Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Gašparík predĺžil zmluvu o ďalšie dva roky

Gašparík predĺžil zmluvu o ďalšie dva roky

spartak |

25.01.2024 |

Rozhovory

Spartak Trnava a hlavný tréner Michal Gašparík sa dohodli na predĺžení kontraktu o dva roky, do konca sezóny 2025/26. Už teraz je najdlhšie kontinuálne slúžiaci tréner v ére samostatnosti a ak vydrží do konca kontraktu, tak po päť a pol rokoch by bol najdlhšie fungujúcim hlavným trénerom v Spartaku v jeho histórii, čím by prekonal aj legendárneho Antona Malatinského z rokov 1971 – 1976.

Michal Gašparík prišiel k mužstvu v zimnej prestávke pred tromi rokmi, keď nahradil Norberta Hrnčára. Spartak bol v neúplnej tabuľke na 6. mieste a sezónu zakončil na celkovo tretej priečke. Toto umiestnenie sa Gašparíkovi podarilo zopakovať aj v nasledujúcich dvoch sezónach, no dokázal k tomu so svojím mužstvom pridať aj triumfy v Slovnaft cupe. V oboch prípadoch Spartak vo finále zdolal bratislavský Slovan.

Tri razy sa spartakovci vedení Michalom Gašparíkom predstavili v Európskej konferenčnej lige. Pri prvých dvoch pokusoch stroskotali v 3. predkole, no v aktuálnej sezóne sa prebojovali až do skupinovej fázy, čo je druhým najväčším úspechom klubu v ére samostatnosti.

V aktuálnej sezóne je Spartak znova na treťom mieste s minimálnou stratou dvoch bodov na druhú Žilinu a siedmich na vedúci Slovan. Spartak má stále šancu aj na obhajobu prvenstva v Slovenskom pohári, kde ho v štvrťfinále čakajú Košice.

„Je to výborný pocit, lebo som tu doma, dostal som ďalšiu dôveru a môžem predĺžiť kontrakt. Budem súčasťou tohto klubu a verím, že sa nám bude aj naďalej dariť a že zažijeme čo najviac pozitívnych chvíľ,“ povedal po podpise zmluvy Michal Gašparík.

Dovedna odkaučoval na lavičke Spartaka 137 súťažných zápasov s bilanciou 79 výhier, 26 remíz a 34 prehier. V lige mu do okrúhlej stovky zápasov chýbaj ešte tri. 53 z nich jeho mužstvo vyhralo, 21 sa skončilo nerozhodným výsledkom a 23-krát ťahalo za kratší koniec. Priemerný bodový zisk v ligových zápasoch je 1,85.

„Ukázal jasnú víziu, systematicky pracuje na tom, aby káder bol stále silnejší, vyrovnanejší a odolnejší. Vtlačil mužstvu svoju pečať, mančaft dosahuje úspechy, vidno postupný progres. Predĺženie zmluvy je logickým vyústením týchto aspektov, ktoré ocenili aj majitelia klubu. Zároveň zastávam názor, že pre futbalové mužstvo je dôležitá kontinuita a citlivé zásahy, som preto presvedčený, že ide o správny krok pre Spartak Trnava,“ uviedol prezident klubu Peter Macho.

25.01.2024
25.01.2024