Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / „Kľúčový bude prvý gól“

„Kľúčový bude prvý gól“

spartak |

04.04.2023 |

Správy

Už zajtra môže Spartak Trnava urobiť rozhodujúci krok do finále Slovnaft cupu. V odvete semifinálového zápasu od 18. hodiny privíta AS Trenčín. V prvom zápase sa zrodilo víťazstvo spartakovcov 2:1 a Trnava vyhrala aj oba vzájomné ligové zápasy. Po nedeľňajšom derby teda príde na rad ďalší dôležitý zápas už po troch dňoch.

„Mali sme krátku prípravu. V tomto mal Trenčín 24 hodín navyše, ale my sme sa snažili čo najlepšie zregenerovať. Trenčín poznám veľmi dobre, potrebovali sme len jeden taktický tréning a verím, že nadviažeme na to, čo bolo dobré so Slovanom a ustrážime si jednogólové vedenie,“ hovorí na úvod tréner Michal Gašparík. Hoci sa káder súpera nezmenil, nový bude jeho náprotivok na lavičke Trenčanov. V prvom zápase ich viedol Marián Zimen, v odvete už bude kormidelníkom František Straka.

Ten začal dobre a hneď v prvom zápase prelomil desaťzápasovú sériu bez výhry. Nová metla zvykne dobre miesť, čo môže byť mierna taktická výhoda súpera. „Je to nepríjemné z toho pohľadu, že je to nový tréner, ktorého nepoznáme. Videl som ich posledný zápas s Liptovským Mikulášom, veľa zmien nebolo, ale vyhrali, zlomili ťažkú sériu, psychicky sa nadýchli a neprídu sem odovzdaní. Budeme to mať veľmi ťažké.“

Kvalita by mala byť na strane Spartaka, ktorý ju však musí ukázať aj na ihrisku, nielen papierovo. Trenčania nemajú čo stratiť a budú hrať vabank. Streleným gólom by sa mohli dostať späť do dvojzápasu, inkasovaným si zrejme definitívne zabuchnú dvere. Na remízu hrať nemôžu, takže sa dá očakávať ofenzívne predstavenie, ktoré môže potešiť divákov.

„Kľúčový bude prvý gól. Ak by ho dal Trenčín, tak by sme mohli mať problém, hoci sme na domácom ihrisku, kde vieme takého zápasy otáčať. My sa budeme snažiť dať ten prvý gól a pokiaľ by nepadol žiadny, tak je to pre nás postupový výsledok. Musíme byť aktívni. V defenzívne nám to so Slovanom fungovalo, ale potrebujeme pridať v ofenzíve. Určite nebudeme iba brániť vedenie, ale chceme dať gól, čím by sme sa dostali do psychologickej výhody, čo by nám mohlo stačiť,“ mieni Gašparík.

Kóša je gólovým špecialistom na Trenčín

Ak by sa zrodila bezgólová remíza, tak by sa na konci zápasu tešili domáci. Hrať na 0:0 býva však zradné a málokedy udržateľné. „Máme miernu výhodu, ale doma určite nebudeme hrať na remízu. Keď budeme hrať zodpovedne, verím, že pridáme rýchly gól, čím by sme zápas pomaly uzavreli,“ hovorí stopér Spartaka Sebastián Kóša. Priznáva tiež, že zmena trénera býva impulzom do kabíny, ktorá sa dokáže dvihnúť. „Zažil som to párkrát v Nitre, zmena trénera vie mužstvo trocha zomknúť a o to väčšiu motiváciu budú mať. Určite prídu plní energie, ale verím, že si to postrážime.“

Práve Kóša zavelil v Trenčíne k obratu svojím vyrovnávajúcim gólom. Ako stopér ich veľa nedáva, no zaujímavé je, že zo svojich štyroch presných zásahov v drese Spartaka, boli tri do siete Trenčína. „Padá mi to proti nim, dúfam, že pomôžem tímu a nenahneval by som sa, keby to tam opäť padlo,“ usmieva sa mladík, ktorý je napriek svojim 19 rokom pevnou súčasťou obrannej formácie spartakovcov.

On a jeho spoluhráči v tejto edícii Slovnaft cupu prešli dva razy do penaltovom rozstrele, keď zdolali Boleráz aj Michalovce. Do tretice by si to zopakovať nechceli. „Musíme byť pripravení na všetko, o tom je zápas. Verím však, že ho zvládneme v riadnom hracom čase a nepripustíme drámu.“  

Celý rozhovor so Sebastiánom Kóšom si môžete pozrieť na klubovom youtube kanáli:

04.04.2023
04.04.2023