Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Mikovič: „Veríme, že ešte poskočíme na druhé miesto“

Mikovič: „Veríme, že ešte poskočíme na druhé miesto“

spartak |

02.03.2024 |

Rozhovory

Spartak si v predchádzajúcom kole poistil postup do hornej šestky a v poslednom zápase základnej časti sa mohol dobre naladiť na dôležité zápasy v nadstavbe. Do derby v Bratislave mohli spartakovci nastúpiť bez výsledkového tlaku, čo mohla byť ich výhoda.

Opäť však inkasovali hneď z prvej nebezpečnej akcie zápasu, ktorá sa začala pred šestnástkou Slovana. Kým slovanisti sa pri náznakoch problémov nerozpakovali v strede poľa pomôcť si taktickým faulom, Trnavčania neprerušili ani Kankavu, ani Barseghjana a Weiss už mal potom uľahčenú pozíciu, ktorú rutinérsky využil.  

„Najväčší problém bol v tom repressingu. Traja hráči boli okolo hráča Slovana, ktorý aj tak dokázal loptu prestrčiť na Barseghjana. To bol problém. To, že ju ľavačkou zobral dovnútra, to sa deje. Učíme chalanov brániť takúto kontru. Situácia bola traja na troch a myslím, že všetko bolo v poriadku, mali to rozobraté tak, ako mali. Ale potom je tam tá kvalita útočiaceho hráča. Kiko Koštrna ho aj zachytil, ale už tam chýbala tá stotinka a ten detail, ako to Vlado zakončil. Dostal to v pravý čas, keď zmenil trajektóriu pohybu. Môžete mať detailne natrénovaný pressing, ale hráči vám z toho aj tak vyjdú, to je o kvalite,“ analyzoval zlomový moment zápasu tréner Trnavy Michal Gašparík.

Slovan sa po vedení viac stiahol, hrozil z brejkov a hoci hráči Spartaka mali častejšie loptu na nohách, do šestnástky ich s ňou nepúšťal. Kým vo zvyšku prvého polčasu chýbali často len decimetre, v tom druhom nedovolili domáci svojmu súperovi ani náznak zvratu. Naopak, v samom závere Zmrhal šikovnou a nečakanou strelou potvrdil tri body.  

„V čase, keď sa máme nadýchnuť pred koncom a urobiť nápor, tak dostaneme druhý gól. Klasicky sme začali hrať, ale oni majú silné brejky a dostali sme prvý gól. Bol to ďalší zápas, v ktorom sme si proti Slovanu nevypracovali poriadnu šancu. V útočnej fáze sme dnes boli slabí,“ povedal po zápase Martin Mikovič, ktorý vystriedal v polčasovej prestávke zraneného Kristiána Koštrnu.

Slovan zrejme obháji svoj titul, no Spartak bude mať v tejto sezóne ešte dve príležitosti pripomenúť si  ako chutí výhra v derby. Najbližšie už o dva týždne. Teraz už pôjde o všetko a v najbližších desiatich zápasoch sa rozhodne, čí bude sezóna úspešná.

„Sme v šestke a teraz si to tam rozdáme. Všetci chcú ísť do Európy, tlačia na nás mužstvá zospodu. Bude to desať zaujímavých kôl. Jeseň bola náročná, ale zvládli sme ligu aj pohár. Celý klub sme zamakali, teraz si užijeme šestku a verím, že na konci sa budeme tešiť a poskočíme na druhé miesto,“ dodal Mikovič.

Trnava začína už túto nedeľu o 17:30 proti Dunajskej Strede, pred ktorou má náskok dva body a pred dvoma týždňami s ňou doma prehrala.

Celý program Spartaka v nadstavbovej časti.

02.03.2024
02.03.2024