UEFA Konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

UEFA Konferenčná liga

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

FK Sarajevo

21:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / „Máme im čo vracať, domáce zápasy musia vyzerať inak“

„Máme im čo vracať, domáce zápasy musia vyzerať inak“

spartak |

09.03.2024 |

Správy

Pred nedeľným šlágrom prvého kola nadstavby Niké ligy medzi Spartakom Trnava a Dunajskou Stredou sa udeje milá slávnosť, keď Martin Mikovič dostane ocenenie za Gól mesiaca február. Zaznamenal ho práve do siete Dunajskej Stredy pred tromi týždňami, keď v samom závere korigoval stav na 1:2. Je to v tejto sezóne po Bainovičovi (ten dvakrát) a Zeljkovičovi tretí spartakovec s takýmto ocenením.

Mikovičovi sa ho podarilo získať po druhýkrát. Prvý raz ešte pred jedenástimi rokmi, keď trafil pod brvno v zápase Trnava – Trenčín. V ňom Spartak dokázal otočiť zápas z 0:1 na 1:2.

„Vtedy sa tá anketa iba rozbiehala a vyhral som za gól proti Trenčínu. Teraz je to druhá trofej. Ten gól bol pekný, ale neznamenal pre nás nič, len ja dostanem nejakú sošku a mládež dostane šek,“ hovorí Martin Mikovič, pričom všetko mohlo byť inak, keby rozhodca nezrušil Ďurišovi vyrovnávajúci gól po intervencii od videorozhodcu, ktorý našiel ofsajd.

„Keby ten gól prišiel v čase, keď dal Miško Ďuriš gól, tak by bol víťazný, ale ktovie akoby sa tá situácia celá vyvíjala. Zápas s Dunajskou Stredou však nebol v prvom polčase z našej strany dobrý, nehrali sme agresívne. Oni hrali celý čas s brankárom a do nejaké pressingu sme sa nedostali. Druhý polčas sme na nich vybehli a ten zápas sme mali vyhrať. Škoda toho neuznaného gólu a že sme hneď dostali druhý. Máme im čo vracať a keď chceme hrať Európu, tak domáce zápasy s Dunajskou Stredou musíme zvládnuť.“

Zápas mohol a mal byť iný. Teraz dostal Spartak druhú šancu na opravu a všetci v šatni sú odhodlaní sa revanšovať. Vedia aj čo by malo na súpera platiť. „Pekný návod sme si dali s Banskou Bystricou. Od začiatku sme boli aktívni a to Trnave svedčí, hrať doma takýto nátlakový futbal. Keď napadneme stopéra a on to dá brankárovi, je ťažké napádať aj brankára. Keď má dobrú nohu, tak z toho vyjdú, ale pokúsime sa vystihnúť rozohrávku, ako sa to teraz podarilo Kelvinovi v Michalovciach. Oni určite budú chcieť hrať futbal zozadu, a keď na nich vyletíme, môžeme chytiť tempo a potrebujeme aj ľudí strhnúť.“

V nedeľu sa začína nadstavba o titul a najmä o umiestnenia, ktoré zaručujú pohárovú miestenku. Spartak zatiaľ počas jari striedal výhry a prehrami, keď sa mu darilo najmä v domácom pohári. Teraz potrebuje a chce zabrať aj v lige. „Mysleli sme, že tú šestku budeme mať skôr uzatvorenú, že sa budeme pozerať skôr dopredu a poskočíme na 2. miesto. Zápasy sa tak vyvinuli, že sme bojovali s Bystricou o šestku. Toto je nová súťaž, musíme vyhrávať zápasy doma, zvonku priniesť nejaké body a musíme zápas s Dunajskou Stredou zvládnuť, keď hráme doma,“ dodal trnavský kapitán.

Zápas s Dunajskou Stredou bude mať v Trnave výkop v nedeľu 10. marca od 17:30 a vstupenky s v predaji online aj vo fanshope na štadióne.

Okrem tradičnej akcie pre mamičky s deťmi a deti v skupinách, budú mať tentoraz voľný vstup na zápas všetky ženy.

09.03.2024
09.03.2024