20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Domov / Správy / Mládež má za sebou týždeň atraktívnych medzinárodných konfrontácií

Mládež má za sebou týždeň atraktívnych medzinárodných konfrontácií

06.08.2023 |

Mládež

MTK Budapešť U19 – FC Spartak Trnava U19 5:2 (0:0)

Na najstaršiu mládežnícku kategóriu čakala cez víkend náročná medzinárodná konfrontácia s MTK Budapešť. Spartakovci držali s atraktívnym súperom krok len v prvom polčase, ktorý sa skončil bezgólovou remízou. Po výmene strán sa však domáci presadili hneď päťkrát, na čo sme reagovali dvomi presnými zásahmi.

FCST U19: Fuka – Danihel, Stano, Uščenko, Krchnár – Horník, Justh, Henyig – Masár, Adamkovič, Lipovský (Smieško – Ďatel, Čavojský, Šebek, Paulen, Hesko, Trivunovič)

Góly: Lipovský, Hesko

Peter Gaži: „Do zápasu sme vstúpili aktívne. Celkovo sme prvý polčas pôsobili v defenzíve kompaktne, súpera sme do vážnejšieho ohrozenia našej brány nepúšťali. Naopak, Henyig mohol po peknej akcii dať prvý gól. V druhom polčase sme museli prestriedať obrannú formáciu a tá už nefungovala dobre. Dôsledkom bolo päť inkasovaných gólov aké by sa na tejto úrovni nemali dostávať. Pozitívum je, že proti kvalitnému súperovi sa nám podarilo dať dva góly. Do budúcna musíme výrazne zlepšiť obrannú fázu hry na úrovni tímu aj jednotlivca. Náznak zlepšenia sme ukázali v prvom polčase.“

FC Spartak Trnava U17 – SDM Domino U19 3:1 (1:0)

Sedemnástka má za sebou náročný týždeň, počas ktorého odohrala zápasy s kvalitnými súpermi. V stredu odohrala zápas so starším dorastom z klubu Domino Bratislava.

FCST U17: Kollár – Velický, Krajči, Daniel, Böhmer, Konopka, Ptačín, Bugár, Duchovič, Bukovský, Kocian (Halada – Turanský, Prístach, Trello, Kubovič, Kozachok)

Góly: Kocian, Kozachok, Trello,

Patrik Malý: „Odohrali sme hlavne po fyzickej stránke náročný zápas so staršou kategóriou. V úvode zápasu sme sa hľadali, postupne sme sa však dostali do zápasu a vytvorili sme si niekoľko zaujímavých situácií, z ktorých sme dokázali tri využiť. Ku kvalitnému zápasu však prispeli oba celky, nakoľko i súper predviedol veľmi zaujímavé veci. Zápas splnil účel, ktorý sme od neho očakávali.“

MTK Budapešť U17 – FC Spartak Trnava U17 0:0

Spolu s devätnástkou vycestovali na zápas do Budapešti aj hráči z kategórie U17. V tomto prípade gól nepadol a tímy sa rozišli po spravodlivej remíze 0:0.

FCST U17: Halada – Kubovič, Velický, Farkaš, Turanský, Priecel, Ležák, Duchovič, Trello, Prístach, Böhmer (Ptačín, Bugár, Kozachok, Krajči)

Patrik Malý: „Zápas s maďarským klubom bol veľmi kvalitný, pričom chýbali už iba góly. Remíza je zaslúžená, každé mužstvo malo dominantnejšie úseky v zápase, avšak bez využitia. Sme radi za možnosť odohrať tento zápas, nakoľko nám to ukázalo ako na tom aktuálne sme.“

FC Spartak Trnava U16 – SDM Domino U17 8:3 (4:1)

Aj šestnástka má za sebou anglický týždeň a zápasy so solídnymi súpermi. Proti staršej kategórii druholigového dorastu z Domina Bratislavy nastrieľali spartakovci až osem gólov.

FCST U16: Vačok – Sobota, Redenkovič, Repáň, Števík – Tejzr, Maťo, Benkovský – Flimmel, Vlha, Terenkov (Polťák, Melia, Pittel, Tittel)

Góly: 2x Vlha, 2x Tejzr, 2x Melia, 2x Maťo

Adam Chorvath: „V zápase proti druholigovému súperovi sme si chceli vyskúšať určité varianty v rámci vedenia útoku a chceli sme vidieť niektorých hráčov aj na iných pozíciách ako bežne hrávajú. Zápas v podstate splnil účel a dal nám veľa dobrých informácií o hráčoch v rámci rozhodovania sa v niektorých herných situáciách.“

FK Austria Viedeň U16 – FC Spartak Trnava U16 4:3 (2:1)

Proti rakúskej Austrii videli diváci taktiež gólové hody. Bohužiaľ, vo fantastickom zápase ťahali naši hráči za kratší koniec a s atraktívnym súperom prehrali najtesnejším rozdielom 3:4.

FCST U16: Vačok – Redenkovič, Pittel, Daniel, Repáň – Benkovský, Melia, Vlha – Flimmel, Polťák, Terenkov (Sobota, Števík, Tejzr, Maťo, Veteška, Čičmanec)

Góly: Daniel, Tejzr, Maťo

Adam Chorvath: „Od úvodu zápasu nás dostal súper pod tlak, nedokázali sme podržať loptu a strácali sme jednoduché lopty, no paradoxne sme dali prvý gól. Následne sme prebrali iniciatívu my. V závere prvého polčasu sme stratili koncentráciu a dostali sme dva lacné góly. Druhý polčas bol herne vyrovnaný, oba tímy chceli vyhrať a súper v posledných minútach strhol zápas na svoju stranu. Celkovo to bol však výborný zápas proti veľmi kvalitnému súperovi, ktorý nám ukázal, na akých stránkach ešte musíme zapracovať, ak chceme vyhrávať takéto zápasy pravidelne.“

FK Austria Viedeň U15 – FC Spartak Trnava U15 6:1 (1:0)

Zápas s Austriou mal v kategórii žiakov do 15 rokov jednoznačnejší priebeh. Prvý polčas síce vyhrali hráči rakúskeho celku len o gól, ale po výmene strán ich pridali ďalších päť.

FCST U15: Slimák – Magdolen, Bartovič, Bohunický, Bartáloš – Zemko, Kostoláni, Hečko – Bodiš, Ševčík, Fojta (Bolješik – Slovák, Fehér, Ušák, Mego, Švenda)

Góly: vlastný

Tomáš Kánik: „V zápase sa nám zopakoval podobný scenár ako pred týždňom. Do 55. minúty bol výsledok 1:2, snažili sme sa súperovi vyrovnať v držaní lopty. V hre sa vyskytovali dobré momenty, kedy sme pekne zakombinovali krátkymi prihrávkami, ale žiadnu zo situácií sme nevedeli dotiahnuť do konca. Súper bol zároveň nebezpečný a zaznamenal veľa streleckých pokusov. Zatiaľ nám v zápasoch chýba väčšia kvalita na lopte či už v zakladaní, ale aj v zakončení útokov. Hráčom sa nedá uprieť chcenie, ale zatiaľ sa v našej hre vyskytuje veľmi veľa zbytočných chýb, ktoré kvalitní súperi dokážu využiť.“

Žiaci do 14 rokov absolvovali od štvrtka do nedele sústredenie v maďarskom meste Szombathely, v Gabor Kiraly Academy. Počas štyroch dní absolvovali dva zápasy, ktoré bez väčších problémov zvládli.

FCST – Gabor Kiraly Academy 12:0 (4:0)

FCST – Illes Academy 4:1 (2:0)

FCST U14: Vlkovič, Sartini – Bošanský, Ďuriš, Lenghardt, Drevenák, Kalamár, Böhmer, Martinkovič, Rakús, Štipčák, Fenič, Boška, Holbík, Zajánoš, Pokus, Ďurian, Kráľovič, Kasan, Hanzel, Trošupa

Oliver Burian: „V prvom prípravnom zápase na sústredení sme si zmerali sily s domácim mužstvom. Priebeh zápasu bol čisto na súperovej polovici ihriska, kedy sme si vytvárali počas celého zápasu neuveriteľné množstvo šancí, avšak naša efektivita bola žalostná. Súper nás v defenzíve nepreveril a tak nám zápas poslúžil ako prenesenie tréningových vecí v hre do hlbokého bloku. V druhom prípravnom zápase sme nastúpili proti kvalitnému súperovi, ktorý mal záujem hrať futbal a tak nás preveril aj čo sa týka defenzívy. Tu musím za zápas pochváliť, až na nezmyselnú nekoncentráciu pri štandardnej situácii na konci zápasu, z ktorej následne padol zbytočný gól. Smerom dopredu sme boli aktívni, dobre sme kombinovali a vytvárali si šance. Som rád, že sme dokázali diktovať tempo hry počas celého zápasu a veľmi dobre sme reagovali na situácie, kedy bolo treba zrýchliť alebo upokojiť hru. S výkonom som spokojný, takisto so sústredením. Chalani odmakali tréningy, utužili kolektív a verím, že s takouto formou a chuťou napredovať sa posunieme do ďalších týždňov.

FK Austria Viedeň U13 – FC Spartak Trnava U13 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)

Žiaci do 13 rokov dostali vo Viedni futbalovú poučku, keď zahraničnému súperovi podľahli vysoko 1:7.

FCST U13: Trebatický – Ličák, Mego, Mikulec, Poláček, Poliak, Kohutovič, Polťák, Junas, Dvorský, Piešťanský (Hambálek – Kollár, Podolinčiak, Repáň, Miklovič, Fojta)

Góly: Junas (z 11m)

Filip Nádaský: „Zápas na Austrii nám otvoril oči a takpovediac nám nastavil zrkadlo. Súper nás prehral vo všetkom. Svoje mužstvom som vôbec nespoznával. Dvaja hráči na ihrisku dreli, ale to bohužiaľ nestačí. Ak chceme byť úspešní, musí stopercentne pracovať celé mužstvo a nie len jednotlivci. Pokoj na lopte, medzihra, ponuková činnosť, rýchla práca s loptou, dostupovanie hráčov, bojovnosť – toto všetko u našich hráčov absentovalo. Góly sme dostali po hrubých individuálnych chybách, ktorým keď sa v budúcnosti nevyvarujeme, budeme dlhodobo za to pykať. To, na čom sme pracovali v dvojtýždňovej letnej príprave, sa na ihrisku vôbec neobjavovalo. Máme pred sebou veľa práce, ak sa chceme porovnávať so zahraničnými mužstvami.“

Na žiakov do 12 rokov čakala cez víkend výborná konfrontácia v podobe trianglu s Austriou Viedeň a Ferencvárošom Budapešť. V jednom prípade zaknihovali najmladší žiaci víťazstvo a jedenkrát prehrali.

FCST – FK Austria Viedeň 0:2

FCST – Ferencváros Budapešť 3:0 (2x Virág, Schriffel)

FCST U12: Kamenár, Martanovič, Prokop – Bašty, Belička, Bulík, Červeň, Hutta, Ivanič, Krytár, Krištofík, Llanaj, Macho, Mišo, Rubaninský, Schriffel, Urdzík, Virág, Vojtech

Róbert Polakovič: „Prvý zápas proti Austrii Viedeň sme nezačali vôbec dobre a chalani mali pred súperom rešpekt. Našťastie sme sa postupne dostali do zápasu a druhá polovica prvého polčasu už patrila nám a dokázali sme si vytvoriť aj gólové šance. Nanešťastie sme ich nedokázali premeniť. Druhý polčas sme chalanov nespoznávali a súper nás prehrával vo všetkých činnostiach na ihrisku a zaslúžene nakoniec vyhral. V druhom zápase to bolo už z našej strany o zlepšenom výkone. Súpera sme od začiatku vysoko napádali a vďaka tomu sa nám v priebehu minúty podarilo streliť dva góly. Potom sa hra vyrovnala, ale stále sme dokázali hrať aktívne. Ku koncu si súper vypracoval viacero šancí, pri ktorých nás podržal brankár a naopak, nám sa podarilo skórovať a zaslúžene zvíťaziť.“

FC ViOn Zlaté Moravce WA – FC Spartak Trnava WA 0:10 (0:6)

Ženy cez víkend vycestovali v rámci generálky na nový ročník do druholigových Zlatých Moraviec. V zápase sa ukázal rozdiel súťaže a Trnavčanky bez väčších problémov zvíťazili vysoko 10:0. Až štyri hráčky sa presadili zhodne dvakrát.

FCST WA: Králiková – Servátková, V. Čeriová, Randová, Belicová – Žigová, Tyčiaková, S. Horváthová – Bederková, Martišková, Tonkovičová (M. Čeriová, Trajlínková, Obuchová, Pivarčiová)

Góly: 2x Bederková, 2x Tyčiaková, 2x Tonkovičová, 2x Martišková, Trajlínková, S. Horváthová

Matej Chocina: „Do generálky na ligu sme nastúpili takmer s tým najlepším, čo máme k dispozícii z hľadiska hráčskeho kádra. Už od začiatku zápasu bolo cítiť, že dievčatá sú dobre naladené a už sa nevedia dočkať prvého ligového stretnutia. Súpera sme prevyšovali vo všetkých herných činnostiach a zásluhou toho sme do polčasu viedli už o 6 gólov. V druhom polčase dievčatá pokračovali v neustálom tlaku na súpera a predvádzali oku lahodiace herné kombinácie. Trochu ma mrzí občasná strata koncentrácie pri zakončení. Dievčatá však chcem pochváliť za prístup a nasadenie a verím, že sme sa za tieto tri týždne dobre pripravili na prvé majstrovské stretnutie, ktoré odohráme už v piatok proti Petržalke.“

FC Spartak Trnava WU19 – FC ETO Györ WU19 3:3 (1:1)

Dorastenky majú za sebou kvalitné meranie síl s maďarským ETO Györ. Vo vyrovnanom stretnutí sa zrodila zaslúžená remíza 3:3.

FCST WU19: Nemochovská – Barútová, Voščinárová, Stanková, Hečková – Krištofiaková, Polačková, Krupová – Gáliková, Halásová, Eckerová (Bukrotinová, Geschwandtnerová, Horváthová, Voleková, Gregušová, Lehocká, H. Bačiková, E. Bačiková)

Góly: Eckerová, 2x Reháková (1 z 11m)

Viktória Čeriová: „Druhý prípravný zápas v rade sme hrali s kvalitným maďarským tímom. Hneď od začiatku stretnutia sme vnútili súperovi našu hru a nepúšťali sme ho takmer do žiadnych vyložených šancí. Po našej aktívnej nátlakovej hre sme dokázali otvoriť skóre. Bohužiaľ, v 42. minúte sme inkasovali z našej nepresnosti a unáhlenosti. V druhom polčase sa hra oboch tímov vyrovnala. Pre naše dievčatá to bol náročný zápas, pretože prvýkrát si vyskúšali hrať 2×45, keďže v našej dorasteneckej lige došlo k zmenám pravidiel a čaká ich 90-minútová hracia doba. Teší ma, že už v druhom prípravnom zápase je vidieť pokrok v našej hre a taktiež, že sme zlepšili efektivitu z predošlého zápasu, keď sme nepremieňali šance.“

Naše žiačky absolvovali vo štvrtok a v piatok medzinárodný turnaj Savaria Cup v maďarskom Szombathely za účasti tímov z Maďarska, Chorvátska, Slovinska a Slovenska. Celým podujatím prešli bez straty bodu a dokonca bez inkasovaného gólu. Zo zisku individuálneho ocenenia za najlepšiu strelkyňu turnaja sa radovala šesťgólová Pamela Tanková.

FCST – FC Tatran Prešov 2:0 (Hudecová, Oroszi)

FCST – ZNK Medimurge Čakovec 6:0 (2x Tanková, Zacharová, Hudecová, Tančoková, Hankociová)

FCST – Illés Academy 3:0 (2x Tanková, Hankociová)

FCST – TNK Radomlje 7:0 (2x Tanková, 2x Oroszi, 2x Hudecová, Tančoková)

FCST WU15: Prešinská, Petranská – Zacharová, Vejčíková, Vlčková, Jankovičová, Pavlíková, Škultétyová, Tančoková, Hankociová, Hudecová, Tanková, Králiková, Oroszi, Mikulková, Kolárová, Polačiková, Kopáčiková

Róbert Halada: „Hneď na úvod letnej prípravy dostali naše dievčatá pozvánku na 3. ročník Savaria Cupu do nádhernej Illes Academy v meste Szombathely. Turnaj bol organizovaný na najvyššej úrovni so všetkými detailmi. Naše dievčatá predviedli výborné nielen individuálne výkony, ale aj sa celkovo prezentovali jednoliatym tímovým výkonom. Snažili sa o ofenzívnu hru a naviac počas celého turnaja neinkasovali ani raz. Ďakujeme im za výbornú reprezentáciu nášho klubu a za krásny vstup do novej sezóny.“