Európska konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Mikoviča nahradí na ľavej strane Šulek

Mikoviča nahradí na ľavej strane Šulek

spartak |

13.12.2023 |

preview

Futbalisti Spartaka Trnava dnes absolvovali predzápasový tréning na Štadióne Sukru Saracoglu, kde hráva svoje zápasy Fenebahce Istanbul. Na impozantnom štadióne sa zajtra očakáva zhruba 25-tisícová kulisa, ktorá bude hnať dopredu futbalistov v žlto-modrých dresoch. Pôjde o štvrtú konfrontáciu oboch súperov za ostatných 5 rokov. V roku 2018 v Európskej lige vyhral každý svoj domáci zápas, v prvom tohtoročnom sa v Trnave tešili hostia, ktorí vyhrali 2:1.  

„Za celú kabínu môžem povedať, že sa veľmi tešíme na zápas. Nemáme čo stratiť v tom zápase, vieme aká kvalita proti nám stojí, aká atmosféra nás čaká a chceme si to čo najviac užiť,“ povedal na predzápasovej tlačovej konferencii Ján Bernát, ktorý by mal zajtra nastúpiť  stredovej formácii.

Domáci sú jasným favoritom a budú to chcieť potvrdiť, lebo po výbornom vstupe, keď vyhrali prvé tri zápasy v skupine, následne podľahli Ludogorcu aj Nordsjaellandu a postup musia potvrdiť v zajtrajšom zápase. „Neskladáme zbrane dopredu. Vieme, akí hráči tam sú, ale aspoň mne to dodáva motiváciu sa s nimi porovnať. Určite nám ukážu, čo musíme zlepšiť a veríme, že ich potrápime. Na takýto zápas netreba hľadať extra motiváciu, ten zápas motivuje sám o sebe. My musíme byť pokojní, nemôžeme sa nechať strhnúť atmosférou. Myslím, že máme kvalitu na to, aby sme aj my podržali loptu, ale bude to iné ako v našej lige.“

Tréner Michal Gašparík sa po novembrovej reprezentačnej pauze potešil, že sa mu vrátili do zostavy viacerí zranení hráči. Teraz sa situácia opäť komplikuje, keď zo základnej zostavy nemôže počítať so Štetinom, Danielom, Bainovičom a Mikovičom. „Bez ohľadu na to, kto proti nám stojí, tak sa snažím dať najlepšiu možnú zostavu v aktuálnej forme. Vyskočili nám zranení hráči, ale verím, že tí, čo naskočia, si s tým poradia. Museli sme alternovať v záložnej aj v obrannej formácii, ale každý v kádri je nahraditeľný a každý kto nastúpi má svoju kvalitu.

Mikovič len dnes ráno vypadol z výpravy pre zvýšenú teploty a virózu. Keď bol prednedávnom zranený, zaskakoval na jeho poste Erik Daniel, ale ten sa zranil v Žiline. Kazeem Bolaji je zranený prakticky od zimnej prípravy. „Neviem prečo, ale s touto pozíciou máme dlhodobo problémy a stále nám vypadávajú hráči. Ostali nám dve možnosti – buď tam dám mladého Breznika, alebo o niečo skúsenejšieho Šuleka, ktorý to však bude mať ako pravák cez nohu. Uprednostňujem väčšie skúsenosti, lebo dávame šancu dvom mladým stopérom a nechcem na Fenerbahce riskovať s tromi mladými hráčmi v línii,“ povedal tréner Gašparík.

13.12.2023
13.12.2023