Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:30

MFK Ružomberok

Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Katastrofálny vstup do druhého polčasu zobral šance na body

Katastrofálny vstup do druhého polčasu zobral šance na body

spartak |

22.09.2023 |

Rozhovory

Takto si futbalisti Spartaka rozhodne nepredstavovali vstup do skupinovej fázy Európskej ligy. Hoci domáci Ludogorec Razgrad bol jasným favoritom, prehra o štyri góly je príliš krutá. Všetky góly padli až po prestávke.

Tréner Michal Gašparík vsadil na päťčlennú defenzívnu formáciu. Pri neúčasti Štetinu boli v strede Kóša s Gorositom, no Koštrna sa vymenil so Šulekom, ktorý operoval na „jeho“ pravej strane.  

„Nevedeli sme, či bude Tekpetey zľava alebo sprava. Očakávali sme ho napravo, ale majú rýchlostné krídla, preto Šulek, ktorý je rýchlostný typ hral wingbacka. Koštrna, ktor vie dobre pracovať s priestorom hral stopéra. Na piatich obrancov sme hrali preto, lebo ak má súper vyššiu kvalitu v ofenzíve, je náročné posúvať sa v štvorke. Skulinky mali aj proti päťobrancovej formácii. Z pohľadu defenzívy sme to v prvom polčase mali pod kontrolou. Horšie to bolo druhý polčas, ale boli to strely spoza šestnástky, nie vykombinované veci,“ vysvetlil po stretnutí tréner Michal Gašparík.

Najnebezpečnejšieho hráča Razgradu Berbarda Tepketeya teda vyfasoval na opačnej strane kapitán Martin Mikovič. Toho sa síce podarilo eliminovať, ale zastúpili ho spoluhráči, ktorí strieľali góly za neho.

„Nie je to nič príjemné, no v prvom polčase nemal tie lopty. Keď mal voľnosť, dokázal nás tam zamotať. Nepovedal by som však, že dnes hral nejako excelentne a on rozhodol zápas,“ hovoril Mikovič.

Všetci sa zhodli, že zápas rozhodol vstup do druhého polčasu. Dva góly za prvé štyri minúty, potom zahodená najväčšia šanca Spartaka a následný tretí gól ako definitívna bodka. „V šatni sme si to prízvukovali, že bude dôležité vydržať tých prvých 15 minút bez gólu a ako keby naschvál prvé dve strely – dva góly, a potom sa to proti tej kvalite ťažko otáča. Mali sme to lepšie zvládnuť,“ potvrdil Mikovič, ktorý pochválil asi stovku trnavských divákov, ktorá merala cestu do Bulharska. Napriek výsledku sa Trnavčania svojim hráčom neotočili chrbtom a nemali problém prekričať inak málo aktívne domáce publikum. „Hralo sa vo štvrtok, ľudia chodia do práce, sú sem zlé spoje do Bulharska a vážime si každého, kto sem prišiel. Cestovali sem, prehrali sme 0:4 a ešte nám aj poďakovali. Čaká ich ťažká a dlhá cesta, my im ďakujeme za podporu.“

Brankár Takáč dostal štyri góly za jeden polčas. Aj on potvrdil, že to bol zápas dvoch rozdielnych polovíc. „Prvý polčas nám vychádzalo to, čo sme chceli – brániť a snažiť sa byť nebezpeční po štandardkách, prípadne z brejkov, hoci veľa situácií sme nemali. Mali sme nejaké náznaky, ktoré sme nedoriešili. Nestalo sa nám to prvýkrát, že sme vyšli na druhý polčas a za 5 – 10 minút bolo po zápase. Bolo to v Poznani, aj v lige v niektorých zápasoch a na toto si musíme dať väčší pozor. Snažili sme sa s tým niečo urobiť, trocha sme ožili, ale prišli tretí gól.“

22.09.2023
22.09.2023