Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

16:00

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 10:30 , Čatež

NK Bravo

3 : 1

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Kóša má leto plné futbalu takmer bez prestávky

Kóša má leto plné futbalu takmer bez prestávky

spartak |

28.06.2023 |

Rozhovory

Jedným z najvyťaženejších hráčov leta bol bez pochyby Sebastián Kóša. Mladý Trnavčan bezprostredne po skončení sezóny odletel do Argentíny, kde aj so spoluhráčom Marekom Ujlakym, absolvovali majstrovstvá sveta do 20 rokov. Sebo nastúpil vo všetkých štyroch zápasoch a odohral kompletnú minutáž. Slováci postúpili do osemfinále, kde ich vyradili Kolumbia.

„Majstrovstvá boli pre nás neskutočným zážitkom. Bolo to podtrhnuté tým, že s nám podarilo splniť cieľ, ktorý sme si stanovili. Ja osobne som chcel postúpiť ešte ďalej, čo sa, bohužiaľ, nepodarilo. Aj tak je to zážitok na celý život,“ hovorí devätnásťročný stopér.

Ani po návrate na Slovensko si ešte nemohol vydýchnuť, lebo tréner slovenského áčka Francesco Calzona ho povolal na reprezentačný zraz. „Úprimne, bol som veľmi prekvapený, keď prišla nominačka. Nečakal som to, hlavne hneď po tých majstrovstvách, že by nás zavolali. Bola to pre mňa česť, byť tam s takými hráčmi, ktorí sú tam. Je to také zvláštne, že pozerám sa v telke na slovenských reprezentantov a už som s nimi bol aj na tréningu. Bolo to výborné a som veľmi rád za túto skúsenosť.“

To už aj Kóšovi dochádzali batérie, no stihol aj dovolenku, hoci kratšiu ako ostatní. „Všetko má svoje limity a na tom zraze s áčkom som cítil, že už toho bolo dosť. Klub mi však vyšiel v ústrety a dostal som dodatočné voľno. Toho času na regeneráciu bolo dostatok a teraz sa zasa cítim fajn.“

V súčasnosti už sa naplno venuje povinnostiam v Spartaku, ktorý je na sústredení v Slovinsku. Spartakovci odohrali dva kvalitné prípravné zápasy proti chorvátskym ligistom. Kóša odohral proti obom prvý polčas.

„Tie prípravy sú vždy zaberačky. Je však výhoda, že môžeme byť takto pokope a trénovať a že nám bolo umožnené vycestovať na takéto sústredenie. Máme za sebou druhý kvalitný zápas, čo je veľké plus a verím, že úspešne dotrénujeme a budeme po návrate pokračovať v práci v Trnave,“ zakončil mladý obranca, ktorý je počas zranenia Štetinu stopérom číslo jeden.

28.06.2023
28.06.2023