Slovnaft cup

11.10.2023 15:00 , Prievidza

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom

15:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

08.10.2023 18:00 , Atletický štadión SNP DUKLA

MFK Dukla Banská Bystrica

18:00

FC Spartak Trnava

Európska konferenčná liga

05.10.2023 21:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

21:00

Fenerbahce SK

Niké liga

01.10.2023 18:00 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

0 : 1

FC Spartak Trnava

Niké liga

27.09.2023 20:30 , Štadión Antona Maltinského

FC Spartak Trnava

3 : 0

FC Košice

Niké liga

24.09.2023 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 2

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Keď necháte súpera žiť, tak sa môže prebrať

Keď necháte súpera žiť, tak sa môže prebrať

admin |

01.08.2022 |

Správy

Spartaku sa nedarí z netradičného vyžrebovania, keď hrá prvé štyri zápasy na domácom ihrisku, vyťažiť maximum. Po nečakanej strate s Banskou Bystricou minulý týždeň zakopol aj včera proti ďalšiemu nováčikovi, keď Podbrezová uchmatla bod. Tentoraz to však iný zápas. Kým proti Dukle boli vidno herné trápenie, tentoraz bola na ihrisku zreteľná dominancia domácich.

Prvý polčas musel divákov baviť. Od úvodného hvizdu to bol nátlakový futbal, rýchly gól Yusufa, po ktorom neprišlo tradičné „podradenie“, ale naopak, do Podbrezovej spartakovci naďalej búšili. Aj ich zápas evidentne bavil. Po strate lopty rýchly pressing a hostia sa cez poliacu čiaru dostávali len na krátke výlety s malým počtom hráčov. Zdalo sa, že ďalšie góly sú otázkou času, no ten plynul a skóre sa stále nemenilo, až prišiel polčas.

Aj jeho úvod druhej polovice bol v poriadku, no po hodine hry aj železiari pochopili, že k bodu nie sú tak ďaleko, hoci dovtedajšia prevaha Spartaka velila vyhrávať vyšším rozdielom. Ako povedal tréner hostí Roman Skuhravý, „Počas prvej hodiny sa nebolo o čo oprieť a od čoho sa odraziť. Domáci nás však nechali žiť.“

Táto veta presne vystihuje včerajší zápas. Trnavčania držali Podbrezovú pod vodou, ale vždy ju nechali na chvíľku nadýchnuť sa a namiesto utopenia prišiel trest v podobe náhodného gólu v samom závere.

„Mali sme toľko šancí v prvom polčase, ktoré musíme premeniť, a keby sme dali aspoň dve-tri, tak si to uhráme,“ povedal po zápase Erik Daniel, ktorý po svojom príchode nastúpil prvýkrát v základnej zostave. Dokázal, že napriek tomu, že s mužstvom neabsolvoval prípravu, vysoké očakávania by mohol naplniť. Patril medzi najlepších hráčov na ihrisku, hýril pohybom na oboch krajoch ihriska, dokázal sa presadiť individuálne a zdá sa, že môžeme mať opäť nebezpečné krídlo. Spolupráca s Koštrnom bola miestami, akoby spolu hrali od dorastu. Michal Gašparík po zápase priznal, že ho musel striedať, lebo už mu došli sily.

Erik Daniel: Ak by sme premenili všetky šance čo sme mali, tak vyhráme

Všetko napokon mohlo dopadnúť dobre, ak by v samom závere premenil Boateng svoj samostatný nájazd. Bohužiaľ, aj jeho zakončenie akoby dokumentovalo koncovku trnavských hráčov. Kým v dvoch zápasoch s Banskou Bystricou a Podbrezovou dostali spartakovci tri góly z troch striel na bránku, efektivita pokusov z trnavských kopačiek je oveľa nižšia.

A práve toho môže byť zásadný prvok v boji o postup cez 3. predkolo Európskej konferenčnej ligy. Favoritom dvojzápasu je poľský celok, no bude to musieť potvrdiť. Trnavčania zbrane neskladajú, no na to, aby mohli cez Czestochowu postúpiť, musia svoje šance začať premieňať. Všetci veríme, že to tak bude a vo štvrtok budú fanúšikovia odchádzať zo štadióna v lepšej nálade.

Tagy:
01.08.2022
01.08.2022