Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Jan Koller osobne potešil trnavských fanúšikov

Jan Koller osobne potešil trnavských fanúšikov

Ľuboš Sarnovský |

16.08.2022 |

Správy

V trnavskom kine CINEMAX bola dnes slávnostná premiéra dokumentárneho filmu Jan Koller: Príbeh obyčajného chlapca, ktorý mapuje kariéru jedného z najúspešnejších českých futbalistov nedávnej minulosti. Pri tejto príležitosti zavítal do Trnavy aj český futbalista, ktorý, spolu s futbalistami Spartaka a Martinom Škrtelom, absolvovali pred oficiálnym fanshopom klubu na štadióne autogramiádu pre fanúšikov.

„Spoločnú česko-slovenskú ligu som nestihol, ale bol som veľký fanúšik Bohemians a federálnu ligu som sledoval. Musím povedať, že Spartak Trnava patril medzi najsympatickejšie futbalové tímy zo Slovenska. Na štadióne vládla dobrá atmosféra a je to historicky veľmi úspešný klub,“ povedal historicky najlepší český reprezentačný strelec.

Vyše dva metre vysoký útočník to pritom nemal vo svojej kariére ľahké a bol často odpisovaný. Napriek tomu sa zaťal a ukázal všetkým neprajníkom, že je to mašina na góly. Vyhral titul v Belgicku aj v bundeslige s Dortmundom, s ktorým sa v roku 2002 prebojoval do finále Pohára UEFA, kde aj skóroval proti Feyenoordu, no z titulu sa tešil holandský tím. A presne o tom je film Petra Větrovského, ktorý ponúka príbeh chlapca zo Smetanovej Lhoty, ktorý to dotiahol ďaleko, napriek tomu, že mu nikto neprorokoval skvelý kariéru. „Nebol som na zvyknutý, že sú stále pri mne kamery a pustil som si tých ľudí do súkromia. Postupom času to bolo lepšie a lepšie a napokon som bol rád. Pozrel som sa do tých miest, kde som hrával, napríklad v Lokerene, kde som nebol odkedy som tam hral. Stretol som bývalého trénera, pod ktorým som urobil najväčší progres a bolo to príjemné.“

Jan Koller: Spartak patril medzi moje najviac sympatické tímy zo Slovenska

V českej reprezentácii nastrieľal v 91 zápasoch 55 gólov. Proti slovenskej reprezentácii nastúpil štyri razy, trikrát sa tešil z víťazstva a tri razy skóroval. V tom poslednom Česi remizovali so Slovenskom 2:2. Pamätné sú však jeho súboje so slovenským stopérom Martinom Škrtelom, o ktorom rovnakí tvorcovia natáčajú podobný dokument. „S Martinom sme na seba narážali najviac v tých česko-slovenských dueloch a musím priznať, že niekedy to bolo skutočne vyostrené, bolestivé a padlo aj niekoľko štipľavých slov, ale teraz sme v pohode a musím Martinovi poďakovať, že aj on sa podieľal na tom filme. Podporil ho a prajem mu, aby ho natáčanie bavilo a aby z toho vznikol krásny príbeh, ktorý si určite nenechám ujsť.“

Tí, čo nestihli dnešnú premiéru sa na zaujímavý film môžu prísť pozrieť v nasledujúcich týždňoch do trnavských kín CINEMAX v obchodných centrách City Arena alebo Max. Bližšie info na https://www.cine-max.sk/filmy/film/jan-koller. Pripomíname, že majitelia spartakovských permanentiek majú na polovičnú zľavu na nákup druhej vstupenky do týchto kín.

Tagy:
16.08.2022
16.08.2022