Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Martin Škrtel: „Keď som sa rozhodol, chcel som tam všetko!“

Martin Škrtel: „Keď som sa rozhodol, chcel som tam všetko!“

spartak |

08.09.2023 |

Správy

Do slovenských kín mieri film o jednej z najväčších futbalových legiend, ktorou je bývalý obranca FC Liverpool či kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel. Autorom prvého dokumentárneho filmu o futbalistovi na Slovensku je Petr Větrovský, ktorý je zároveň úspešný režisér filmu Attila a Jan Koller. Film, ktorý si budú môcť prvýkrát užiť fanúšikovia špeciálne na štadióne Antona Malatinského v Trnave už 10.9. (nedeľa) si už pochopiteľne pozrel aj samotný Škrtel, ktorý ho bezprostredne po jeho zhliadnutí pre autorov otvorene okomentoval.

„Nechcel som do výroby filmu zasahovať, mal som úplnú dôveru v ľudí, ktorí na ňom robili. Musím povedať, že tú dôveru rozhodne nesklamali. Niektoré pasáže boli veľmi dojemné, niektoré menej. Môj život nebola určite priamka, boli tam momenty, na ktoré by som najradšej zabudol, niektoré naopak budem chcieť mať v pamäti do smrti. Myslím, že to bolo vystihnuté vo filme dobre a verím, že to, ako sa ten film páčil mne a všetkým, ktorí ho so mnou pozerali, tak sa bude páčiť aj ľuďom v kinách,” konštatoval štvornásobný víťaz ankety futbalista roka.

Jedinečný film o jednej z najuznávanejších športových osobností Slovenska trvá hodinu a 37 minút. Diváci sa vydajú na kľukatú dráhu vo veľkých výškach, ktorá je Martinovi v mnohých smeroch vlastná. „Takisto ako sa ten film sa volá Buď alebo, také asi budú aj reakcie na film. Myslím to tak, že takisto ako mám na Slovensku a vo svete fanúšikov, tak mám aj ľudí, ktorí mi fandia menej. Určite sa tak objavia aj negatívne reakcie. Rovnako ako nebol futbalový život priamy, tak nemusia byť priame ani reakcie a som na to pripravený.”

Škrtel na nedávnej tlačovej konferencii novinárom priznal, že nie vždy bol úplne otvorený a naklonený publicite. V istom momente jeho kariéry by sa dalo povedať, že si svoje súkromie strážil a otázky od novinárov takmer vôbec neprijímal. Aj preto mnohých fanúšikov, odborníkov, hráčov, trénerov a v neposlednom rade novinárov prekvapilo, že nový film bude práve o Martinovi. „Bavili sme sa o tom aj s manželkou, či do toho ísť. Tak ako sme otvorili súkromie, tak sme to predtým nikdy nespravili, aj keď sa niečo už na verejnosti objavilo. Takže to bola najväčšia otázka, ktorú som mal nezodpovedanú sám v sebe. No keď už som sa raz rozhodol do toho ísť, tak som chcel aby tam bolo všetko, či už z rodiny samotnej, alebo z rodičov, súrodencov a rovnako futbalové veci, ktoré nikto predtým nevidel.“

Martin Škrtel bol dnes hosťom aj vo vysielaní Trnavského rádia, kde prezradil aj zaujímavosti z natáčania a predstavil aj program blížiacej sa premiéry.

Rozhovor si môžete pozrieť tu: https://fb.watch/mWB8D7EQ8t/

Vstupenky na predpremiéru: https://cityarena.maxiticket.sk/letne-kino-film-martin-skrtel-2023-trnava

08.09.2023
08.09.2023