Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

16:00

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Michal Šulla novým brankárom Spartaka

Michal Šulla novým brankárom Spartaka

spartak |

28.09.2023 |

Správy

Spartak začínal prípravu na novú sezónu s päticou brankárov a vyzeralo to, že tento post bude bezproblémový. Talentovaný Patrik Vasil tak mohol odísť na hosťovanie do Malženíc. Bohužiaľ, vo futbale je máločo garantované. Ľuboš Kamenár musel podstúpiť operáciu ramena a najnovšie sa zranil aj Dobrivoj Rusov, ktorý má trhlinu v chrupavke v operovanom kolene a bude dlhšie pauzovať.

Tréner brankárov Pavel Kamesch tak má k dispozícii už iba dvojicu Dominik Takáč – Martin Vantruba. Klub, ktorý stále účinkuje v troch súťažiach tak musel zareagovať a získať tretieho brankára. Do konca roka tak angažoval skúseného gólmana Michala Šullu.

Rodák z Myjavy začínal zbierať svoje ligové štarty v tomto meste, postupne sa cez Senicu, kde strávil 5 sezón, dostal do Slovana, kde strávil ostatných šesť sezón. Dovedna má na svojom konte 165 ligových zápasov, v ktorých zaznamenal 45 čistých kont.

Bol stabilným členom reprezentácie do 21 rokov a 3 zápasy odchytal aj seniorskom áčku. „Som tu len pár hodín, dnes som absolvoval prvý tréning a zatiaľ sa zoznamujem s prostredím. Prišlo to tak nečakane. Volal mi Pali Kamesch, že má trocha problém s brankármi, že sa mu dvaja zranili a či by som mal záujem prísť pomôcť. Nemal som nad čím rozmýšľať a hneď sme sa dohodli aj s pánom prezidentom. Trocha ma mrzí, že je to na úkor toho, že sa chalani zranili, čo mi je veľmi ľúto. Viem, čím si Dobo prechádza, aj ja som to zažil,“ hovorí nový prírastok do klubu po úvodnom tréningu, ktorý mal sám s trénerom, keďže mužstvo dostalo po včerajšku voľno.

Šulla strávil veľkú časť svojej kariéry u najväčšieho rivala Spartaka v Bratislave a nie je to ani prvý, ani posledný futbalista, ktorý počas svojej kariéry oblečie oba dresy. „Asi to nebude jednoduché, ale verím, že fanúšikovia pochopia môj úmysel pomôcť klubu a bude všetko OK.“

Fanúšikov Spartaka možno veľmi rýchlo presvedčiť výkonmi na ihrisku, tak ako sa to podarilo napríklad Erikovi Danielovi. Tréner brankárov Pavol Kamesch má v tomto jasno: „Už v lete nám vypadol Ľubo Kamenár, teraz sa Dobovi objavili problémy s tým kolenom, takže sme potrebovali rýchlo zareagovať. Mišo bol v tejto situácii najschodnejšia alternatíva. Veľmi dobre ho poznám, aj jeho charakterové vlastnosti aj jeho brankárske schopnosti. On sa stotožnil s úlohou, ktorú by tu plnil počas tej polsezóny, na ktorej sme zatiaľ dohodli. Všetko je však otvorené a v zime to môžeme prehodnotiť. Sme radi, že tu je a vystužili sme brankársku sekciu.“

28.09.2023
28.09.2023