrieľali ďalších 12 gólov a mohli sa radovať zo zaslúženého triumfu 16:0. Strelecky explodoval striedajúci Ševčík s piatimi gólmi, ktorému sekundovali autori hetriku Kostoláni a Fojta. Spartakovci do 14 rokov sú aj naďalej na druhom mieste, kde majú rovnaký počet bodov ako Trenčín, ale majú horší vzájomný zápas.

FCST U14: Pavelka – Slovák (36. Studený), Bartovič, Zemko (C), Magdolen (36. Bartaloš), Marčiš, Augustín, Kostoláni, Fojta, Mišo (36. Ševčík), Ušák (52. Fraňo)

Góly: 3., 25. a 57. Kostoláni, 10., 58. a 65. Fojta, 32. Augustín, 38., 49., 50., 62. a 69. Ševčík, 41. a 66. Marčiš, 45. Ušák, 68. Bartaloš

Dávid Miškovič: „Zápas v Skalici bol poznačený enormným rozdielom medzi mužstvami. Naši hráči si vyskúšali varianty finalizácie útokov zvnútra aj okolia pokutového územia. Od prvého gólu bolo o osude stretnutia rozhodnuté.“

FC Spartak Trnava U13 – FK Inter Bratislava U13 4:0 (1:0)

Tímy mladších žiakov si zmerali sily s Interom Bratislava. Trinástka viedla po prvom polčase najtesnejším rozdielom, ale v druhom dejstve zvíťazili rozdielom triedy a v konečnom súčte si pripísali tri body za víťazstvo 4:0.

FCST U13: Vlkovič – Bošanský, Kalamár, Böhmer, Martinkovič, Koreň, Fenič, Ďuriš, Holbík, Zajánoš, Kráľovič, Kasan, Drevenák

Góly: 18. Drevenák, 39. Holbík, 44. a 54. Holbík

Oliver Burian: „Vo víkendovom zápase sme si znovu vyskúšali hru do zatvorenej obrany v bloku. Zápas sa odohrával prakticky na jednej polovici ihriska. V celom zápase sme síce mali držanie lopty okolo 90%, no naša hra bola veľmi pomalá, dlho sme držali loptu v tých istých priestoroch ihriska a pohyb a snaha o zmenu tempa hry neboli dostačujúce. Cez polčas sme nabádali hráčov k väčšiemu pohybu, k väčšej aktivite a hlavne k väčšiemu zápalu a snahe vyťažiť zo zápasu maximum. To sa nám v druhom polčase podarilo, avšak len čiastočne. Vypracovali sme si síce nespočetné množstvo šancí, no tempo a kvalita herných činností jednotlivca u niektorých hráčov nebola dostačujúca a ak sa chceme dennodenne posúvať vpred a chceme byť konkurencieschopní s európskymi akadémiami, musíme niektoré veci zmeniť.“

FC Spartak Trnava U12 – FK Inter Bratislava U12 12:3 (4:2)

Jediný žiacky tím, ktorý cez víkend inkasoval, je ten do 12 rokov. Vadiť to však nemusí, pretože aj v tomto prípade brali všetky body hráči z Trnavy. Víťazstvo teší o to viac, že bolo proti tabuľkovému susedovi.

FCST U12: Hambálek, Krchnák – Ličák, Poliak (C), Repáň, Podolinčiak, Mikulec, Kollár, Polaček, Miklovič, Kohutovič, Marčiš, Fojta, Dvorský, Piešťanský, Strojný, Tančoková, Junas

Góly: 10. a 19. Poliak, 17. a 37. Fojta, 26. a 47. Junas, 34. Dvorský, 45. Tančoková, 50. Ličák, 53. Piešťanský, 54. a 58. Marčiš

Filip Nádaský: „Mužstvo pristúpilo k zápasu zodpovedne a už od úvodných minút bolo na ihrisku vidieť, kto v zápase prebral iniciatívu. Som rád, že sme vsietili tri rýchle góly po pekných herných kombináciách a mohli sme hru kontrolovať. Mužstvo som nabádal na časté zakončovanie z rôznych pozícií, avšak málokedy sa nám to aj darilo, často sme sa pred pokutovým územím utápali v kľučkách. Na tomto musíme v tréningovom procese zapracovať. Súper nám vsietil v prvom polčase dva góly, hlavnú úlohu v tom zohrávalo nepokrytie súperových hráčov. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, taktiež sme herne dominovali a zaslúžene sme vyhrali 12:3. Slečna a chlapci si zaslúžia za výkon pochvalu.“

FC Spartak Trnava WA – FC Union Nové Zámky WA 9:0 (3:0)

V sobotu hostili ženy tím posledných Nových Zámkov. Od začiatku stretnutia dominovali Trnavčanky a do výmeny strán sa im podarilo streliť tri góly. V druhom dejstve strelili ešte poltucet presných zásahov a zápas zaslúžene ovládli vysoko 9:0. Ženy tak ukončili základnú časť na treťom mieste.

FCST WA: Králiková (77. Nemochovská) – Randová (68. Voščinárová), Čeriová (C), Tonkovičová (63. Gáliková), Tyčiaková, Sluková, Hanková, Trajlínková, Bederková (61. Cedulová), Mudráková, Konečná (68. Obuchová)

Góly: 16. vlastný, 37. a 39. Tyčiaková, 52. Bederková, 63. Randová, 66. a 73. Hanková, 75. a 80. Sluková (2. z 11m)

Peter Koreň: „Od začiatku zápasu bol súper zameraný na totálnu defenzívu. Presadili sme sa gólovo prvýkrát síce až v 15. minúte, ale herne sme prevýšili súpera vo všetkých činnostiach. Posúvame sa v systémových veciach pomaličky vpred, o čom svedčí napríklad aj ďalší gól obrankyne. Dôležité bude to preniesť aj do ďalších a najmä náročnejších duelov. Gratulujem dievčatám k víťazstvu a pekným gólom, ktoré boli odmenou za ich prístup a nasadenie.“

© Ľubomír Horňák

NŠK 1902 Bratislava WU19 – FC Spartak Trnava WU19 0:11 (0:3)

Trnavské dorastenky cestovali do hlavného mesta na pôdu súpera, ktorý túto sezónu ešte nestrelil gól. V jasnom zápase dominovali naše hráčky a bez problémov zvíťazili vysoko 11:0. Okrem piatich gólov Suchoňovej stojí za zmienku gól Pivarčiovej, ktorá sa vrátila na trávniky po viac ako ročnej prestávke vynútenej zranením kolena.

FCST WU19: Nemochovská – E. Bačiková, Voščinárová, Čeriová (C), Obuchová (49. Pivarčiová), Polačková, Gregušová, Suchoňová, Gáliková, Eckerová, H. Bačiková

Góly: 12. Obuchová, 39. Polačková, 40., 42., 45., 60. a 77. Suchoňová, 51. Pivarčiová, 59. H. Bačiková, 63. Gáliková, 79. Eckerová

Matej Chocina: „Zápas proti poslednému družstvu tabuľky nám dal priestor vyskúšať si aj iné varianty vedenia a zakončenia útoku. Chýbala nám trpezlivosť pri zakončení útoku a zápas mohol pokojne skončiť aj výraznejším gólovým rozdielom. Súper pôsobil odovzdane a bez záujmu hrať s loptou. Povinné víťazstvo bez väčších komplikácií.“

NŠK 1902 Bratislava WU15 – FC Spartak Trnava WU15 0:24 (0:7)

Aj v žiackej kategórii patrí nášmu víkendovému súperovi bezkonkurenčne posledné miesto. Naše hráčky boli aj v tomto prípade nekompromisné a zvíťazili vysoko 24:0. Osem presných zásahov zaznamenala Halásová, ktorej sekundovala šesťgólová Tanková. Trnavské žiačky sú naďalej na špici ligovej tabuľky.

FCST WU15: Vlková (Prešinská) – Voleková (C), Stanková, Geschwandtnerová, Horváthová, Reháková, Krištofiaková, Amrichová, Halásová, Tanková, Králiková, Hudecová, Huttová, Škultétyová, Pavlíková

Góly: 8., 9., 21., 48., 60. a 66. Tanková, 9., 17., 18., 41., 49., 53., 58. a 70. Halásová, 12. Králiková, 37., 42. a 69. Hudecová, 43., 46., 51. a 68. Amrichová, 45. a 62. Reháková,

Róbert Halada: „Dievčatá nastúpili na zápas s tímom z opačného konca tabuľky. Hralo sa prvýkrát na prírodnej tráve, čo sa prejavilo na niektorých nepresnostiach, hlavne v prvom polčase. Do druhého polčasu sa dievčatá vrátili k svojej kombinačnej hre, rýchlymi prihrávkami a narážačkami sa dostávali za chrbát súperiek a tým si vylepšili celkové skóre. Mnohé príležitosti ešte zostali nevyužité a skončili tesne vedľa brány. Dievčatám ďakujeme za výkon a chceme pokračovať v nastavenej práci.“