Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Gašparík: „Kúskom sme sa zapísali do histórie Spartaka“

Gašparík: „Kúskom sme sa zapísali do histórie Spartaka“

spartak |

02.05.2023 |

Zápas

Pomerne dlho čakali médiá, kým na tlačovú konferenciu príde aj tréner víťazného mužstva. Oslava a povinnosti ho zdržali, no potom o to úprimnejšie a uvoľnenejšie porozprával o svojich pocitoch bez fráz.

„V hodine dvanástej sme sa vrátili do zápasu a potom už hráči hrali fantasticky. Bolo vidno, že aj Slovanu dochádzajú sily, pritom ako hovoril tréner, tí starší hráči ako Kucka, Kankava, Kašia to sú mašiny, tí bez problémov vydržali. My sme museli kopec hráčov, ktorí sú aj dobre fyzicky pripravení museli striedať. Bolo to pekné vyvrcholenie finále, možno ešte o niečo krajšie ako minulý rok, lebo dali sme ešte aj ten tretí gól. Ledva tam došla z tej penalty, dokotúľala sa poza čiaru. Pre divákov výborný zápas, hlavne pre trnavských,“ hovoril Michal Gašparík. Jeho mužstvo rovnako ako vlani na ceste do finále prešlo cez dva penaltové rozstrely. Pritom ten prvý absolvovalo hneď na začiatku cesty proti Bolerázu a zrejme tam boli spartakovci najbližšie od vyradenia.

Trnavčania trénovali penalty aj pred finále. Nič nechceli ponechať na náhodu, a hoci sa najskôr zdalo, že penalty nebudú, lebo Slovan vyhrá v riadnom čase, napokon neboli preto, lebo Spartak rozhodol v predĺžení. Vlastne jedna predsa len bola, ale za faul na Taiwa a Twardzik ju s dávkou šťastia premenil. „V predĺženiach vám vypadávajú hráči, ktorí už nevládzu, máte iba určitý počet prerušení a striedaní. V hlave som už mal nachystané nejaké veci na penalty. Niektorých som tam chcel nechať a nejakého hráča tam zasa dostať, ktorý pôjde na penaltu, plus ešte brankára sme chceli striedať na penalty. Donútil som hráčov, aby mi povedali, kam budú kopať penaltu, aby si to päť dní trénovali, že to tam dá a premení. Aby potom pod takom finále neboli nerozodní.“

Celú tlačovku si môžete pozrieť na našom klubovom youtube kanáli:

02.05.2023
02.05.2023