18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

1 : 0

01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

1 : 0

2 : 0

Domov / Správy / Gól Daniela z poslednej akcie zápasu znamenal tri body proti Skalici

FC Spartak Trnava:

Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša – Daniel, Oseni, Procházka, Bolaji (74. Iván) – Boateng (46. Azevedo), Ristovski (23. Mikovič, 80. Čurma), Taiwo

MFK Skalica:

Juhas – Kousal (61. Baumgartner), Blažek, Podhorín, Václav – Nagy, Hollý (85. Mášik) – Fábry, Vlasko (77. Potoma), Yao – Haša (77. Šebesta)

Góly: 47. Oseni, 90+ Daniel (Oseni) – 17. Fábry

ŽK: Taiwo – Nagy, Jarábek (tréner) Rozhodovali: Dohál – Poláček, Bednár

Diváci: 1812

Polčas: (0:1)

Pred úvodným výkonom odovzdali zástupcovia klubu pamätný dres a dar Karolovi Dobiašovi, legenda klubu oslávi čoskoro 75. narodeniny. Po dobrom výkone z pohárového stretnutia s Michalovcami dostal Oseni šancu proti Skalici v základnej zostave. Do brány sa vrátil penaltový hrdina Takáč a v útoku štartovali Boateng, Ristovski a Taiwo.

Skalica skórovala v sedemnástej minúte z nenápadnej strely Fábryho spoza šestnástky. Lopta s rotáciou vystrelená asi z 25 metrov smolne vypadla Takáčovi z rúk a doputovala do bránky – 0:1. Krátko po inkasovanom góle sa zranil Ristovski a na trávnik prišiel Mikovič.

Domáci sa až do konca polčasu nedostali k nebezpečnému zakončeniu, zo šancí stojí za zmienku hlavička Kóšu do rúk Junasa zo 41. minúty, ale inak sa Skalica bez väčších ťažkostí ubránila do polčasovej prestávky.

Po zmene strán vystriedal Boatenga Azevedo a o minútu neskôr bolo vyrovnané. Prišiel center z ľavej strany od Mikoviča a po vyhranej hlavičke Taiwa sa dostala lopta k Osenimu, ktorý ju umiestnil zo stredu šestnástky pod brvno skalickej bránky – 1:1.

Andeli prebrali iniciatívu a v 51. minúte strieľal Koštrna do Junasa, skóre sa však nemenilo. Skalica sa nevzdala a v 62. minúte mal veľkú šancu Baumgartner, ktorý po skrumáži v šestnástke Spartaka zakončoval nad poloprázdnu bránku. Takmer dvetisíc divákov už kričalo gól pri centri Daniela a hlavičkovom zakončení Azeveda, tento pokus však Junas vytiahol na brvno a následný pokus o dorážku Ivána už rozhodca posúdil ako faul na gólmana Skalice.

Záverečné minúty priniesli zranenie a vynútené striedanie Mikoviča, na ihrisku zaujala strela Fábryho, druhý presný zásah si už po pozornom zákroku Takáča nepripísal. Skalica sa záverečnému tlaku Spartaka neubránila. Po centri od Koštrnu si loptu vymenili Oseni a Daniel, druhý menovaný prekonal krížnou strelou bankára Skalice – 2:1. Spartak tak poslednou akciou duelu otočil v nadstavenom čase vývoj skóre a získal tri body.

Povedali po zápase

Michal Gašparík (Spartak): „Snažil som sa zostavu vyskladať z najskúsenejších hráčov, tie návyky chýbali, trochu sme improvizovali, nepomohla ani kvalita. Dostali sme gól z 35metrov, prestriedali sme to, dali sme krídlo do stredu, vyzeralo to lepšie, ale bolo to dnes o srdiečku, verili sme do konca, že to otočíme, prvý raz sme myslím otočili takýto duel. Dôležité body. U Ristovskeho sa zlomenina nepotvrdila, u Mikoviča bude zranenie zrejme na dlhšie. Oseni dal dôležitý gól, je šikovný s loptou, vie vystreliť, vieme to, ale je tu aj tá druhá časť, keď treba brániť, vrátiť sa, ale je mladý a má priestor na zlepšenie.“

Juraj Jarábek (Skalica): „Chalanom nemám čo vytknúť, vyhrali prvý polčas, následne sme možno mali ubrániť prvý gól Trnavy. Stáva sa to. V závere sa nadstavili štyri minúty, gól sme dostali v šiestej minúte a tridsiatej sekunde, mali sme si to uhrať, pustili sme Trnavu na svoju polovicu a v závere už to zahrali dobre.“