Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:30

MFK Ružomberok

Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Košice nosia zatiaľ šťastie

Košice nosia zatiaľ šťastie

spartak |

13.11.2023 |

Správy

Martin Bukata rozhodol v Košiciach odvetný zápas play off Konferenčnej ligy proti Dnipru-1 a potom nadlho vypadol zo zostavy kvôli zraneniu. Vo štvrtok sa vrátil do zostavy v Dánsku a v základnej jedenástke nechýbal v rodných Košiciach ani v ligovom zápase, ktorý Spartak vyhral 2:0.

„Dobre sa mi tu hralo, lebo sme vyhrali, ale bol to veľmi ťažký zápas. Bojovný, na náročnom teréne, Košice veľmi dobre bránili, nevedeli sme sa tam dostať v prvom polčase a mali sme len jednu strelu. Cez polčas sme si povedali, že musíme niečo zmeniť, aby sme ich prekvapili. Druhý polčas sme dali dva rýchle góly a stačilo to na tri body,“ hovorí stredopoliar Spartaka a prezradil aj to, na čo konkrétne ich v prestávke nabádal tréner Gašparík. „Chcel, rýchlejšiu prácu s loptou a veľa centrov. Tréner nám povedal, že niekto musí urobiť niečo navyše. Košice sa len presúvali, bolo to pomalé. Druhý polčas už prišiel nábeh za obranu a hneď z toho niečo bolo a dali sme gól.“

Spartak sa pomaly derie v tabuľke vyššie a prospievajú mu zápasy na ihriskách súperov, kde ako jediný v lige ešte neprehral. Získal tam až o sedem bodov viac ako doma. Ani hráči si nevedia vysvetliť dôvody. „Ťažko povedať. Doma máme super atmosféru, hoci fanúšikovia nás chodia povzbudzovať aj von. Vonku sa nám darí a bodaj by to takto pokračovalo,“ usmieva sa Bukata.

Michal Gašparík avizoval, že Daniela po štvrtkovom výkone v Dánsku bude častejšie využívať na poste krajného obrancu. V Košiciach nastúpila totožná zostava a Erik Daniel bol opäť v defenzívnej línii. Aj odtiaľ však útočil kedy sa mu naskytol priestor a práve po jeho centri zlomil Spartak srdnatý odpor súpera.  

„Toto víťazstvo bolo veľmi ťažké, lebo to máme teraz náročné. Celý klub si vedieme veľmi dobre, výsledky máme výborné. Vážime si, že sme tu vyhrali a teraz si musíme už odpočinúť.“

Hoci to možno na prvý pohľad nebolo vidno, najvyťaženejší hráči už toho začínajú mať dosť. „Na začiatku sa ťažko rozbiehame, potom sme sa do toho dostali a na konci už nám zasa tie sily dochádzali a bolo to vidieť,“ hovoríErik Daniel, ktorý dúfa v nejaké voľné dni. Michal Gašparík sľúbil hráčom od štvrtka voľno na zotavenie a od nadchádzajúceho pondelka sa už bude celý tím pripravovať na dôležitý súboj v Podbezovej.

„Zatiaľ sa nám tu darí. Ten najdôležitejší zápas sme tu vyhrali s tým Dniprom, lebo sme postúpili do skupiny. Zatiaľ sa sem radi vraciame, ale vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, lebo súper chce zlomiť tú sériu, že to nebude pohodový výlet. Som rád, že zatiaľ sa nám v tejto aréne darí. Mne sa tu páčilo, prišlo veľa ľudí, bola zaujímavá atmosféra a so šťastnejším koncom pre nás,“ povedal tréner Michal Gašparík na margo toho, že od otvorenia Košickej futbalovej arény tu hral Spartak trikrát a vždy sa tešil z víťazstva.

13.11.2023
13.11.2023

This will close in 0 seconds