Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

16:00

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / M. Gašparík: „Chceme tri body“

M. Gašparík: „Chceme tri body“

spartak |

15.09.2023 |

preview

Prvýkrát v tomto ročníku nastúpi Spartak v ligovej súťaži v sobotnom termíne. V Michalovciach sa v 7. kole stretne s domácim Zemplínom.

Východniarom sa zatiaľ nedarí. Hneď v úvodnom kole prekvapivo získali bod za bezgólovú remízu s Dunajskou Stredou, no odvtedy bodovo mlčia. V závere prestupového obdobia sa však Michalovčania tradične posilnili. Prišiel nigérijský stredopoliar Abdul Zubeiru, známy zo svojho pôsobenia v Trenčíne, do známeho prostredia sa vracia stopér Michal Jeřábek a na Slovensko sa prišiel opäť aj Gino van Kessel. Pred siedmimi rokmi bol v trenčianskom drese kráľom ligových strelcov a skúsenosť má aj z pôsobenia v Trnave.

„Uvidíme, čo budeme brať po zápase, ale pred zápasom by sme chceli výhru. Už to budú iné Michalovce, priniesli hráčov, budú konsolidovaní, mali reprezentačnú prestávku na to, aby potrénovali. Bude to ťažký zápas pre nás, budeme chcieť tri body, ale uvidíme, aký bude výsledok,“ hovorí Michal Gašparík.

Stretnutie oboch súperov bude jubilejným dvadsiatym v lige. V tých doterajších sa body delili len raz a 12-krát vyhral Spartak. Michalovce zdolali spartakovcov naposledy pred takmer tromi rokmi, keď na Štadióne Antona Malatinského vyhrali 2:1 po dvoch góloch Taiwa.

Michalovce v Slovenskom pohári vyhrali v 2. kole v Rožňave 1:0 po góle Pavúka. Spartak postúpil tento týždeň po hladkom víťazstve v Šuranoch.

„Po pohári sa naplno koncentrujeme na ligu, kde to potrebujeme zlomiť lepšou šnúrou vyhratých zápasov. Chceme to naštartovať hneď v Michalovciach a urobíme pre to všetko,“ povedal strelec pohárového hetriku Jakub Paur.

Spartak v posledný deň prestupového obdobia získa do svojich radov trojicu hráčov. Ɖurič má menšie zranenie, ale Ďuriš s Bernátom si odkrútili premiérový polčas v trnavskom drese. Budú k dispozícii Gašparíkovi aj v Michalovciach. Ján Bernát je rodákom z Prešova a na východ krajiny sa teší. „Určite prídu nejakí moji rodinní príslušníci a ja sa na to teším, že ma dlhšom čase uvidia. Bude to pre mňa extra motivácia a teším sa na ten zápas.“

Zápas sa 16. septembra začína o 18:00 a v priamom prenose ho bude vysielať streamovacia služba VOYO.

15.09.2023
15.09.2023