Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Laser aréna, voľno a zajtra pohár

Laser aréna, voľno a zajtra pohár

Ľuboš Sarnovský |

27.09.2022 |

Správy

Spartakovci si užili prvý voľný víkend od začiatku sezóny. Po štyroch zápasoch v Európskej konferenčnej lige, jedenástich ligových dueloch a jednom v domácom pohári mali menej náročný týždeň a tri dni úplného voľna. Pravda, netýkalo sa to reprezentantov, ktorí mali svoje povinnosti. Dominik Takáč bol so slovenským výberom, Milan Ristovski nastúpil v oboch zápasoch Ligy národov v základnej zostave Severného Macedónska, Sebastiana Kóšu čaká dnes odveta baráže proti Ukrajine v boji o postup na majstrovstvá Európy do 21 rokov a s dvadsiatkou je v ďalekom Uzbekistane Marek Ujlaky.

„Trénovali sme iba do štvrtka a ukončili sme týždeň teambuildingom. Boli sme v laser aréne, zabavili sme sa možno trošku ako malí chlapci, ale bolo to dobré a splnilo to účel. Potom sme to rozpustili a chalani si užili tri voľno. Ja som odcestoval a strávil som nejaký čas s rodinou. V pondelok sme sa stretli nabití novou energiou a ideme pracovať,“ povedal na úvod rozhovoru tréner Spartaka Michal Gašparík. Niektorí hráči zobrali „bojovanie“ v laser aréne so všetkou vážnosťou a jeden člen realizačného tímu skončil v zápale hry aj s viacerými šrámami. Každopádne, všetci si užili nielen hru, ale aj simuláciu virtuálnej reality, ktorá zasa narobila problémy s rovnováhou.

Viacerým hráčom prišla pauza vhod, aby si mohli doliečiť zranenia. Nie všetci však stihnú zajtrajší pohárový zápas, ba ani najbližší ligový duel v nedeľu v Zlatých Moravciach. „Hráči sa doliečujú, len to dlhšie trvá. Buki potrebuje ešte nejaké dva týždne, aby mohol naplno trénovať. Pribudol tam Kubo Paur, ktorý po derby so Slovanom zistil, že má nalomenú kostičku v nohe a tiež potrebuje liečbu. Veríme, že nie dlhú. Pozitívne je, že Tumma, ktorý sa zranil ešte pred Slovanom a bolo podozrenie, že má roztrhnutý väz, tak sa to nakoniec nepotvrdilo a čaká ho kratší oddych od futbalu. Ostatní sú k dispozícii.“

Spartak sa zajtra predstaví od 15:30 v 3. kole Slovnaft Cupu v Trenčianskych Stankovciach. Miestny OŠK prešiel zatiaľ v pohári cez Partizánske (5:0) a Nové Mesto (2:0). V dlhodobej súťaži je vo svojej 5. lige severozápad na 7. mieste. Spartak sa v predchádzajúcom zápase potrápil s Bolerázom, keď postúpil až po penaltách a toto už nechce tentoraz zopakovať.

Michal Gašparík po reprezentačnej pauze a pred pohárovým zápasom

„Sebo Kóša už bude zajtra s nami, Ristovski sa pripojí neskôr, chýbať bude aj Ulino. Šancu dostanú aj mladší chalani, ktorí menej hrávajú, ale gro budú hráči, ktorí hrajú stabilne. Nechceme nič podceniť, aby sa neopakoval zápas s Bolerázom a verím, že postup si postrážime,“ zakončil Gašparík.

Ako bolo avizované, spartakovci sa musia v najbližších týždňoch zaobísť bez domovského trávnika na Štadióne Antona Malatinského. Od včera na ňom prebieha výmena trávnatej plochy. Postupne sa frézuje vrchná vrstva, ktorú nahradí nová. Najbližší zápas sa teda v Trnave odohrá až 11. novembra, keď privítame Skalicu.

27.09.2022
27.09.2022