01.09.2024 18:00 , Štadión A. Malatinského

15.09.2024 |

Mládež

Skvelý týždeň majú za sebou naše mládežnícke kategórie.

ŠK Slovan Bratislava U19 – FC Spartak Trnava U19 0:1 (0:0)

Na všetky dorastenecké tímy čakal pre dohrávky anglický týždeň. Devätnástka odohrala derby proti Slovanu, mladšie tímy zápasy proti Hamšíkovej Akadémii. V Bratislave strelili naši najstarší mládežníci jediný presný zásah, ktorý stačil na plný bodový zisk. Víťazstvo 1:0 zariadil Uščenko.

FCST U19: Húska – Konopka, Pristach, Uščenko, Daniel (46. Velický), Ležák, Henyig (C), Trello (90. Hesko), Farkaš, Bukovský, Vyskoč (75. Bugár)

Góly: 59. Uščenko

ŽK: Konopka, Velický, Húska

Peter Gaži: „V zápase sme predviedli zatiaľ najlepší výkon v sezóne. Dobre sme pracovali v defenzíve, ustrážili sme kľúčové individuality súpera. V ofenzíve sme si vypracovali viacero veľkých gólových príležitostí, v bráne ale skončila až hlavička Uščenka. Teší nás dobrá bilancia proti Slovanu, kde sme posledné 4 sezóny ako kategória U19 neprehrali a posledné tri vzájomné zápasy sme aj dokázali vyhrať.“

FC Spartak Trnava U19 – FK Poprad U19 2:0 (0:0)

Úspešný týždeň zavŕšila naša devätnástka cez víkend na domácej pôde. Opäť bez inkasovania tentokrát zdolala Poprad. Spartakovci rozhodli o víťazstve 2:0 v záverečných trinástich minútach, keď ťažili z početnej výhody.

FCST U19: Smieško – Velický, Konopka (72. Duchovič), Uščenko (C), Daniel, Ležák, Henyig (90. Kocian), Trello (90. Kozachok), Farkaš, Bukovský (80. Hesko), Vyskoč (72. Bugár)

Góly: 77. Daniel, 89. Trello

ŽK: Henyig, Bukovský, Duchovič, Bugár

Peter Gaži: „Tento zápas bol odlišný od toho, ktorý sme odohrali v stredu. Súper hral veľmi dobre organizovane v hlbokom bloku. Prvý polčas sme boli mierne netrpezliví a zbytočne volili zložité riešenia. Naša prevaha a vysoké držanie lopty vyústilo do zaslúženého prvého gólu, ktorý padol až v záverečnej časti hry. Zápas uzatvoril následne Trello, ktorý dorazil dobrú strelu Duchoviča. Pozitívom týždňa sú dve víťazstvá a dobré aspekty hry v útočnej, ale aj obrannej fáze. Do budúcna chceme byť ešte viac nebezpeční v poslednej tretine ihriska.“

FC Spartak Trnava U17 – RSC Hamšík Academy Banská Bystrica U17 1:0 (1:0)

Najtesnejším rozdielom zvládli stredajšiu dohrávku aj dorastenci do 17 rokov. S Hamšíkovou Akadémiou Banská Bystrica rozhodol o víťazstve 1:0 krátko pred polčasovou prestávkou Pittel.

FCST U17: Jablonický – Flimmel (82. Polťák), Pittel, Tejzr, Zemko, Husár, Benkovský (C), Melia, Vlha (56. Maťo), Terenkov, Čičmanec (71. Redenkovič)

Góly: 43. Pittel

ŽK: Zemko

Adam Chorvath: „Bol to jeden zo zápasov proti kvalitatívne slabšiemu súperovi, kde sme museli útočiť väčšinu času do hlbokého bloku. Napriek tomu, že sa v našej hre objavilo niekoľko pozitívnych vecí, ktoré sme chceli zlepšiť, náš prístup bol počas celého zápasu bez emócie, impulzu, akoby sa nám nič nemohlo stať. Nakoniec nám na víťazstvo stačil aj jeden gól, no v takýchto zápasoch potrebujeme od hráčov inú mentalitu.“

FC Spartak Trnava U16 – RSC Hamšík Academy Banská Bystrica U16 2:2 (1:1)

V dohrávke nezvíťazili iba najmladší dorastenci. Dobre rozbehnutý zápas 2. kola narušil v poslednej minúte zápasu premenený pokutový kop hostí. V našom drese sa blysol dvomi gólmi Ševčík.

FCST U16: Rumanovský – Lenghardt, Bednarčík (C), Kostoláni, Bartaloš (54. Studený), Bohunický (63. Marčiš), Pittel, Hečko, Ševčík (75. Švenda), Fojta, Šemelák (63. Andrášik)

Góly: 18. a 48. Ševčík (2. z 11m)

ŽK: Studený

Patrik Malý: „Prvých 30 minút prvého polčasu sme boli lepším tímom, súpera sme nepustili do žiadnej vážnejšej situácie, naopak my sme vsietili vedúci gól a vytvorili sme si ešte dve zaujímavé príležitosti. Posledných 10 minút prvého polčasu sme však opäť poľavili, z čoho mal súper skrumáž pri štandardnej situácii a trafil brvno, no a o chvíľu našu nekoncentrovanosť využil umiestnenou strelou spoza pokutového územia. V druhom polčase sme začali dobre, po faule na Ševčíka a jeho premenenom pokutovom kope sme viedli. Fojta a aj znovu Ševčík mohli zápas uzavrieť, no nestalo sa tak a v závere po kontroverznej penalte sme inkasovali na konečných 2:2. Celkovo však potrebujeme hrať viac smerom hore, byť koncentrovaní celých 80 minút a zvýšiť počet streleckých zakončení.“

FK Poprad U17 – FC Spartak Trnava U17 0:2 (0:2)

Sedemnástka výsledkovo napodobnila svojich starších spoluhráčov aj vo víkendovom zápase proti Popradu. Spartakovci na pôde súpera zariadili víťazstvo v rozmedzí piatich minút od 26. do 31. minúty.

FCST U17: Lukošík – Redenkovič (46. Flimmel!, Pittel, Zemko, Husár, Tejzr, Melia (46. Benkovský), Maťo (55. Čičmanec), Vlha, Terenkov, Polťák (C)

Góly: 26. Terenkov, 31. Vlha

Adam Chorvath: „V prvej polovici prvého polčasu to bolo z našej strany príliš nervózne s množstvom ľahkých strát. Následne sme strelili dva pekné góly, po ktorých sme sa upokojili. V druhom polčase bol zápas veľmi otvorený, mohli sme pridať množstvo ďalších gólov, no naša efektivita bola v tomto zápase katastrofálna.“

FK Poprad U16 – FC Spartak Trnava U16 2:4 (1:3)

Ševčíkovi sa strelecky darilo aj cez víkend. Prvýkrát skóroval už po pár sekundách a už v 17. minúte zavŕšil hetrik. Aj vďaka tomu sa šestnástke dýchalo v Poprade o niečo lepšie, čo vyústilo do víťazstva 4:2.

FCST U16: Slimák – Bartaloš (64. Bartovič), Bednarčík (C), Kostoláni, Studený (41. Andrášik), Pittel (64. Lenghardt), Hečko, Marčiš (64. Švenda), Ševčík, Fojta, Šemelák (41. Kluka)

Góly: 1., 11. a 17. Ševčík, 46. Fojta

ŽK: Pittel

Patrik Malý: „Na umelej tráve v Lomnici sme začali zápas aktívne a po góloch Ševčika sme v 17. minúte vyhrávali 3:0. Po našich individuálnych chybách Poprad znížil. Do druhého polčasu sme nastúpili aktívne, zvýšili sme zásluhou Fojtu. Do zápasu sme zapracovali hráčov, ktorým sme chceli dať zápasovú minutáž a hernú prax. Po striedaniach nám chýbala herná vyspelosť, super síce znížil, ale zápas sme dotiahli do úspešného konca.“

FC Spartak Trnava U15 – MFK Ružomberok U15 3:2 (3:1)

Žiaci mali cez víkend voľno od ligového kolotoča, pretože od soboty do stredy sa koná v Poprade regionálny výber kategórie U14. Farby Spartaka háji šestica hráčov – Marčiš, Poláček, Polťák, Kohutovič, Gajdoš a Junas. Štrnástka hneď vo štvrtok následne odlieta na medzinárodný turnaj do Madridu. Naša pätnástka využila voľno na prípravný duel s rovesníkmi z Ružomberka.

Oliver Burian: „V tomto prípravnom zápase sme chceli dať vyvážený priestor väčšine hráčov a z hľadiska herného prejavu sme chceli nadviazať na posledné zápasy. To sa nám však nie úplne darilo, aj keď sme boli prakticky počas celého zápasu dominantní, naša hra bola veľmi pomalá s veľkým množstvom nepresností. Vypracovali sme si dostatok šancí, no bohužiaľ sme vo finálnej fáze nemali správne rozhodnutia či už pri zakončení, alebo finálnej prihrávke. Z inkasovaných gólov sa musíme poučiť a pristupovať k zápasu koncentrovanejšie, pretože obidva góly sme súperovi darovali po našich hrubých individuálnych chybách. Z hľadiska individualít nám tento zápas opäť ukázal zrkadlo, kto sú v momentálnom období hráči, ktorí dokážu mužstvo potiahnuť a ktorí hráči nespĺňajú požadovanú úroveň. Verím, že nám tento zápas poslúži ako dobrá spätná väzba do tréningové procesu, pretože ak sa chceme v tejto sezóne zase posunúť o krok vpred, potrebujeme, aby sa na rozdielovú kvalitu niektorých hráčov dotiahli viacerí.“

MFK Ružomberok WA – FC Spartak Trnava WA 1:0 (0:0)

V šiestom kole DEMIŠPORT ligy vycestovali naše ženy do Ružomberka. V remízovom zápase ale nezvládli záver a gólom zo 78. minúty prehrali najtesnejším rozdielom 0:1.

FCST WA: Králiková – Žigová (C), M. Čeriová, Vajdová (69. Obuchová), Navojska, Polačková, Gašparíková, Amrichová, Eckerová, Bederková (77. Zsido), Krištofiaková

Viktória Čeriová: „V sobotu sme vycestovali do Ružomberka, kde sme vedeli, že nás čaká náročné prostredie, pričom aj počasie zohrá svoju úlohu, a preto sme dievčatá celý týždeň na túto situáciu chystali. Nabádali sme ich taktiež aj na to, že ak si siahneme na dno síl a budeme plniť pokyny, tak sa môže dostaviť úspech v podobe bodov. Zápas sa javil, tak ako sme predpokladali, hráčky Ružomberka nakopávali často loptu a my sme dokázali tieto lopty vždy pozbierať a odvrátiť. V obrannej fáze nám fungovali tým pádom nacvičené veci, ale zasa naopak útočná fáza nám absentuje, strácame viac lôpt ako by sme chceli a nedostávame sa často do zakončenia. Bohužiaľ, v 78. min sa podarilo súperovi prekonať našu obranu a skóroval. Dievčatá chceli tento nepriaznivý stav odvrátiť, začali držať viac loptu, vytvorili tlak na súpera, ale rozhodca bol na strane súperiek a zápas ukončil v momente 90. minúty bez nadstaveného času. Zápas nás veľmi mrzí, ale my ideme ďalej a tešíme sa na domáceho súpera, kedy chceme získať 3 body.“

Ligové zápasy dorasteniek a žiačok proti Slovanu boli pre nepriaznivé počasie odložené.