UEFA Konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

UEFA Konferenčná liga

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

FK Sarajevo

21:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Koštrna: „Rakow bol hrateľný, škoda“

Koštrna: „Rakow bol hrateľný, škoda“

Ľuboš Sarnovský |

11.08.2022 |

Správy

Po prehratom prvom zápase o dva góly, navyše na domácom ihrisku, cestovali Trnavčania na odvetu do Czestochowej s jediným možným scenárom. Streliť gól skôr ako súper, čím by si vynútili psychickú výhodu, ktorú chceli vzápätí pretaviť na zmazanie manka. Plán to bol sľubný, no mal do toho čo povedať aj súper. Prvú tutovku mali domáci, ale Tudor ju zahodil. Potom prišiel okamih severomacedónskeho útočníka Ristovskeho, ktorý bol sám v streleckej pozícii pred mladučkým domácim brankárom. Vypálil však tak, že ho skôr v strede bránky trafil, akoby domáci gólman ukázal svoju šikovnosť. Všetko teda mohlo ísť podľa plánu, no nešlo. Do druhej polovice prišli aj noví hráči a znova to bol Ristovski, ktorý sa po Danielovej prihrávke ocitol sám pred bránkou a stačilo ju trafiť. Možno zbytočne chcel strelou roztrhnúť sieť, radšej mal loptu umiestniť. To, že prišiel trest v podobe gólu v Takáčovej sieti, je už len logickým vyústením koncovky v oboch zápasoch.

„Ak by sme tu dali v 30. minúte gól, tak verím, že celý dvojzápas sa zmení a boli by sme zrazu vo výhode. Domáci by sa dostali pod tlak, aj vzhľadom na to, že posledný zápas s Górnikom prehrali, prehrávali by teraz, čiže by sme mali ďalšie gólové príležitosti. Na druhú stranu, pokiaľ hráte s Rakowom, ktorý je kvalitatívne lepší ako vy a je to veľmi dobré mužstvo do defenzívy, tak veľa šancí neočakávate. Očakávali sme však, že doma neprehráme 0:2. Ak by bolo doma napríklad 0:0, tak ten zápas tu by bol oveľa ťažší pre domácich. Ani oni nemôžu povedať, že bol ľahký, lebo za stavu 0:0 sme tie šance mali dve. To je však minulosť a ja gratulujem domácim k zaslúženému postupu,“ povedal po stretnutí tréner Michal Gašparík, ktorý priznal, že postup si jeho zverenci premrhali v prvom zápase. Preto nedokázali prekročiť svoj tieň a vyradiť nasadeného súpera.

„Toto je realita. Pokiaľ je slovenský tím v 2. predkole favoritom, tak väčšinou postúpi. Veľa zaváhaní nie je, čo si môžeme vážiť. Keď príde do 3. predkola, väčšinou je tam kvalitnejší súper, s vyšším rozpočtom, s lepším zázemím a lepšími hráčmi. S tým nespravíme nič. My sme oproti Rakowu rozpočtovo a finančne menší klub, tak niekde sa to musí odzrkadliť. To všetci videli v dvojzápase na ihrisku. Pokiaľ bola korona a hralo sa na jeden zápas, tam môžete, ale v dvojzápase sa kvalita väčšinou ukáže. Ukázala sa aj v tomto, aj keď bolo to plus mínus vyrovnané, ale kvalitu tam bolo vidno, že Rakow ju mal vyššiu takmer na každej pozícii. Potom ju tiež bolo vidno v tých rozhodujúcich okamihoch,“ dodal Gašparík.

Tlačová konferencia po zápase s Rakówom

Hráči sa po zápase zhodli na tom, že k odvážnemu plánu nebolo až tak ďaleko. Všetko sa to lámalo v kľúčových okamihoch, v ktorých bolo domáci buď šťastnejší alebo úspešnejší. „Mali sme plán čo najdlhšie neinkasovať, aby to bolo hrateľné a vedeli sme, že nejaká šanca príde. Mali sme dvoch útočníkov, chceli sme hrať nátlakovú hru. Prišla šanca Rista, ktorú sme mohli a mali využiť a určite by ten zápas vyzeral inak. Rakow by nebol taký sebavedomý. Hoci sme tú šancu nevyužili, do druhého polčasu sme išli za stavu 0:0 a zasa prišla veľká šanca Rista, škoda, že to nepremenil a tu je ten rozdiel. Keď nevyužijeme takéto šance, v Európe ich nemáme osem ako v našej lige, ale dve-tri, a z toho musíme streliť gól. Podľa mňa to boli dosť veľké šance na to, aby sme ten gól strelili,“ hovoril kapitán Martin Mikovič, ktorého mrzelo, že sa jeho mužstvu pri premieňaní nedarí a nie je to iba v tomto zápase.

Ohlasy po zápase s Rakówom – Martin Mikovič

Sklamaný bol aj Kristián Koštrna, ktorý práve Mikoviča v polčase vystriedal a mal priniesť do ofenzívy čerstvý vietor. „Ja si myslím, že Rakow bol hrateľný. Bolo nám prízvukované, akým štýlom hrajú v domácej lige, akí sú dominantní. Videli sme veľa vecí, veľa videí, kde dokázali zatlačiť veľa mužstiev v poľskej lige, ako Lech Poznaň, či iné kvalitné tímy. V tomto dvojzápase sme ukázali, že ich vieme zatlačiť aj my na ich polovicu, pred šestnástku a dokázali sme si vytvoriť šance. Ja to hodnotím pozitívne a škoda, že sme nepostúpili. Bolo by to krásne, zahrať si so Slaviou slovensko-české derby.“

Ohlasy po zápase s Rakówom – Kristián Koštrna

Matejovi Čurmovi držali v hľadisku palce aj bývalí spoluhráči z Ružomberka, ktorí momentálne hrajú v poľskej Ekstraklase – Kostadinov a Takáč. Spolu s nimi aj viac ako dvesto priaznivcov Spartaka v hosťujúcom kotle, ktorých bolo počuť, no gólová radosť im dopriata nebola.

„Hoci tá kapacita nebola taká, ako na iných štadiónoch, ale fanúšikovia urobili dobrú atmosféru a pomohlo to zápasu. Ja sa teším, že prišli aj tí naši a klobúk dolu pred nimi. Bolo ich počuť a pomohli nám,“ povedal Čurma, ktorý sa so spoluhráčmi v piatok presúva smerom na východ republiky, kde ich čakajú v nedeľu v ligovom zápase Michalovce. Snáď si červeno-čierni napravia chuť a vrátia sa na víťaznú vlnu.

Ohlasy po zápase s Rakówom – Matej Čurma

11.08.2022
11.08.2022