Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

16:00

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Liga sa síce skončila, ale mládežnícke tímy ešte naplno zarezávajú v prípravných zápasoch

Liga sa síce skončila, ale mládežnícke tímy ešte naplno zarezávajú v prípravných zápasoch

spartak |

05.12.2022 |

Mládež

Chlapčenské mládežnícke kategórie odohrali počas uplynulého víkendu predposledné zápasy tohto kalendárneho roka. Nasledujúci víkend čaká na devätnástku Domino Bratislava, súper sedemnástky je ešte vo fáze riešenia a šestnástka si zmeria sily s Petržalkou. Starší žiaci budú hostiť české Slovácko a mladší žiaci pre zmenu vycestujú do Trenčína. Na trnavské dievčatá čaká trojdňový turnaj v Maďarsku.

FK Lokomotíva Trnava U19 – FC Spartak Trnava U19 0:0

Šesť hráčov plus brankár z kategórie U19 trénovali a absolvovali zápasy zimnej Tipsport ligy s A mužstvom. Preto dostali v prípravnom zápase s mestským rivalom priestor hráči s menšou minutážou v lige a takisto mladšie ročníky. Gól sa však nepodarilo streliť ani jednému tímu, a preto sa zápas skončil remízou 0:0.

Peter Gaži: „Do priateľského zápasu proti druholigistovi sme nastúpili bez siedmich hráčov, ktorí mali počas týždňa možnosť odohrať dva zápasy za A mužstvo. Napriek tomu sme odohrali zápas v dobrej intenzite, čomu prispel dobrým výkonom aj súper. Nespokojní môžeme byť akurát s hrou v poslednej tretine ihriska, kde by som očakával výraznejšiu rozdielovosť ofenzívnych hráčov a takisto vyššiu efektivitu zakončenia.“

FC Spartak Trnava U17 – FK Lokomotíva Trnava U17 12:0 (6:0)

Mladšie dorasty mali hrať pôvodne proti Slovanu Bratislava, ale kvôli chorobe v tíme súpera sa stretnutia neodohrali. Sedemnástke sa na rýchlo podarilo vybaviť prípravný zápas s trnavskou Lokomotívou, ktorej nastrieľali 12 gólov. Bukovský sa presadil hneď šesťkrát, Špačinský strelil hetrik, Adamkovič vsietil dva góly a jeden raz sa zapísal do listiny strelcov Hesko. Najmladším dorastencom sa po zrušení pôvodného stretnutia nepodarilo naplánovať nový zápas.

Patrik Malý: „V derby zápase v rámci Trnavy sme odohrali veľmi dobrý zápas. Podarilo sa nám vsietiť dostatočný počet gólov a ďalšie príležitosti sme nevyužili. Hráčov môžeme pochváliť za prístup k zápasu. Pozitívom bolo i zaradenie niekoľkých hráčov z mladšej kategórie, čím môžu vytvoriť do budúcna väčšiu konkurenciu v rámci kategórie U17.“

ETO Györ U15 – FC Spartak Trnava U15 2:4 (1:2)

Najstarší žiaci odohrali prípravný zápas v susednom Maďarsku, kde ich hostil celok ETO Györ. Naši futbalisti zápas zvládni na výbornú a vďaka hetriku Terenkova a jednému gólu Vetešku zvíťazili 4:2.

Tomáš Kánik: „Ak hodnotím zápas celkovo, tak v obidvoch fázach hry sme pôsobili lepšie ako súper. Boli sme lepší v útočných kombináciách a aj v pressingových situáciách. Niektorí hráči ale nepredviedli takú kvalitu na lopte, akú by sme chceli, čo nám neumožnilo byť ešte lepší v držaní lopty. Góly sme inkasovali z penalty a zo sporne odpískanej štandardnej situácie. My sme všetky štyri góly strelili po pekných akciách, za ktoré chcem hráčov pochváliť.“

FC Spartak Trnava U14 – MFK Ružomberok U14 5:1 (1:1)

Po jesennej časti si štrnástka zmerala v tomto kalendárnom roku ešte sily s Ružomberkom, ktorý je v prvej lige, v skupine stred, na štvrtom mieste. Po remízovom prvom polčase 1:1 prebrali iniciatívu zápasu do rúk naši hráči a štyrmi gólmi si zaistili vysoké víťazstvo v pomere 5:1. Do listiny strelcov sa zapísal dvakrát Fojta, raz Hečko s Magdolenom a hostia si strelili jeden vlastný gól.

Dávid Miškovič: „V prvom polčase sme videli prevažne medzi šestnástkový futbal, kde miestami držalo loptu viac jedno mužstvo a neskôr druhé. Šancí bolo minimum. Pribúdajúcimi minútami sme stupňovali tempo a dostali sa viac do zápasu. Druhý polčas patril nášmu mužstvu, súpera sme kombinačne rozobrali a chalani predviedli perfektný ofenzívny výkon. Takmer každá akcia išla cez výborne hrajúceho Hečka. V posledných tréningoch bol naším cieľom stredový pressing, ktorý predviedli hráči po väčšine zápasu ukážkovo.“

1. FC Slovácko U13 – FC Spartak Trnava U13 3:3

Proti zahraničnému súperovi si zahrali aj tímy mladších žiakov. Trinástka odohrala remízový zápas v Slovácku, kde výsledok zariadili presnými zásahmi Martinkovič, Holbík a Zajánoš. Spartakovci mohli aj zvíťaziť, ale ich pokutový kop zostal nevyužitý.

Tomáš Vričan: „Začali sme veľmi aktívne, už v prvých sekundách sme si vďaka rýchlej akcii vybojovali pokutový kop, ktorý sme, bohužiaľ, nevyužili. V prvých pätnástich minútach sme diktovali tempo hry, predvádzali sme kvalitu v postupnom útoku a držaní lopty. Podarilo sa nám vytvoriť aj niekoľko dobrých príležitostí. Súper skóroval z ojedinelej šance. V druhej polovici prvého polčasu sa už hra vyrovnala. Nám sa po našej aktivite podarili vstreliť gól a vyrovnať. V druhom polčase sa pokračovalo vo vyrovnanom zápase. Z úvodu hrozili viac domáci a aj vďaka väčšiemu množstvu striedajúcich hráčov nás začali prehrávať v strede poľa. Počas druhého polčasu sa striedali pasáže, v ktorých sme boli mierne lepší my a v ktorých bol mierne lepší súper. Konečné skóre 3:3 je preto asi zaslúžené. Pozitívom bolo určite držanie lopty, zmena ťažiska hry, postupný útok a medzihra. Problémy sme však mali pri bránení a rýchlosti reakcie po strate lopty, čiže pri zmene z útočných povinností do tých obranných. Tiež nám chýbalo lepšie rozhodovanie sa vo finálnej a predfinálnej fáze, ktoré by nám pripravilo viac gólových príležitostí.“

1. FC Slovácko U12 – FC Spartak Trnava U12 5:1 (1:1)

V zápase najmladších žiakov sa tešil z triumfu náš český súper. Po remízovom prvom polčase 1:1, kedy sa presadil Junas, začali dominovať domáci a strelili ďalšie štyri góly. Takisto ani dvanástka nevyužila možnosť zahrávať pokutový kop.

Michal Gazdík: „V prvom polčase sme mali výbornú ponukovú činnosť, aj napádanie súpera, z ktorého vyplynulo množstvo gólových šancí a pološancí. Tie sme ale až na jednu situáciu nedotiahli do gólového konca. Chýbala nám lepšia finálna prihrávka a kvalitnejšie zakončenie, aj keď jeho početnosť bola výborná. Do druhého polčasu sme nevstúpili najlepšie a inkasovali sme hneď na jeho začiatku na 1:2. Následne sme nepremenili pokutový kop a hra sa nám úplne rozpadla. Nevedeli sme sa presadiť postupným ani rýchlym protiútokom a súper nás predčil vo všetkých herných činnostiach.“

Prípravka do 7 rokov, teda naša najmladšia mládežnícka kategória, sa v sobotu zúčastnila turnaja v Trebaticiach pri Piešťanoch, kde sa po triumfe nad domácimi, FŠM Nutriachievers, FK Račou, Dominom Bratislava, MFK Dolným Kubínom a ŠK Modrovou stali celkovými víťazmi s impozantným skóre 46:3. Jednalo sa tak o ich vôbec prvé zlaté medaily, ktoré ich budú s určitosťou motivovať do ďalšej práce. Max Kardoš si zároveň odniesol individuálne ocenenie za najlepšieho hráča turnaja.

V utorok o 13:30 čaká na dorastenecké kategórie a ženy v jednej z kinosál Cinemaxu v City Aréne prednáška na tému „Duálna kariéra vo futbale,“ ktorú organizuje SFZ v spolupráci s Ligou na ochranu slovenských športovcov. Súčasťou prednášky bude aj premietanie filmu o Martinovi Murckovi.

Tagy:
05.12.2022
05.12.2022