UEFA Konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

UEFA Konferenčná liga

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

FK Sarajevo

21:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Koniec neporaziteľnosti vonku

Koniec neporaziteľnosti vonku

spartak |

08.12.2023 |

Zápas

Štadión Pod Dubňom, Niké liga, 17. kolo, 8. 12. 2023 o 17:30

MŠK ŽILINA
FC SPARTAK TRNAVA

1:0

MŠK ŽILINA:

Belko – Minárik, Stojčevski, Nemčík – Rusnák (90. Javorček), Gidi, Sauer, Bari – Iľko (77. Essomba), Bile (77. Adang), D. Ďuriš

TRNAVA:

Takáč – Šulek (64. Oseni), Koštrna, Kóša, Mikovič (77. Kompan Breznik) – Daniel (38. Ɖurič), Bukata, Zeljkovič (77. Bernát), Ofori, Azango – M. Ďuriš (64. Paur)

Gól: 45. Gidi

ŽK: Bile – Šulek, Bukata, Mikovič, Koštrna

Rozhodoval: Erik Gemzický

1412 divákov

Prvé nebezpečenstvo pred bránkou prišlo v 10. min, keď vyslal Ofori, hrajúci v strede zálohy, strelu spoza šestnástky, ktorá sa obtrela o jedného z obrancov a zmenila smer. Belko však stihol zareagovať a vytlačiť loptu na roh. Ešte väčšiu tutovku mal o desať minút neskôr, keď Šulek našiel v päťke centrom voľného Bukatu, ktorý však zblízka prehlavičkoval bránku. V 25. min zahrával Bukata rohový kop, lopta prešla celou päťkou, ale nikto ju neupratal do siete, až Ofori to skúsil z uhla, ale netrafil.

Po rohu na opačnej strane strieľal Nemčík, ale Kóša loptu vyhlavičkoval ešte pred Takáčom.  Pred koncom polčasu sa pri jednom zo šprintov zranil Daniel a nahradil ho uzdravený Ɖurič. Ten sa postavil do stredu a na kraj sa posunul Šulek.

Pred koncom polčasu sa Bile pekne prekľučkoval v šestnástke Trnavy a akciu zakončil Rusnák strelou z prvej, ale nad bránku. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo ešte do prestávky Gidimu, ktorý z hranice šestnástky trafil presne k tyčke, kam Takáč nedočiahol.

Druhý polčas načal strelou Bari, ale Takáč bol pri bližšej tyčke pripravený. Tréner Gašparík po hodine hry striedal dvojicu hráčov. Po dlhšej dobe sa do hry po zranení vrátil Oseni a na hrot sa postavil Paur.

V 69. min mohol Bile po chybnej Takáčovej rozohrávke zvýšiť, ale trnavský brankár svoju chybu napravil a včas sa vrátil do bránky.

Žilinčanov to nemuselo mrzieť, lebo druhý polčas si aktívnou hrou postrážili. Spartak nepustili do zakončenia, ani do súvislejšieho tlaku, takže si bez väčších problémov ustrážili ďalšie víťazstvo nad Spartakom. Nič na tom nezmenila ani Paurova hlavička, ktorá bola prvým a jediným zakončením na bránku v druhom polčase.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Jaroslav Hynek (Žilina): „Na túto dobu skvelé ihrisko a bolo sa na čo pozerať. Hralo sa o 2. miesto, čo bola motivácia navyše. Je ešte veľa zápasov a bodov pred nami a my sme doma chceli vyhrať. S týmto realizákom sa nám to ešte nepodarilo. Dnes sme boli efektívnejší my Prvú šancu mal súper, ale my sme dali gól do šatne, čo nás povzbudilo, že veci, na ktoré sme sa chystali, sa nám darili. V druhom polčase sme sa sú sústredili na defenzívne situácie, ktoré nám vyšli. Trápia ma brejkové situácie, ktoré sme efektívne nerealizovali. Sme radi, že sme vyhrali, skvelý zápas, pre nás skvelý výsledok.“

Michal Gašparík (Spartak): „Taký vyrovnaný zápas a v takýchto zápasoch býva dôležité, kto dá prvý gól. Mohli sme ho dať my, mali sme vyloženú šancu, ktorú mal Buki, nedlali sme a dostali sme v najnevhodnejšom čase a to veľmi povzbudilo Žilinčanov. V druhom polčase sme si nedokázali vypracovať toľko šestnástkových situácií. Ku koncu sme mali tlak, ale nemali sme vyložené šance. Po dlhom čase sme nedokázali streliť gól a preto sme prišli o peknú sériu bez prehry vonku.“

08.12.2023
08.12.2023