Slovnaft cup

06.03.2024 17:30 , Michalovce

MFK Zemplín Michalovce

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

02.03.2024 17:00 , Tehelné pole

ŠK Slovan Bratislava

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

24.02.2024 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 0

MFK Dukla Banská Bystrica

Niké liga

18.02.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Niké liga

10.02.2024 15:00 , Štadión pod Čebraťom

MFK Ružomberok

1 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Košice zvyknú nosiť šťastie

Košice zvyknú nosiť šťastie

spartak |

02.02.2024 |

preview

Dnes si spartakovci zatrénovali na Štadióne Antona Malatinského a po obede sa vydali smerom na východ Slovenska. Zajtra sa v Košiciach stretnú s domácim FC Košice v dohrávke osemfinále Slovnaft cupu.

Košice sú nováčikom najvyššej futbalovej ligy a v tejto sezóne sa obaja súperi stretli už dvakrát. Doma vyhrali Trnavčania 3:0, v odvete 2:0, pričom v oboch zápasoch skóroval Azango.

„Ideme do Košíc v kompletnom zložení, menšie svalové zranenia mali len Procházka s Gorositom. Ani počas prípravy sme nemali žiadne výpadky, len minimálne. Verím, že máme dostatok informácií o Košiciach, hoci to prvé kolo je iba na základne nejakých prípravných zápasov, ktoré nemáte úplne k dispozícii. Verím, že nám to bude stačiť, aby sme sa dobre takticky pripravili. Je jasné, že nás čaká ťažký zápas, o dosť ťažší, ako keď sme tam naposledy vyhrali. Finále sa hrá v Košiciach, majú motiváciu, že by chceli cez nás postúpiť. Čítal som aj o tom, že nám v dvoch zápasoch nedali gól, to je zasa motivácia navyše. Konsolidovali káder, tréner je tam dlhšie a systémové veci už musia byť vidieť, plus prišli im aj noví hráči. Prvý zápas nie je ideálny, ale verím, že budeme dobre pripravení,“ hovorí tréner Michal Gašparík.

Kým Košice účinkovali v 2. lige, stretli sa obaja súperi v domácom pohári. Aj pred dvoma rokmi v rovnakej fáze v Košiciach vyhrala Trnava 2:1, po góloch Škrtela a Ristovskeho. Pred piatimi rokmi dal oba celky dokopy žreb štvrťfinále. Zápas sa skončil bez gólov, keď Grendel zahodil v druhom polčase penaltu a Spartak napokon dohrával bez vylúčeného Tavaresa. Rozhodoval rozstrel a až po šiestej sérii sa z postupu tešili spartakovci. Zaujímavosťou je, že v oboch prípadoch napokon vyhrali aj celkovo.

 „Hrajú doma, nie je to liga, ale pohár a vedia, že keď prehrajú, tak to nevedia napraviť. Hrajú na štadióne, kde sa bude hrať finále a bude to ťažký zápas. Oproti lige to bude o to ťažšie, že je to prvý zápas v novom roku a nevieme čo od nich čakať. Nejaké videá sme videli, ale na ihrisku je to iné. Vieme, kde majú silné aj slabé stránky a verím, že zápas bude o nás. My musíme byť tí dominantnejší a verím, že postúpime. Bolo by krásne zahrať si finále trikrát po sebe. V Košiciach sme už odohrali nejaké zápasy, postúpili sme tam do skupiny Konferenčnej ligy, hrá sa nám tam dobre,“ myslí si Kristián Koštrna.

02.02.2024
02.02.2024